آیا شهرداری کوزران یا گهواره به یک فرد رسانه ای فعال سپرده میشود ...
ا
اسلام آباد جوان :  شنیده ها حکایت از آن دارد که مهندس خلیفه فرهاد امیری  که سالها در حوزه رسانه اسلام آباد غرب مشغول به فعالیت بود .
، گزینه احتمالی دو شهر برای تصدی مدیریت شهرداری های کوزران یا گهواره است .
گفته شده که این چهره مذهبی ؛ سیاسی و عمرانی توسط برخی از رابطین وفرستادگان شورا های دو شهر مذکور با ایشان مذاکراتی انجام شده است اما وی تاکنون به این درخواست ها پاسخ روشنی نداده است وآنرا به آینده موکول نموده است.
خلیفه فرهاد کارنامه روشنی از فعالیت های مذهبی ؛سیاسی ؛ عمرانی و فرهنگی در طول خدمت خود دارد که میتواند در صورت در اختیار گرفتن این مناصب به بهترین وجه ؛ مدیریت مجموعه خویش را بر عهده بگیرد .علی باقری سه شنبه 31 مرداد 1396 - 03:35 ب.ظ نظرات()
رفاه کامل شهروندان با ایجاد شهرداری الکترونیک
http://s8.picofile.com/file/8303760684/Image_6572.jpg
اسلام آباد جوان  :  به قلم  حاج جلیل محمدی  در عصر اطلاعات و با تالش روزافزون دولت و متخصصین حوزه فناوری برای شکل گیری جامعه اطاعاتی ، به سمتی  حرکت می کنیم که در آن، شهروند به کسی گفته می شود که عالوه بر آشنایی کامل بر فنآوری اطالعات و ارتباطات، مسئولیت پذیر ، پاسخگو ، فعال و دارای نقشی موثر در فرایند توسعه ملی باشد.حصول اطمینان از کاربرد فناوری اطالعات در همه ابعاد زندگی وسیستم های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی موجب  تحولی بزرگ در شیوه زندگی، کار و فعالیت آنها شده و از حقوق اساسی هر شهروند به حساب می آید.شهرداری الکترونیکی با قرارگرفتن در مسیر صحیح می تواند مردم را در رسیدن به رفاه کامل یاری نماید، برای رسیدن به این هدف باید برای تاسیس و پیشرفت شهر الکترونیکی تالش بسیارنمود.به وجود آوردن زیر ساختهای مناسب سخت  افزاری و نرم افزاری، ایجاد امنیت و پشتیبانی، فرهنگ سازی،روی کارآمدن نیروهای متخصص وهمچنین وضع قوانین  موردنیازازعوامل مهم درتحقق شهرداری الکترونیکی می باشند، نقش شهرداری الکترونیکی در دنیای پیشرفته امروز غیر  قابل انکار است.ارائه خدمات فراوان شهرداری به صورت الکترونیکی سهم بزرگی درکاهش ترددها وترافیک شهردارد. زیرا خیلی ازکارها ازطریق اینترنت انجام می شود وخیلی ازامورهم به دلیل سرعت باالی سیستم های نوین بایک مراجعه  صورت می پذیرند.
جهت برپایی وایجادشهرداری الکترونیکی بایدقوانین ویژه ای وضع شود واین قوانین اجراشوند مطابق برنامه ریزی سازمان  شهرداری ها ودهیاری های کشور، شهرداری الکترونیکی اولین گام درتحقق شهرودولت الکترونیکی می باشد. زیرابعداز تحقق شهرداری الکترونیکی بسترالزم برای نیل به شهرودولت الکترونیکی نیز فراهم خواهد شد.
درجهت تحقق شهر الکترونیکی بایدقوانین ویژه ای برای رعایت استاندارهای امنیتی نیز تدوین شود، به طوری که متناسب  بانیازها و ویژگی های هرشهرباشد. این قوانین ومقررات ازسوی دولت دربخش های مختلف اقتصادی واجتماعی قابل  بررسی است.قوانین مربوط به جرائم الکترونیکی ،حریم خصوصی ،حقوق مصرف کنندگان وقوانین تجارت الکترونیکی  ازجمله مهمترین قوانین هستند.درنهایت دریک شهرداری الکترونیکی،کلیه مراکزدولتی وخصوصی بااستفاده ازفناوری  اطالعات وارتباطات وازطریق شبکه های متعدد باهم درارتباط هستند تابدین وسیله امکان انجام فعالیت های بانکی ،تبادالت مالی وخدماتی را به صورت الکترونیکی برای تمامی شهروندان درکلیه اوقات شبانه روزفراهم آورند.

