شورای شهر اسلام آباد به بررسی آسیب های اجتماعی ورود کند لطفا!
اس

اسلام آباد جوان به نقل از کانال غرب پرس : مرگ هولناک 4 همشهری مان در روزهای اخیر و نمونه های مشابه در طی سالهای اخیر که در صدر اخبار رسانه های محلی و کشوری قرار گرفته اند، دل هر انسان دردمندی را آزار می دهد!
بطور قطعی می توان گفت که ریشه و انگیزه این خودکشی ها و دیگرکشی ها هر چه هست،کاملا شخصی نیست و نباید از تاثیر فشارها و مشکلات اجتماعی موجود در محیط شهری بر وقوع این نوع اقدامات تاسف بار غفلت نمود...!
به هر شکل معضلات فوق الذکر و آزارهای روحی ناشی از آن بهانه ای شد تا بنده نکاتی را در این خصوص خطاب به مدیران شهری مطرح نمایم...
شهر و حیات شهری دارای وجوه دو گانه سخت افزاری و نرم افزاری است که هر دو بعد در زندگی شهری اهمیت بسزایی دارند. اما در جامعه ما از فرط توسعه نیافتگی همه هم و غم صاحب منصبان -البته اگر درد و غمی باشد- توسعه سطوح سخت افزاری و ساختاری شهر بوده است و متاسفانه از ابعاد روحی و روانی شهروندان در حیات شهری غفلت شده است! برای مثال آسفالت یک کوچه 10 متری متقدم بر شناسایی ریشه های اعتیاد جوانان بوده است و چنین حوزه هایی مغفول مانده است...اما در این شهر مظلوم ما- اسلام آباد- که رنج های فراوانی در طول دهه های گذشته دیده است، مسئله نسبتا پیچیده تر است. به گونه ای که می توان گفت شناسایی ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی شهری در هیچ دوره ای «مسئله» problem اعضای شورای محترم شهر نبوده است! این معضل را می توان از عدم تخصص این اعضا و فعالیت های صورت نگرفته آنان در چنین حوزه هایی  در سنوات گذشته به خوبی باز شناخت. ما در هیچ دوره ای و دوره کنونی نیز شاهد ورود افراد متخصصی از حوزه های روانشناسی، روانشناسی اجتماعی و جامعه شناسی که کار اصلی آنها شناخت آسیب ها و ناهنجاری های شهری است،به حوزه شورا و مدیریت شهری در شهرمان نبوده ایم...
لذا شایسته است اعضای محترم فعلی شورا نیز همه تلاش خود را فقط صرف آسفالت کوچه ها و شهرداری و ماده ی100  آن نکنند و به دیگر جنبه ها از جمله جنبه های روحی و روانی  شهروندان نیز توجه ویژه مبذول نمایند...
شهر اسلام آباد در طی سالهای اخیر یکی از بالاترین نرخ های جرم و جنایت و قتل و کشتار را در سطح استان و حتی کشور داشته است، اگر بر عهده  اعضای محترم شورای شهر و همکاری سازمانی آنها با دیگر مسئولان سطح شهر و استان نیست، پس چه کسی باید به این معضلات روانی ورود نماید؟! 
اعضای شورا وامدار مردم هستند و باید به کلیه جنبه های زندگی آنان توجه داشته باشند، و اینک که این همه ناهنجاری و ناملایمتی در سطح شهر گسترده شده است بر آنان واجب است که حتی الاامکان با برگزاری یک همایش  و دعوت از صاحب نظران بومی و ملی در قالب نشست های تخصصی به بررسی ریشه ی مشکلات سابق الذکر شهری در این دیار مظلوم بپردازند... گام اول در این خصوص شناسایی آسیب ها و ریشه یابی معضلات است که با چنین نشست های تخصصی می توان به این اهداف دست یافت....این نوع اقدام دوستان محترم در شورای شهر می تواند به عنوان نقطه عطفی از سوی آنان شناخته شود و زمینه های جلوگیری از وقوع دیگر بحران های مشابه را فراهم نماید...
به قلم دکتر مختار نوریعلی باقری چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 12:20 ب.ظ نظرات()
اقدامی نیک از دادستان و ریس دادگستری و فرمانده نیروی انتظامی اسلام آباد غرب
ا

