تبلیغات
[ cb:blog_title ]
نه بزرگ مردم به شورای چهارم اسلام آباد غرب

اسلام آباد جوان : با پایان رای گیری و شمارش آرای شورای شهر اسلام آباد غرب شاهد ورود چهره های جدیدی به شورای شهر اسلام آباد غرب هستیم که بی شک میتوانند اسلام آباد غرب را در مسیر توسعه قرار دهند .
از حوادث انتخاباتی این دوره  میتوان به عدم ورود بخشی از شوراهای فعلی و با سابقه ای چند دوره  اشاره کرد  و جز آقایان مرزبان بخشم و پرویز رزمدیده دیگر اعضای شورای فعلی نتوانستند به شورای شهر راه یابند که در آینده به تفصیل درباره این انتخابات مطلب خواهیم نگاشت 
با این اوصاف لیست جدید اعضای شورای پنجم شهر اسلام آباد غرب به شرح زیر است 

الهام حیدرزاده با مجموع آرای 8581
مرزبان بخشم با مجموع آرای7708
بهروز  جلیلیان با مجموع آرای  7314
خلف صیادیان با مجموع آرای6988
مجتبی سنگین وزن  با مجموع آرای  6574
پرویز رزم  دیده با مجموع آرای 6394
محسن غلامی  با مجموع آرای 6624

همچنین اعضای علی البدل شورای پنجم اسلام آباد غرب به شرح زیرند 

1_کیومرث صیدمحمدی5769
2_مسعودداکبری5500علی باقری شنبه 30 اردیبهشت 1396 - 11:14 ق.ظ نظرات()
اقدام نیک و ارزشمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب در آستانه انتخابات
http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/545/1633604/056.jpg
اسلام آباد جوان : همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب با همکاری حراست فرمانداری این شهرستان اقدام به صدور کارت خبرنگاری برای خبرنگاران و اصحاب رسانه نمود ، این اقدام شایسته که جهت تسهیل کار خبرنگاران در تردد و ثبت لحظه های زیبای مشارکت عموم مردم در انتخابات توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب صورت گرفته است بسیار ارزشمند بوده و بی شک میتواند کار خبرنگاران را جهت انتشار اخبار و ثبت وقایع انتخاباتی در روز رای گیری تسهیل نماید ‌، چرا که مطمنا با صدور این کارت خبرنگاران با آسودگی خاطر بیشتری میتوانند نسبت به انتشار اخبار انتخاباتی عمل نمایند ‌.


علی باقری پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 - 09:54 ق.ظ نظرات()
پر طرفدارترین کاندیدهای شورای شهر اسلام آباد غرب...
ا

اسلام آباد جوان : در حالیکه فقط چند روز به انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب مانده است ، میتوان از هم اکنون پیش بینی کرد که کدام کاندیدا ،  دارای طرفدار بیشتری است ‌.
عابدین غلامی کاندید با سواد و متعهدی ست که توانسته است با سخنرانی های غرای خود در جذب عموم مردم اسلام آباد غرب توانا عمل کند ، این کاندید شایسته  میتواند با توجه به محبوبیتی که پیدا کرده است زمینه ساز  رشد و پیشرفت در اسلام آباد غرب باشد ‌.
 البته نمیتوان از کنار نامهای چون مرزبان بخشم و همچنین محمد خلف صیادیان به سادگی گذشت ، دو کاندیدی که  توانسته اند  طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کنند و هنگام برگزاری اکثر میتینگ های انتخاباتی شور و اشتیاق جوانان و دیگر آحاد مردم را همراه خود نمایند.
اما چهره پرطرفدار دیگر  برای تصدی پست شورای شهر ، بهروز جلیلیان است که بی شک توانسته است با ارایه برنامه های دقیق تعداد کثیری از مردم را به پای سخنرانی خود کشاند و اعتماد مردم را نسبت به برنامه های خود نشان دهد ‌.
 در پایان ضمن احترام برای تمامی کاندیدها طبق مشاهدات میدانی میتوان این چهار نفر را دارای بیشترین شانس برای تصدی پست شورا دانست ، چرا که بی شک مردم اسلام آباد غرب با تجربه ای که از انتخابات گذشته به یادگار دارند این بار فارغ از تعصبات قومی و قبیله ای با  انتخاب کاندیدهای توانا و متعهد زمینه ساز رشد و شکوفایی اسلام آباد غرب را فراهم می نمایند ‌.