ادامه این نوشتار را در بخش ادامه مطلب بخوانید 

ادامه مطلب

علی باقری پنجشنبه 26 مرداد 1396 - 08:23 ق.ظ نظرات()
تجلیل فرمانده انتظامی اسلام آباد غرب از خبرنگاران این شهرستان.

اس

اسلام آباد جوان به نقل از اسلام آباد خبر :  به مناسبت روز خبرنگار فرمانده انتظامی شهرستان در نشستی ضمن تشریح عملکرد نیروی انتظامی شهرستان از خبرنگاران و اصحاب رسانه اسلام آبادغرب تجلیل کرد.

سرهنگ بهروز سرتیپ نیا فرمانده انتظامی شهرستان  در این نشست صمیمی با اشاره به اهمیت رسانه اظهار کرد: رسانه قوای چهارم یک کشور است و امنیت در کشور ما مدیون همکاری خبرنگاران و رسانه ها با پلیس است.

وی افزود: امنیت زیر بنای کشور است و با وجود امنیت است که عمران آبادانی و توسعه یک منطقه امکانپذیر می شود و نقش خبرنگاران در القای امنیت به جامعه خیلی مهم است که با شناخت و تشخیص دقیق از فعالیت انتظامی، خدمات پلیس را به جامعه معرفی نمایند.

فرمانده انتظامی شهرستان با تشریح چندین عملیات و مانور پاکسازی مناطق آلوده در سطح شهرستان، اعلام کرد: کاهش 20 درصدی جرائم یک نقطه امیدواری برای سطح ارتقاء امنیت اجتماعی می باشد و هر چند برای مردم راضی کننده است اما نیروی انتظامی شهرستان سعس در ارتقاء این سطح امنیت اجتماعی دارد.

وی خاطرنشان کرد: عمده کسانی که امنیت مردم اسلام آبادغرب را سلب کردند اکنون در زندان هستند و مردم شهرستان حق دارند امنیت و آرامش داشته باشند و این میسور نیست جز اینکه هنجار شکنان سرکوب شوند که در این راستا حمایت رسانه های شهرستان را می طلبد و نتیجه آن ارتقای امنیت اجتماعی می باشد.

به گزارش خبرنگار اسلام آباد خبر، هوشنگ رزمدیده مسئول امور رسانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیز  ضمن قدردانی از فرماندهی انتظامی شهرستان و پرسنل تحت امر، با بیان برخی از مشکلات فرهنگی شهرستان بر لزوم اصلاح برخی از فرهنگ ها با همکاری پلیس و سایر دستگاه های ذیصلاح با اصحاب رسانه تاکید نمود و گفت: اگر فرهنگ جامعه ما اصلا شود سایر مسائل هم اصلاح خواهد شد.

خبرنگاران و اصحاب رسانه که در جلسه حضور داشتند هر کدام نکته نظرات خود را بیان نمودندکه اهم آنها بدین شرح می باشد؛ تقدیر از تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی شهرستان جهت ایجاد امنیت و آسایش مردم، انتقاد از بی تفاوتی و ناکارآمدی برخی مدیران شهرستان که براساس روابط  و ملاحظات سیاسی سرکار امده اند.

 
علی باقری شنبه 21 مرداد 1396 - 03:54 ب.ظ نظرات()
کنایه اصحاب رسانه اسلام آباد غرب به دکتر فلاحت پیشه در روز خبرنگار ..
http://s8.picofile.com/file/8303137026/Image_1847.jpg