اسلام آباد جوان  به نقل از دلسوزان اسلام ابادی : شهروندی ، نه تنها به معنای سکونت در یک شهر بمدت مشخص که به معنای مجموعه ای از آگاهی های حقوقی، فردی و اجتماعی است . زندگی شهری یک زندگی جمعی است وبرای موفقیت در این نوع زندگی بایستی فردگرایی و منفعت طلبی را مهار و اخلاق جمعی را رواج دارد .
خوی همکاری اگر وجود نداشته باشد هویت خاص فردی معنای ندارد .
با تلاش و کوشش دو عزیز دلسوز دکتر بیژن نجفی ریاست محترم دادگستری و جناب آقای صادق  عزیزی دادستانی محترم   شهرستان رفع آلودگی و پاکسازی محدود سراب شرف آباد در حال شکل گیری است . همکاری مردم نشان دهنده روح مسئولیت پذیزی و احترام به حقوق شهروندی خواهد بود .
دستگاه قضایی شهرستان با همت نیروی انتظامی در مورخه ۹۶/۶/۲۶ با کمک زندانیان اقدام به پاکسازی قسمت های از این سراب گرانبها را نموده اند  و این برنامه در مورخه ۹۶/۶/۲۷ نیز ادامه خواهد داشت ،  حضور همشهریان در این برنامه نشات گرفته از روح مسئولیت پذیری آنها خواهد داشت .
وعده ما فردا راس ساعت ۸ونیم پارک سراب شرف آباد علی باقری یکشنبه 26 شهریور 1396 - 05:17 ب.ظ نظرات()
سراب شنیدن صدای سوت قطار در اسلام آباد غرب ....
قطار

اسلام آباد جوان :این روزها در حالی سخن از شنیدن صدای سوت قطار در کرمانشاه است که مشخص نیست شنیدن این صدا کی به اسلام آباد غرب خواهد رسید ....
در حالیکه قطار هنوز به کرمانشاه نرسیده است و کرمانشاهیان باید تا اسفند نود و شش منتظر آمدن واقعیش  باشند  که سهم فعلی استان از قطار وعده داده شده آمدن چند واگن به عنوان قطار  ست که  این روزها  حضور شبانه آن چند واگن  دستاورد اقدام خیلی ها  شده است . 
متاسفانه رزومه کاری مسولان و نمایندگان در استان آنچنان ضعیف است که هر کس میخواهد آمدن قطار را به نام خود سند بزند . 
هر چند سهم اسلام آباد غرب از قطار ذکر شده فعلا زیرساختی ست که سالهاست خاک میخورد و جا نمایی مکانی ست که مشخص نیست عمر مردمان این دیار به قطار واقعی  آن قد خواهد داد  یا اینکه شنیدن صدای سوت قطاری در کرمانشاه ،  به حساب قطار آمده شده به اسلام آباد غرب خواهد بود ، اما نکته مهم و عجیب این روزها ،  تعریف و تمجید ها ،  برای روبانی ست که سالها پیش افتتاح آن کلید خورده است ...علی باقری یکشنبه 19 شهریور 1396 - 08:55 ق.ظ نظرات()
ادامه واکنش ها به توییت جنجالی نماینده اسلام آباد غرب ...
ا
اسلام آباد جوان :  بعد از انتشار توییت دکتر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در خصوص بازی ایران و سوریه و انعکاس این توییت در فضای مجازی،پایگاه خبری اسلام آباد جوان درمطلبی ( اینجا )  شایبه تبانی در این مسابقه را رد کرد که در همین راستا امروز خبرگزاری فارس نیز با انتشار مطلبی به این توییت واکنش نشان داد که متن این مطلب در زیر آمده است ...
پُست جنجالی‌تر از سلفی عجیب از سوی یک نماینده مجلس!
این روزها تلخ‌تر از نتیجه تساوی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل تیم ملی فوتبال سوریه و خوردن دو گل که باعث شکسته شدن رکورد گل نخوردن تیم ملی شد، پست جنجالی یک نماینده مجلس در یکی از شبکه‌های مجازی بود.
 آنجایی که یک نماینده مجلس که شاید کمترین شناختی از فوتبال را داشته باشد، بحث تبانی تیم‌های ملی ایران و سوریه را به میان کشید که در اقدامی عجیب این پست منتشرشده همسو با رسانه‌های معاندی بود که در خارج از کشور به این شایعه دامن زده بودند. 
شائبه تبانی و تقویت آن از سوی یک نماینده مجلس، یک خودزنی تمام عیار بود که نه تنها مسئولان فدراسیون، مربیان و بازیکنان تیم ملی آن را رد کردند، بلکه حتی خود اعضای تیم سوریه نیز نسبت به این مسائل واکنش منفی نشان دادند. 
 به گواه تاریخ فوتبال که شاید این نماینده مجلس کمتر شناختی نسبت به آن دارد، تیم ملی ایران بارها مقابل سوریه به تساوی دست یافته و این نتیجه برای تیم‌های ملی ایران و سوریه غریبه نبوده است.
حالا اینکه چطور یک نماینده مجلس به استناد یک مساوی در فوتبال که بارها رقم خورده صحبت از تبانی می‌کند، نکته عجیب ماجراست. 
منبع : فارس

