تبلیغات
[ cb:blog_title ]
وقتی رسانه ها به کمک شهرداری اسلام آباد غرب رسیدند ...
ا

اسلام آباد جوانپس از انتشار تصویر پاره شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میدان امام حسین (ع) اسلام آبادغرب در فضای مجازی، با گذشت چند ساعت از انتشار این تصویر  شهرداری این شهر اقدام به تعویض پرچم معیوب نمود.
 بی شک در دوران حاظر  نمیتوان نقش شبکه های اجتماعی و رسانه های شهرستان را در بیان مشکلات انعکاس  آنان نادیده گرفت ، که در جریان  در همین پاره شدن پرچم  مشخص نبود اگر رسانه های شهرستان اقدام به انتشار این عکس نمیکردند  چه زمانی کار تعویض پرچم توسط شهرداری انجام میشد .
نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که پرچم نماد و هویت یک ملت است و شهرداری باید به گونه ای عمل نماید که همواره  سالم بودن این پرچمها مورد بررسی قرار گیرد تا کار به  پاره شدن بخش های از پرچم و یا کل آن  نشود تا  در نهایت با انتشار از طرف رسانه ها  اقدام به تعویض پرچم معیوب  شود ...علی باقری شنبه 24 تیر 1396 - 04:32 ب.ظ نظرات()
از واکنش نماینده تا سخنان متناقض مدیران در باب گلخانه اسلام آباد غرب !
ا
اسلام آباد جوان : پس از سخنان استاندار کرمانشاه  در باب گلخانه اسلام آباد غرب ؛ انتقادها نسبت به مدیران غیر بومی شهرستان افزایش یافت . بیکاران ،  بیکارترین شهر استان کرمانشاه  مدتها بود در آرزوی تحقق ایجاد این گلخانه  و به دست آوردن شغلی آبرومند بودند که گویی این روزها  تناقضات گفته های مدیران در باره آغاز به کار این گلخانه تمامی ندارد و امید بیکاران شهر مرصاد را نا امید کرده است .

نکته ای که باید در خصوص اسلام آباد غرب به آن توجه نمود و خود جای بسی درد دارد ، گماشتن پیمانکاران غیر بومی بر سر راه پروژه های عمرانی این شهرستان است که خود حکایتی شنیدنی از مشکلات این حوزه در این شهرستان دارد  .

 صدای ناکوک عدم آغاز به کار گلخانه اسلام آباد غرب اکنون  به مجلس رسیده است و این در حالی که اگر استاندار محترم کرمانشاه بحث متوقف بودن این طرح را مطرح نمیکرد  انتظار واکنشی مناسب از طرف مدیران وجود نداشت  . چرا که با گذشت بیش از یک سال از کلنگ زنی این پروژه و متوقف بودن طرح  سرانجام نماینده اسلام آباد غرب به فکر احضار وزیر به مجلس افتاده اند که هر چند اقدامی مثبت در قبال روند این پروژه است و میتواند گره ای از مشکلات مربوط به این طرح   باز کند  اما باید پرسید چرا پس از گفته های جناب استاندار و سپری شدن بیش از یک سال از کلنگ زنی این پروژه نماینده محترم  اسلام آباد غرب به فکر احضار وزیر  به مجلس افتاده اند ؟ آیا کمی دیر نیست ؟

هر چند نمیشود به سادگی از کنار ضعف مدیران در خصوص متوقف بودن طرح گلخانه اسلام آباد غرب گذشت چرا که جای بسی شگفتیست که با گذشت یکسال از کلنگ زنی یک پروژه اشتغالزایی همچنان این طرح در حالت راکد باقی مانده باشد  و مدیران شهرستان با تلنگر استاندار نسبت به متوقف بودن طرح واکنش نشان دهند ‌.

امید است با پیگیری های رسانه های شهرستان ، سرانجامی نیک در انتظار روند آغاز به کار این طرح باشد .علی باقری چهارشنبه 21 تیر 1396 - 05:38 ب.ظ نظرات()
انتقادات تند میلاد ارشادی فعال رسانه ای نسبت به انتضاب مدیران غیر بومی در اسلام آباد غرب !

