تبلیغات
[ cb:blog_title ]
اوضاع نامناسب سرویس بهداشتی های فضای سبز و پارکهای اسلام آباد غرب !

اس

اسلام آباد جوان : سرویس‌های بهداشتی  شبه پارک ،  حاشیه  کمربندی اسلام آباد غرب، از  لحاظ بهداشتی از وضعیت مناسب و شایسته ای برای مسافران و تفرج کنندگان برخوردار نیست که این امر سبب اعتراض مردم و مسافران شده است و مسئولین شهرداری  و شورای شهر فعلی توجه چندان زیادی  به آن ندارند.

درب این سرویسهای بهداشتی دستگیره و حتی مایع دستشویی ندارد.بوی بسیار بد ،  کثیفی بیش از حد این سرویس ها آزاردهنده است و تهدیدی ست برای سلامت استفاده کنندگان، که انتظار می رود  برای رفاه حال شهروندان و مسافران این وضعیت اصلاح شود.

وضعیت نامطلوب سرویس های بهداشتی عمومی در سطح شهر و یا خرابی آن ها، از مواردی بوده که همیشه اعتراض شهروندان را در پی داشته است.

متاسفانه اسلام آباد غرب فاقد مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت است و همین چند نقطه محدود هم از نظر امکانات رفاهی در وضعیت چندان مطلوبی از نظر بهداشت قرار ندارد ، هر چند بخشی از ضعف امکانات در این حوزه ، ناشی از عدم فرهنگ مناسب بخشی از شهروندان ست که هنگام استفاده از تفرجگاهها و امکانی نظیر پارکها به گونه ای مناسب و شایسته ، طریق استفاده صحیحاز آن را به جای نمی آورند اما در نهایت باید شهردار آتی اسلام آباد غرب و شورای پنجم به فکر گسترش مکانهای تفریحی و بهبود  وضعیت نامناسب سرویس بهداشتی اماکن تفریحی  باشند ، تا  دیگر شاهد چنین معضلاتی نباشیم.علی باقری سه شنبه 30 خرداد 1396 - 03:27 ب.ظ نظرات()
فشارهای بیرونی برای انتخاب شهردار اسلام آباد غرب ! شایعه تا واقعیت
ا

اسلام آباد جوان: در حالیکه هنوز مدت زمان زیادی به آغاز به کار شورای پنجم مانده است ، طبق شنیده ها چند وقتیست   اعضای محترم شورا  در اندیشه انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب هستند . از جلسات پشت پرده گرفته  تا معرفی گزینه های مختلف به اعضای شورای پنجم  همه حکایت از چالش جدید این روزهای اعضای شورا برای انتخاب شهردار جدید اسلام آباد غرب ست ! 
اما چیزی که عجیب به نظر میرسد و این روزها در حد شنیده هاست  فشارهای بیرونی به اعضای شورا جهت انتخاب گزینه ی ست که در انتخاب بیست و نه اردیبهشت  با پاسخ نه مردم برای ورود به شورا مواجه شد. 
حال سوال اینجاست افرادی  که در آزمون  انتخاب مردم مورد تایید قرار نگرفته اند ، چگونه میتوانند گزینه مناسبی جهت تصدی امور شهرداری باشند ‌.
البته مطمنا شورای پنجم هیچ گاه تحت تاثیر فشارهای بیرونی قرار نخواهد گرفت و گزینه های متعددی که این روزها سر هر کوی و برزن در مقابل چشمان اعضای شورا حاظر میشوند باید آگاه باشند مدیریت امور شهر چیزی نیست که بتوان در آینده آن را به زور خواهش و تمنا اداره کرد ... 
بی شک افرادی که نامشان این روزها ورد زمان عموم جهت پست شهرداری اسلام آباد غرب گشته است به نسبت  از شانس کمتری برای پست مدیریت شهری اسلام آباد غرب  برخوردار هستند ...
 آیا  شهردار آتی اسلام آباد غرب فردی  ناشناخته خواهد بود ....


علی باقری چهارشنبه 24 خرداد 1396 - 11:11 ق.ظ نظرات()
آیا آل سقوط و امریکا از حملات تروریستی تهران آگاه بودند ؟
اس