علی باقری چهارشنبه 15 شهریور 1396 - 11:44 ب.ظ نظرات()
از تویت عجیب فلاحت پیشه تا زنان بدحجاب سوری در آزادی
ا
اسلام آباد جوان : در پایان بازی فوتبال ایران و سوریه که از سری مسابقات مقدمانی جام جهانی فوتبال در ورزشگاه آزادی برگزار شد ، پس از تساوی دوتیم که منجر به  صعود تاریخی سوریه در مرحله پلی آف این رقابتها شد دکتر فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در تویتی عجیب از تبانی دو تیم در این مسابقه سخن گفت که این تویت میتواند دردسرهای زیادی برای فوتبال ایران به همراه داشته باشد  . این واکنش در حالی  از طرف ایشان بیان گشت که در این دیدار بوی تبانی به مشام نمیرسید و چندین بار بازیکنان دو تیم  تا آستانه درگیری فیزیکی نیز پیش رفتند . از نکات حاشیه ای دیگر این مسابقه حضور بانوان سوری بدون داشتن  حجاب بود که با واکنش های زیادی از طرف کاربران ایرانی مواجه شد و قدرت شبکه های اجتماعی در نهایت توانست چندین بانوی سوری را در ورزشگاه باحجاب کند . علی باقری چهارشنبه 15 شهریور 1396 - 08:48 ق.ظ نظرات()
تصمیمی مناسب از شورای شهر اسلام آباد غرب ...
اس
اسلام آباد جوان  : اولین جلسه شورای پنجم اسلام آباد غرب در حالی برگزار شد که اعضای شورا موافقت خویش را با حضور خبرنگاران اعلام کردند
در این جلسه که با حضور کلیه اعضای شورا برگزار شد ،  اعضای کمیسیون ها مشخص شدند و در ادامه اعضای شورا به بررسی و مسائل شهری و شهرداری از جمله لزوم برگزاری جلسه با کارگران شهرداری که اخراج شده و پیگیری مشکلات آنان و همچنین مشکلات آسفالت شهرک وحدت  ...پرداختند و مقرر شد در جلسه بعد شورای شهر گزارش روند پیگیری مشکلات به کلیه اعضا ارائه شود.
هر چند هیچگاه  حضور خبرنگاران در جلسات شورا ازطرف شورای چهارم منع نگشته بود اما حضور آنان نیز هیچگاه با استقبال  آن اعضا روبه رو نگشته بود . 
حال و  با آغاز به کار شورای پنجم امید آن میرود  دعوت شدن اصحاب رسانه در جلسات شورا صرفا دعوتی از جنس کلام نباشد و اصحاب رسانه بتوانند به نحو مناسب جلسات اعضا را پوشش داده و مردم را در جریان اقدامات انجام شده قرار دهند .


علی باقری چهارشنبه 8 شهریور 1396 - 12:19 ب.ظ نظرات()
وقتی اسلام آباد غرب بیکارترین شهرستان کشور میشود !