اسلام آباد جوان به نقل از تیتر نیوز  : استاندار محترم، جناب آقای دکتر رازانی

با سلام

اسلام آباد غرب شهر رها شده و رنجور، شهر بی نبض،شهر بی روح، شهر بی پناه در هجوم سیاهه های بیکاری،بیخیالی،ژست های نمایشی و ناتوانی در مدیریت .شهری که در اوج اختلاف نماینده اصولگرای پیشین با فرماندار محترم وقت به یکباره در معامله ی استاندار پیشین با برخی لابی های خارج از استان که برای دوستانشان دنبال جاه و مقام می گشتند پشت پرده معامله شد .

نماینده محترم اصولگرای وقت هم بی آنکه به قواعد بازی آشنا باشد ،متوجه نشد و یک ضربه فنی هوک چپ خورد و زمین بازی را ناشیانه واگذار کرد .

چنانچه دیدیم آن لابی گران خارج از استان هم وقتی سر و صداها علیه استاندار وقت بلند شد کاری برای ایشان نکردند و او عزل شد و زمین بازی را ناشیانه واگذار کرد.

استاندار وقت غیر بومی بود او بحضور خود اکتفا نکرد بلکه در سایه حضور وی در استان کرمانشاه در کمتر از دو سال هجوم وحضور مدیران غیر بومی سراسر استان کرمانشاه را فراگرفت

معلوم نشد علت استقبال استاندار وقت از این همه مدیر غیر بومی چه بود،  البته شاید باریک بینان عرصه سیاست متوجه شدند داستان چیست و احتمالا اصل مساله بکجا ربط پیدا میکند.

استاندار پیشین که در جلسه با فعالان سیاسی و اجتماعی استان بیان داشته بود کمتر از انگشتان یکدست مدیر غیر بومی به همراه خود خواهد آورد، اما اینگونه نشد.

جدای از انتخاب استاندار که تحت تاثیر برخی الزامات و ملاحضات خاص مدیریتی ممکن است به گزینه ای غیر بومی بینجامد که با توجه به شرایط ممکن است تا حدی هم قابل پذیرش باشد ،انتخاب و انتصاب غیر بومی ها در سطوح پایین تر بعنوان مدیر و بشکل کاروانی و زنجیره ای قابل پذیرش نیست چرا که غیر از محروم نمودن و بی توجهی به منابع انسانی متخصص و دلسوز محلی معنای دیگری نخواهد داشت.

جناب آقای دکتر رازانی استاندار محترم کرمانشاه، ما نه گرایشات شبه نژاد پرستانه قومی داریم ونه به دنبال نفی هویت وجودی دیگر هموطنان از هر قوم و تباری هستیم ما معتقدیم همه جای ایران سرای ماست ،اما مصرانه معتقدیم در زادگاه خویش حق و اولویت مدیریت با نیروهای توانا و دلسوز محلی و بومی است که ریشه در این آب و خاک دارند ودل به آن سپر ده اند .

در شهر من ،اسلام آباد غرب،رها شده کار بجایی رسیده است که دادستان محترم شهرستان صدایشان در امور اجرایی بلند میشود و تذکر و خواهش دلسوزانه میکند  و پس از آن است که مدیریت شهر تازه متوجه میشوند چه خبر است.

در شهر من ،بی مدیریتی ، عدم نظارت و پیگیری امورات شهرستان تا آنجا پیش رفت که صدای اعتراض شخص حضرتعالی در جلسه استانداری و نماینده محترم مجلس در ارتباط با توقف طرح گلخانه ای که بودجه آن از صندوق توسعه ملی دریافت شده ولی متوقف است بلند شد و حتی طی تذکری به رییس جمهور محترم و وزیر کشاورزی به صحن علنی مجلس رفت صدای اکثر فرهیختگان و دلسوزان شهر را که بی هیچ جاروجنجالی در فضای مجازی وگروهای تلگرامی در باره امورات شهر اظهار نظر میکنند و انعکاس هم یافته است گواه دیگری از عدم رضایت از وضع موجود است.