اسلام آباد جوان : امروز بعد از پایان یافتن عملیات تروریستهای تکفیری در تهران عادل الجبیر  وزیر خارجه آل سقوط که هیچ اشاره ای به محکومیت این اقدام نکرد  بیان کرد هویت عاملین این عملیات  عربستانی نیست در حالی که فقط ساعاتی از پایان عملیات ترورییستها گذشته بود ایشان این اظهار نظر را بیان کردند  که هویت  عاملین تروریستی  وابسته به عربستان نیست ! به راستی ایشان از کجا میدانست هویت تکفیری ها عربستانی نیست ! تا اینکه ساعاتی بعد از گفته های ایشان ،  هویت عاملین این عملیات مشخص شد که گویا از مناطقی از داخل ایران اجیر شده داعش بوده اند که در نهایت  به درک واصل شده اند .... 
  حدقل با توجه به این اظهارات آیا سران آل سعود و امریکا از وقوع این عملیات آگاه بوده اند که با خیال راحت مطمن بوده اند عضو سعودی در این گروه نیست ....
بی شک طی روزهای آتی بهتر مشخص خواهد شد آل سقوط ریشه اساسی نا امنی منطقه است. 
به راستی چرا عادل الجبیر وزیر خارجه  آل سقوط صبح روز  حادثه از به کار بردن  کلمه تنبیه برای ایران استفاده کرده بود .
بی شک نمیتوان از کنار نام آل سقوط در حمایت از  حوادث تروریستی تهران و دیگر مناطق جهان  به سادگی گذشت .
مطمنا با تلاش و مجاهدات سربازان گمنام امام زمان (عج ) و دیگر نیروهای انتظامی و امنیتی چنین حوادثی دگر اتفاق نخواهد افتاد و تروریستها و حامیانشان جواب محکمی از مردم و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران خواهند گرفت .علی باقری پنجشنبه 18 خرداد 1396 - 10:08 ق.ظ نظرات()
شنیده هایی از انتخاب شهردار آتی اسلام آباد غرب !

ا

اسلام آباد جوان: این روزها قصه انتخاب شهردار اسلام آباد غرب  توسط شورای پنجم و گمانه زنی های  این انتخاب ،  نقش پر رنگی در گفتگوهای افراد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دارد .
آنچه که  میتواند موجب نگرانی در بین عموم مردم اسلام آباد غرب باشد، شنیده هایی ست که حکایت از تصمیم اعضای شورا مبنی بر انتخاب شهردار اسلام آباد غرب از دل شوراهای قبل را دارد .
بی شک  پیام انتخابات پیش رو و انتخاب اعضای جدید شورا برای همگان مشخص نمود  که شورای جدید وظیفه خطیری در انتخاب شهردار اسلام آباد غرب دارند و نباید هیچگاه اسیر مقاصد سیاسی دیگران شوند چرا که رای عموم مردم اسلام آباد غرب به آنان  حق الناس است و بی شک با انتخاب شهرداری لایق میتوانند زمینه ساز رشد و پیشرفت اسلام آباد غرب را فراهم نمایند .
مطمنا اعضای جدید شورا با توانایی و تخصص که در خود سراغ  دارند میتوانند اسلام آباد غرب را دچار تغییر و تحولی بنیادین  از لحاظ زیباشناختی شهری نمایند .
در پایان ذکر این نکته لازم است که گرچه این روزها  گمانه زنی های  زیادی در خصوص انتخاب  شهردار آتی اسلام آباد غرب صورت میگیرد اما مطمنا تا زمان اعلام قطعی از طرف شورای پنجم نمیتوان بر نام شهردار آتی اسلام آباد غرب مهر تایید نهاد ،  اما آنچه که مشخص است این است که بی شک افرادی که نتوانسته اند در گذشته منتخب مردم شوند و مردم در انتخاب های گذشته   به آنان نه گفته اند  نمیتوانتد گزینه مناسبی برای اداره امور شهرداری  اسلام آباد غرب باشند ‌....


علی باقری سه شنبه 16 خرداد 1396 - 10:04 ق.ظ نظرات()
دورخیز شورای پنجم ، برای انتخاب شهردار اسلام آباد غرب !

ا
اسلام آباد جوان : شهر اسلام آباد غرب  سالهاست به عنوان  بزرگترین شهرستان استان کرمانشاه از نظر جمعیت شناخته میشود . متاسفانه این شهر از  نظر زیباشناسی چندان توسعه نیافته است ،  شهر همان شهر است و کوچه ها همان کوچه ها ، گویی اندکی تغییر در این شهر محال است .
سیاه نمایی را در گفتار به کار نبریم شهردادان گذشته نتوانسته اند آنچنان که شایسته شهر مرصاد است ، اسلام آباد غرب را از نظر زیباشناختی دچار تحول نمایند . شاید فقط رنگ آمیزی جداول در ایام منتهی به نوروز را بتوان به عنوان  عمده ترین فعالیت شهرداری های اسلام آباد غرب جهت جذب گردشگر  در طول این سالها به حساب آورد  .
چند ماه مانده به آغاز کار شورای پنجم،  گزینه های انتخاب شهردار اسلام آباد غرب یکی پس از دیگری بر سر زبانها می افتد  و  حکایت از  سختی کار شورای پنجم در انتخاب شهردار دارد،  چرا که  آنچه که مشخص است شهر اسلام آباد غرب نمیخواهد قربانی سیاسی بازی ها و کج روی های گذشته شود در غیر اینصورت مردم بیشترین زیان را خواهند پرداخت.
بی شک شورای پنجم با انتخابی مناسب میتواند ضعف های شورای چهارم را کنار بگزارد و منتخبین مردم متعهدند تا شهر اسلام آباد غرب را اندکی دچار تغییر نمایند ‌  و ذکر این نکته واجب است که در روزهای آتی اطلاعات بیشتری از شهردار آتی اسلام آباد غرب در این پایگاه خبری منتشر میشود .