اسلام آباد جوان: هفده مرداد که به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است هر سال در مناطق مختلف ایران اسلامی روزیست برای پاسداشت مقام خبرنگار .
در اسلام آباد غرب نیز همه ساله توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دیگر مجموعه ها ،  مراسمی جهت تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار میشود .
 مراسم  امسال در حالی  برگزار شد که همانند سال گذشته نماینده محترم اسلام آباد غرب در این مراسم حضور نداشت  و جای خالی ایشان آن هم زمانی که دیگر مسولین شهرستان جهت تجلیل از خبرنگاران حضور داشتند ،  به شدت احساس میشد  و حتی نماینده اصحاب رسانه در این مراسم بابت عدم حضور دکتر فلاحت پیشه به صورت کنایه آمیز تشکر نمود  و نسبت به این غیبت واکنش نشان داد.
چه خوب میبود  نماینده محترم اسلام آباد غرب که خود از خبرنگاران به نام عرصه خبر و روزنانه نگاری بوده اند با وجود مشغله کاری که مطمنا تنها دلیل عدم حضورشان در این مراسم بوده است ، نماینده ای از جانب خویش تعیین میکردند و از زحمات یکساله خبرنگاران اسلام آباد غرب قدردانی میکردند  ، هر چند کانال تلگرامی ایشان  از همراهی کانال های درون استانی در انتشار اخبار نماینده تشکر کرد  و این روز را به کل خبرنگاران تبریک گفت ، اما انتظار این بود جهت پاسداشت زحمات یکساله خبرنگاران اسلام آباد غرب از آنان نیز  قدردانی میشد . چرا که خبرنگاران  و  اصحاب رسانه اسلام آباد غرب از جایگاه والایی در استان برخوردار هستند و در همان روز خبرنگار از جمع کثیری از آنان توسط استانداری کرمانشاه تقدیر به عمل آمده بود .علی باقری پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 06:08 ب.ظ نظرات()
خبرنگاران فعال اسلام آباد غرب توسط استانداری مورد تقدیر قرار گرفتند
اس

اسلام آباد جوان: در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار در کرمانشاه برگزار شد، از خبرنگاران فعال استان و همچنین شهرستان اسلام آباد غرب  ضمن دعوت،  تقدیر و تشکر به عمل آورده شد . 
در این مراسم که با همت استاندارای کرمانشاه و در تالار عطر سیب برگزار شد استاندار کرمانشاه ، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین  رییس خانه مطبوعات استان به ایراد سخنرانی پرداختتد و این روز را به خبرنگاران تبریک گفتند . 
در این مراسم از  خبرنگاران فعال شهرستان اسلام آباد غرب آقایان :
 علی باقری ، میلاد ارشادی ، وحید پرندین ، محسن احمدیان، جوهر ابراهیمی ، خلیفه فرهاد امیری ، امیرسعید جلیلیان ،  فرشاد رستمی پور ، بهروز چمنی ، علی احمدیان به پاس یکسال فعالیت در عرصه خبر و اطلاع رسانی  تقدیر و تشکر  به عمل آورده شد .


علی باقری چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 08:36 ق.ظ نظرات()
برگزاری مراسم روز خبرنگار در اسلام آباد غرب .
ای
اسلام آباد جوان : مراسم روز خبرنگار در اسلام آباد غرب به همت  اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب جناب اقای عباسی ، آقای رزمدیده و مجموعه این اداره ، علیرغم مشکلاتی که با آن دست در گریبانند برگزار شد. 
در این مراسم  که با تلاوت آیات کلام الله مجید و و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز شد نماینده اصحاب رسانه جناب وحید پرندین  ، فرماندار محترم و سرپرست اداره ارشاد به ایراد سخنرانی پرداختند و در ادامه با اجرای مراسم شعر خوانی و صدای آواز استاد فرزاد حسینی مراسمی شایسته  برای خبرنگاران و میهمانان حاضر برگزار شد .
پیام تبریک جناب دکتر نجفی ریاست محترم دادگستری جوان دلسوز شهرمان را ارج می نهیم و برای ایشان درجات عالیه و سلامتی روز افزون را از خداوند منان خواهانیم  
در پایان از طرف همه رسانه های اسلام آباد از حضور مدیرانی که در این مراسم بخاطر ارج نهادن به رسانه ها  و عزیزان رسانه ای  شرکت کرده بودند  تشکر کرده و آرزوی بهروزی و پیروزی روز افزون برای آنها داریم  
در روز خبرنگار جا دارد از حضور فرماندار  ، دادستان محترم جناب عزیزی ، فرمانده محترم نیروی انتظامی جناب سرهنگ سرتیپ نیا ، شهردار محترم جناب همایون نوری ، جمعی از اعضای محترم شورا ، ریس هلال احمر ، بخشدار حمیل ، ریس شبکه بهداشت  ریس بنیاد شهید و شهردار حمیل و دیگر عزیزانی که  به حرمت روز خبرنگار در این مراسم حضور داشتند تشکر و قدردانی نماییم.