جناب آقای دکتر رازانی آنچه در این میان ذبح میشود منافع عمومی، حق مردم شهرستان برای پیشرفت وتوسعه، کامیابی بر نامه های دولت تدبیر و امید و تلاشهای مدیریت ارشد استان و معاونین محترم جنابعالی است.

رای قاطع مجدد مردم شریف شهرستان اسلام آباد غرب به جناب آقای دکتر روحانی حتما انتظارات و مطالباتی را نیز به همراه داشته است و این مسولیت،نظارت و پیگیری حضرتعالی را در توجه به مطالبات مضاعف خواهد نمود.

با احترام و آرزوی توفیق


میلاد ارشادی ارشادی فعال رسانه ای و مدیر سایت تیتر نیوز کرمانشاهعلی باقری دوشنبه 19 تیر 1396 - 04:44 ب.ظ نظرات()
آقای روحانی به داد بیکاری در استان کرمانشاه برسید !
ا

اسلام آباد جوان: استان کرمانشاه در طول سالهای گذشته همواره یکی از سه رتبه نخست بیکاری کشور را به خود اختصاص داده است.  مرکز آمار ایران با اعلام نرخ بیکاری کشور به تفکیک استانها، بازهم کرمانشاه، چهارمحال بختیاری و استان البرز را بیکارترینهای کشور اعلام کرد.

در آخرین آمار مرکز آمار ایران البرز با ۲۰.۴، چهارمحال بختیاری با ۲۰.۳ و کرمانشاه با ۲۰.۲ در صدر جدول بیکارترین استانهای ایران با هم همنشین هستند.بیکاری کرمانشاه ۸.۶ درصد از میانگین کشور بالاتر و در شرایط بحران قرار دارد.آمار بیکاری کرمانشاه نسبت به بهار سال گذشته ۱ درصد رشد داشته است.

 امیدواریم با آغاز به کار دولت جدید  جناب روحانی،  واقعا ایشان فکری عاجل برای کاهش میزان بیکاری در استان کرمانشاه کنند  و جناب ریس جمهور  به داد بیکاری استان کرمانشاه برسد ،  چرا که ارایه آمار کاهش  بیکاری در روی کاغذ با مشاهدات عینی گسترش بیکاری در کشور  و استان کرمانشاه  چندان  با هم نمیخواند ‌.

با وجود ارایه آمار ایجاد یک میلیون شغل در طول ماههای گذشته  ، مشخص نیست سهم استان کرمانشاه از این به اصطلاح اشتغالزایی چه میزان بوده است که استان کرمانشاه همچنان در رتبه های نخست کشور از نظر بیکاری قرار دارد .
علی باقری چهارشنبه 14 تیر 1396 - 04:07 ب.ظ نظرات()
سه گزینه نهایی برای شهردار آتی اسلام آباد غرب ؟