علی باقری شنبه 13 خرداد 1396 - 10:57 ق.ظ نظرات()
لزوم کمک به بی سرپناهان در اسلام آبادغرب
اس

اسلام آباد جوان: چند روزیست اسلام آباد غرب میزبان  حضور  زن و مرد مسن یست که  به دلیل عدم سرپناه محبور به سکنی در فضای سبز مناطق مختلف  اسلام آباد غرب اعم از پارکها و بلوارها شده اند .
طبق شنیده ها این  دو نفر چند وقت پیش نیز در اسلام آباد غرب و شهرهای دیگر استان ، حضور داشته اند و به نوعی گویا دوره گرد هستند.
سکنی نمودن  آنان که همراه خود البسه و ... دارند ،  باعث ایحاد حس سوال برای عموم رهگذرانی شده است که از کنار آنان رد میشوند  و طبق مشاهدات ،  عابران با حس ترحم نسبت به آنان پیگیر علت  اسکانشان  در  فضای سبز میشوند .
البته مشخص نیست دقیقا چند روز از حضور آنان در اسلام آباد غرب سپری میشود اما مطمنا اگر برای چند ساعت هم شاهد اسکان این قبیل افراد  که بی سرپناه هستند در فضای سبزها باشیم . به عنوان مسول و شهروند ،  وظیفه داریم پیگیر چرایی علت حضور آنان باشیم .
اما نکته ی عجیب این ماجرا این ست علی رغم پیگیری های صورت گرفته توسط  پایگاه خبری اسلام  اباد جوان ، مبنی بر چرایی حضور  این دو نفر و استقرار فعلی آنان در فضای سبز بلوار شهید محمد منتظری ،  متاسفانه تاکنون مسولین زیر ربط اقدامی جهت رفع احتیاجات آنان و پیگیری های مناسب در این خصوص انجام ندادند ‌.البته این افراد ظاهرا دوره گرد بوده و در مکان مشخصی یکجانشین نیستند اما چه بهتر بود برای حفظ کرامت آنان و عدم نگاههای عابران برای یک ساعت هم که شده ، مسولین اقدامی مناسب جهت رفع احتیاجات آنان به عمل می آوردند ‌
امیدواریم مسولین شهرستان در مواجهه با چنین افراد بی خانمان در اسرع وقت اقدام به عمل نمایند چرا که دیدن افراد بی خانمان و انگشت نما شدن آنان چندان نمیتواند  در منظر عموم مردم زیبا باشد .
البته در اسلام آباد غرب فضای مناسب جهت تامین احتیاجات افراد بی خانمان تدارک دیده شده است  و در چنین مواقعی مطمنا میتوان  این افراد بی خانمان را  به آرامش رساند . 


علی باقری پنجشنبه 11 خرداد 1396 - 05:38 ب.ظ نظرات()
آقای دکتر فلاحت پیشه چه خبر از وعده هایتان به خبرنگاران اسلام آباد غرب !
اس

اسلام آباد جوان : بیش از  یکسال از وعده دکتر فلاحت پیشه نماینده محترم اسلام آباد غرب در خصوص طرح بیمه خبرنگاران و لزوم توجه به این قشر زحمت کش میگذرد ‌،
شاید نماینده محترم اسلام آباد غرب روز   چهارشنبه مورخ یازدهم فروردین ماه  سال نود و پنج  در مجتمع رسانه ای مطبوعاتی زاگرس اسلام آباد غرب  را فراموش کرده باشد ، روزی که دکتر فلاحت پیشه با برخی از اصحاب رسانه و مطبوعات اسلام آباد غرب جلسه  داشتند و قول های راجع به خبرنگاران بیان فرمودند .
حال با گذشت بیش از  یکسال از طرح این وعده به نظر میرسد این وعده نیز در گذر زمان به فراموشی سپرده شده است و مشخص نیست سرنوشت این وعده نیز همانند دیگر  وعده های ایشان نظیر ایجاد کارخانه شیشه و افتتاح منطقه ویژه و .... به فراموشی سپرده خواهد شد یا خیر ؟
 چرا که با گذشت این مدت تاکنون اظهار نظر مشخصی توسط ایشان  در خصوص طرح بیمه خبرنگاران مطرح نشده است ...
امیدواریم مسولین در بیان وعده ها به نحوی عمل کنند که در نهایت پاسخی مناسب برای عمل نکردن به آن وعده نیز داشته باشند ، چرا که همگان میدانیم به عمل کار برآید به سخنرانی نیست ....علی باقری یکشنبه 7 خرداد 1396 - 10:20 ق.ظ نظرات()
گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور مسولین شهرستان اسلام آباد غرب

اسلا
اسلام آباد جوان: همزمان با سالروز  آزادسازی خرمشهر جمعی از مسولین شهرستان اسلام آباد غرب اعم از  امام جمعه ،فرماندار،فرماندهان نظامی وانتظامی و جمعی از مسئولین بمناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر صبحگاه مشترك که همراه با  رژه نیروهای مسلح بود در محل تیپ181شهید سلیمی برگزار شد. علی باقری چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 10:26 ق.ظ نظرات()