ا

اسلام آباد جوان به نقل از هفته نامه صدای آزادی : نامه سرگشاده یک فعال سیاسی اسلام آبادی به رئیس جمهور در اعتراض به وضعیت بیکارترین شهر کشور
دکتر جواد مرادی رئیس ستاد انتخابات اصلاح طلبان دکتر حسن روحانی در شهرستان اسلام آباد غرب با ارسال نامه سرگشاده ای  ریس جمهور به مشکلات ویژه ی این شهرستان پرداخته است. در این نامه آمده؛
اسلام  آباد غرب با نرخ بیکاری 38.6  درصد در بین 429 شهرستان در کل کشور ، رتبه نخست بیکاری کشور را دارد." اصل نامه بدین شرح است؛

بسمه تعالی
 ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران عالیجناب دکتر حسن روحانی
با عرض سلام و تبریک هفته دولت و آرزوی توفیق برای آن مقام عالی  و ارجمند، از آنجا که هدایت امور اجرایی کشور  بر اساس روندی دموکراتیک و با اتکا به آرای عمومی از جانب اکثریت ملت بر عهده حضرتعالی نهاده شده ،در چارچوب شرح وظایف و مسئولیت های مندرج در قانون اساسی در پیشگاه  خداوند،  قانون، ملت و جدان آگاه خویش  بر اساس سوگند شرعی و قانونی که یاد کرده اید، در پیگیری و توجه جدی به مطالبات قانونی شهروندان و  آحاد ملت  مسئول شناخته  می شوید .
همانگونه که مستحضرید  از مجموع 31 استان کشور  استان کرمانشاه با نرخ بیکاری 25.1درصد بیشترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده اما  متاسفانه موضوع نگران کننده تر  آن است که از این میان شهرستان اسلام آباد غرب در بین 429 شهرستان در کل کشور،با نرخ بیکاری  38.6 درصد بالاترین نرخ بیکاری  شهرستانهای کشور را به خود اختصاص داده و این یعنی نرخ بیکاری شهرستان اسلام آباد غرب بسیار بالاتر از میانگین نرخ متوسط کشوری است.ضمن آنکه نمی توان به تبعات آن  از جمله شیوع آسیب های اجتماعی احتمالی ناشی از بیکاری در ارتباط با افراد،خانواده وجامعه بی تفاوت بود و آن را نادیده گرفت.
جناب آقای دکتر روحانی!
 شهرستان اسلام  آباد غرب آخرین نقطه ای از کشور بود که جنگ در آن پایان یافت. مردم شریف این شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر با شور و شعور بالای خویش و با رای 70 درصدی  به حضرتعالی همراهی و حمایت  خویش را  با  آن مقام گرانقدر عملا اثبات نمودند، اکنون با کمال احترام  مصرانه تقاضامندیم و انتظار می رود  بر حسب قانون،اختیارات و وظایف محوله چاره جویی عاجل و ضروری بفرمایید .
رئیس جمهور گرامی و ارجمند می توانند در موارد ضروری بر حسب موضوع،به موجب قانون و به تشخیص خویش نماینده یا نمایندگان ویژه تعیین نمایند ، بدون شک پیگیری و  تلاش برای کاهش آمار بالای بیکاری در شهرستان اسلام آباد غرب غیر از توجه ویژه آن مقام عالی پس از اطلاع از موضوع  میسر نخواهد شد چرا که این امر نیازمند سیاستگذاری و بر نامه ریزی ویژه با تعیین اهداف وخط مشی های خاص و در نهایت ارزیابی میزان موفقیت آن خواهد بود.
اکنون مردم شریف شهرستان اسلام  آباد غرب از آن مقام گرانقدر  انتظار دارند  برای عبور از وضع بسیار نگران کننده موجود به وضع مطلوب، دستوری مدبرانه و تصمیمی امید بخش اتخاذ فرمایند تا غفلت، بی توجهی ،قصور  و بی برنامه گی سالیان متمادی مدیران ومسئولان امر  در حق مردم شهرستان بویژه جوانان بیکار این دیار جبران گردد و فرجامی نیکو حاصل آید.
با احترام ، آرزوی توفیق و سربلندی برای خدمتگزاران صدیق ایران اسلامی و دولت تدبیر و امید
جواد مرادی ریس ستاد اصلاح طلبان دکتر حسن روحانی در شهرستان اسلام آباد غربعلی باقری یکشنبه 5 شهریور 1396 - 04:04 ب.ظ نظرات()