ا

اسلام آباد جوان : مدتیست که بحث  انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب به چالشی اساسی در میان رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل گشته است که در همین راستا و بر اساس آخرین  شنیده ها پس از برگزاری جلسات متعدد بین منتخبین شورای اسلامی شهر به منظور انتخاب گزینه ای مناسب،  متدین ، با اخلاص و پاکدست جهت تصدی پست  شهرداری ، در نهایت طبق آخرین شنیده ها آقایان حاج جلیل محمدی کلهر ، نعمت مرادی و نورالدین زارعی به عنوان گزینه های نهایی و اصلی جهت شهردار آتی اسلام آباد غرب  انتخاب شده اند .  امیدواریم اعضای لایق و پاک شورای شهر از بین این افراد گزینه ای را در نهایت انتخاب نمایند که بتواند اسلام آباد غرب را دچار تغییر و تحول نماید .علی باقری سه شنبه 13 تیر 1396 - 09:32 ق.ظ نظرات()
نقدی بر اظهارات دکتر فلاحت پیشه در خصوص توهین به ریس جمهور روحانی !
ا
اسلام آباد جوان به نقل از اسلام آبادخبر: بدنبال اظهارات نماینده محترم اسلام آبادغرب درمجلس که در مصاحبه با خبرگزاری برنا توهین به آقای روحانی را توهین به ساختار حقوقی کشور نامیده اند و اشاره داشته اند نباید اجازه داد به انتخاب اکثریت توهین شود و وعده پیگیری آنرا نیزدرمجلس داده اند .
چندنکته و پرسش قابل توجه میباشد : 
اولا قطعا کسی منکر زشتی حرمت شکنی ازسوی هرکس که باشد نیست درثانی نماینده محترم بجای آنکه وجدانشان به غلغله بیافتد و بجای دلسوزی برای رئیس جمهور محترم ((که خودشان یک حقوقدان هستند نه سرهنگ)) به این پرسشها هم بد نیست پاسخ دهند چرا در جریان قضایای فتنه 88 و آن همه حرمت شکنی ها نسبت به ساحت قدسی ائمه معصومین و ملت شریف ایران و امام راحل و رئیس جمهور منتخب آن زمان به زعم ایشان توهین به ساختار حقوقی کشور بحساب نیامده است ؟ آیا رئیس جمهور دولت نهم و دهم که حائز 25 میلیون رای بودند اما آن همه توهین هاو تخریبهای مختلف درحقش صورت گرفت فرقی با رئیس جمهور منتخب جدید داشت؟ شاید هم دولت نهم ودهم هیچ گونه توجهی به ایشان نداشته اند که همواره از منتقدین سرسخت آن دوران بودند یا در همین انتخابات ریاست جمهوری 96 قطعا ملت شریف فراموش نکرده اند که رئیس جمهور محترم و معاونش چگونه در جریان تبلیغات ریاست جمهوری حق مطلب را بعینه در تخریب رقیبانشان ادا کردند چرا موضع عدالتخواهانه ای از سوی ایشان دراین خصوص اتخاذ نگردید؟ چه شده است ایشان که زندگی و موقعیت کنونی خویش را مدیون جریان انقلابی درسال هشتادو دو و هشتادو شش هستند چرا که به آرامی از نردبان اصولگرایی به سرمنزل مقصودشان رسیده اند و یا به روایت بزرگان استان اگر نبودآن میثاق نامه در حضور مرحوم عسگر اولادی که روحش شادباد در انتخابات 86 که انتخابات آن دوره تا مرز ابطال پیش رفته بود و ورق را به نفع ایشان برگرداند چرا همه چیز را بطور کلی فراموش کرده اندو فکر میکنند به همین آسانی درچنین جایگاهی قرار گرفته اند و یاچگونه است که درهمین انتخابات مجلس گذشته ایشان در شورای مرکزی اصلاح طلبان استان جهت قرار گرفتن در لیست ازمجموع پانزده رای صاحب هفت رای میشوند اینها نشانه چیست؟ این استانداردها و رفتارهای دوگانه احتمالا این جمله عامیانه را بخوبی برای همگان تداعی می کند که سیاست واقعا پدرو مادر ندارد و باری به هر جهت به تناسب شرایط و مقتضیات زمانی و یا قرابت فکری باجریانی خاص بایستی مواضعی را اتخاذ نمود ؟ آیا به زعم ایشان کلیت یکپارچه و واقعی  شانزده میلیونی قابل توهین بوده وقابل دفاع نیستند؟ آیا بجای دغدغه پیگیری چنین موضوعاتی بهتر نیست پیگیر اهم مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه شان باشند تا کارنامه عملکردشان بیش ازاین از نظر افکار عمومی موردسوال قرار نگیرد؟ انشاالله این حقایق و دهها مطلب دیگر ایشان را در صراط حقیقی وکیل المله بودن قراردهد . انشاالله

 کامیار احمدیان دبیر جمنا اسلام آبادغرب
      
      وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى


علی باقری یکشنبه 11 تیر 1396 - 05:13 ب.ظ نظرات()
چهار گزینه نهایی جهت انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب
ای