علی باقری سه شنبه 17 مرداد 1396 - 04:06 ب.ظ نظرات()
منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب در مسیر پیشرفت
اس

اسلام آباد جوان : منطقه ویژه اسلام آباد غرب مدتیست که نسبت به گذشته فعالتر شده است و طبق  مشاهدات عینی قرار است اولین واحد صنعتی مسقر در منطقه ویژه به صورت کامل در هفته دولت به بهره برداری رسد همچنین تمام امکانات مربوط به گمرک منطقه ویژه تکمیل شده و آماده بهره برداری می باشد . 
 طی چند وقت اخیر  و با مدیریت توانمند جناب آقای مهندس فرهاد تاب زر با توجه جدی به نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی، منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب ضمن مشارکت در امورات  فرهنگی سطح شهرستان از قبیل فعالیت های فرهنگی یادواره شهدای مرصاد ، برپایی مراسم هفته بسیج کارگری و.... همکاری قابل توجهی با ادارات شهرستان دارد.. ایشان نشان داده منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب نسبت به قبل تغییر کرده و می توان گفت با حمایت مسئولین شهرستان ، استان و کشور سبب اشتغال  بیکاران این شهرستان باشد و بلکه در نهایت بیکاری شهر مرصاد با آغاز به کار منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب کاهش یابد و بیکاران این دیار از کوچ نمودن از زادگاه خویش جهت اشتغال خودداری نمایند .


علی باقری دوشنبه 16 مرداد 1396 - 10:34 ق.ظ نظرات()
اعضای شورای پنجم در تب انتخاب شهردار اسلام آباد غرب !
اس

اسلام آباد جوان:جمع کثیر اعضای جوان شورای پنجم  که با شعار جوانگرایی در انتخابات مورد اعتماد عموم مردم قرار گرفتند،  این روزها و طبق شنیده ها گویا به سراغ گزینه های جهت پست شهرداری اسلام آباد غرب رفته اند که قبلا آزمون خود را پس داده اند و به نوعی انتخاب این گزینه ها ، نوعی بازگشت به عقب در مدیریت شهرداری اسلام آباد غرب ست . 
اعضای جوان شورا که در انتخابات چند وقت پیش با شعار استفاده از مدیران جوان و نخبه وارد گود رقابت شدند و در نهایت با همین شعارها در انتخابات موفق شدند اکنون مشخص نیست  چرا با وجود  حضور نیروهای متخصص و جوان به سراغ گزینه های رفته اند که در گذشته نتوانسته اند موفق عمل کنند و نتوانسته اند  کارنامه درخشانی از خود به یادگار بگزارند . 
البته تاکنون  اعضای محترم  شورا  اظهار نظر رسمی در خصوص انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب نداشته اند ، ولیکن اخبار ناخوشایندی از انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب به گوش میرشد که امیدواریم اعضای شورا با درایت بیشتری در انتخاب  شهردار اسلام آباد غرب عمل نمایند چرا که مطمنا آزموده را  مجددا آزمودن خطاست .


علی باقری جمعه 13 مرداد 1396 - 07:51 ب.ظ نظرات()
کرمانشاه ، استان پیشتاز در بی شغلی
اس

اسلام آباد جوان  : گویی بیکاری با نام استان کرمانشاه عجین شده است و دیگر شنیده نام کرمانشاه به عنوان بیکارترین استان ایران چیزی عجیب برای مردم و مسولین نیست .  این روزها کم کم آمارهای سرشماری سال 1395و سایر شاخصه های زیرمجموعه‌ی آن منتشر می شود که از جنبه های مختلف قابل توجه است. در این آمار، کرمانشاه با بیش از یکصد و پنجاه و پنج هزار بیکار و بیش از بیست و پنج درصد بیکاری، پیشتازترین استان کشور است.
بی شک بیکارترین استان کشور طی چند سال اخیر اوضاع مناسبی را پشت سر نمیگزارد و گویی کار از امیدواری جهت بهبود وضعیت اشتغال استان کرمانشاه گذشته است ....تدبیری لازم است که این تدبیر تاکنون سراغ استان کرمانشاه نیامده است .


علی باقری سه شنبه 10 مرداد 1396 - 05:20 ب.ظ نظرات()
اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب پیشتاز در برگزاری جشن های شادی ..
اس

اسلام آباد جوان: بی شک اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب طی دو ماه گذشته یکی از ادارات فعال اسلام آباد غرب بوده است تلاش های مدیران و کارکنان این اداره در برگزاری جشن ها و همایش های مختلف بر کسی پوشیده نیست و نمیتوان منکر فعالیت های اخیر این اداره در امر برگزاری جشن های شادی در مناطق مختلف شهر اسلام آباد غرب آن هم برای نخستین بار اقدامی مناسب و شایسته از طرف مدیران این اداره است که امیدواریم این رویه  همچنان تداوم داشته باشد .


علی باقری پنجشنبه 5 مرداد 1396 - 04:44 ب.ظ نظرات()