اسلام آباد جوان: در حالیکه قریب به یکماه تا آغاز به کار شورای پنجم باقی مانده است که اعضای شورا این روزها در حال بررسی کاندیدهای پست شهرداری اسلام آباد غرب هستند .
بعد از چادر زدن عده ای خاص در ، درب منازل اعضای شورا  جهت  در اختیار گرفتن مدیریت امور شهرداری اسلام آباد غرب ، به نظر میرسد اعضای شورای پنجم به جمع بندی نهایی در خصوص انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب رسیده باشند  و طبق شنیده ها چهار گزینه اصلی شهرداری اسلام آباد غرب به ترتیب آقایان همایون نوری شهردار فعلی اسلام آباد غرب ، آقای نورالدین زارعی عضو سابق شورای مستعفی چهارم و کارآفرین برتر شهرستان ، آقای نعمت مرادی و مهندس چشمه خاور که این دو عزیز نیز  هر کدام سابقه چندین سال خدمت گزاری به مردم را دارا هستند از جمله مهمترین و  اصلی ترین گزینه های شهرداری اسلام آباد غرب میباشند.
 به نظر میرسد اگر شاهد اتفاق عجیبی نباشیم در نهایت یکی از این چهار نفر  شهردار آتی اسلام آباد غرب خواهد بود .
نکته ی که باید به آن توجه نمود این است که اسلام آباد غرب نیازمند تغییر است آن هم در بخش های مختلف حوزه شهری . حال باید دید آیا هر کدام از این چهار نفر  که اگر شهردار شهر مرصاد شوند ، میتوانند آینده شهر اسلام آباد غرب را از نظر مبلمان شهری دچار تحول نمایند چرا که دوران آزمون و خطای انتخاب مدیران در اسلام آباد غرب به پایان رسیده است .


علی باقری چهارشنبه 7 تیر 1396 - 01:10 ب.ظ نظرات()
وقتی قرار نیست گلخانه اسلام آباد غرب اشتغالزایی ایجاد کند !
اا

اسلام آباد جوان : در حالیکه استان کرمانشاه سالهاست پرچمدار حوزه بیکاری در  کشور ست  که شهرستان  اسلام آباد غرب از  اوضاع نامناسب تری حتی نسبت به استان از نظر بیکاری را تجربه میکند و متاسفانه  مسولین حوزه اشتغال شهرستان تاکنون به  وعده های که در باب اشتغال  داده اند نتوانسته اند چندان عمل  کنند .
پایگاه خبری اسلام آباد خبر در  خبری که   در آبان  ماه سال گذشته ،  بر روی خروجی خود قرار داد به نقل از مدیر کل جهاد کشاورزی استان و فرماندار شهرستان  جناب آقای کریمی ، بیان نمودند که  مقامات مسول از مزارع و مجتمع گلخانه ای شهرستان اسلام آباد غرب بازدید بعمل آورده اند .
در این بازدید فرماندار شهرستان از احداث گلخانه هیدروپونیک در مجتمع 57 هکتاری گلخانه شهرستان با اعتبار 550 میلیارد ریال  خبر دادند و بیان نمودند : این پروژه در بازه زمانی 18 ماهه آماده می شود که اشتغال 250 نفر بطور مستقیم را فراهم می نماید.
حال بعد از گذشت چند ماه نه تنها اقدامی جهت احداث  گلخانه و به تناوب آن اشتغالزای صورت نگرفته است ،   بلکه  طی این مدت  کارفرمای غیر بومی این پروژه علی رغم جذب اعتبار اقدام مثبتی  جهت تسهیل و تکمیل این پروژه انجام نداده  است . 
البته اسلام آباد غرب سالهاست عرصه آزمون و خطای کارفرمایان  غیر بومی قرار گرفته است که  همین عوامل سبب شده است بیکارانش مجبور به ترک دیار جهت امرار معاش شده اند . 
امیدواریم مسولان شهرستان در خصوص این گلخانه و عدم تکمیل آن و شایبه های مربوط به  کارفرمای غیر بومی آن توضیحات لازم را ارایه دهند چرا که بیکاری مردمان شهر مرصاد در کنار مدیران غیربومی شرکت ها چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار نام آن گذشت..


علی باقری شنبه 3 تیر 1396 - 11:27 ق.ظ نظرات()