علی باقری چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 - 01:49 ب.ظ نظرات()
با برنامه ترین کاندیدهای شورای شهر اسلام آباد غرب را بهتر بشناسیم ..
ا
اسلام آباد جوان :حدود یکصد تن از افراد از دو جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب و حتی مستقل در ماراتن انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب وارد رقابت شده اند .
از نمایندگان فعلی شورای شهر اسلام آباد غرب  گرفته تا برخی نمایندگان سابق شورای شهر، برای حضور در انتخابات پارلمان شهری اسلام آباد غرب نام نویسی کرده اند.

اما در این میان باید از نام های چون عابدین غلامی , بهروز جلیلیان , مرزبان بخشم , سعید رضایی تپه گله و اسحاق درود به نیکی یاد کرد . کاندید های که با برنامه مدون و دقیق وارد عرصه رقابت شورا شده اند و می توانند در صورت ورود به شورا , اسلام آباد غرب را دچار تغییر و تحولی اساسی  نمایند 
در این میان عابدین غلامی یکی از با برنامه ترین کاندیدهاست و طرح های ایشان مطمنا باعث ایجاد بستر مناسب توسعه و آبادانی در اسلام آباد غرب میشود .
بهروز جلیلیان فرهنگی برجسته اسلام آباد غرب نیز از شانس زیادی برای ورود به شورا برخوردار است و با پشتوانه ایلی که همراه خود دارد قطعا میتواند فرد مفیدی برای شورا باشد . 
در این میان نمیتوان از نام مرزبان بخشم وکیل برجسته و خبرنگار توانا و همچنین اسحاق درود عضو سابق شورای شهر به راحتی  گذشت,  یکی از مهمترین خصایص این دو پاکدست بودن آنهاست که همین زندگانی سالم مطمنا برگ برنده آنان برای ورود به شورای اسلام آباد غرب ست .
در پایان باید به نام سعید رضایی تپه گله اشاره کرد که مطمنا  به عنوان فردی که بخشی از  آرای جامعه محترم اهل حق را به خود اختصاص خواهد داد  میتواند آرای دیگر کاندیدها را به چالش کشد . 

بی شک در انتخابات شورای شهر پنجم هیچ کاندیدی از پیش برنده نیست و چه بسا , انتخابات این دوره عرصه ورود کاندیدهای جوان و تازه نفسی باشد که میتوانند اسلام آباد غرب را در مسیر پیشرفت و آبادانی قرار دهند.


علی باقری دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 02:56 ب.ظ نظرات()
شهر با نشاط، مرهم التیام بخش درد های کهنه
ا
به قلم عابدین غلامی کاندید پنجمین دوره شورای شهر اسلام آباد غرب

اسلام آباد جوان : بر اساس نتایج منتشر شده‌ی یک پژوهش سراسری در نشریه پزشکی‌-‌بهداشتی "سلامت"، استان کرمانشاه از نظر شاخص "شادی" در انتهای جدول استان‌ها قرار گرفتە است. بە عبارت دیگر این استان از حیث افسردگی و دلمردگی و نداشتن امید بە زندگی در وضعتی بسیار تاسف‌برانگیز قرار دارد. حال رتبە دوم خودکشی(بنابر اعلام سازمان بهزیستی)  را نیز بدان بیافزائیم عمق این تراژدی آشکارتر می‌شود. اسلام آباد بە عنوان دومین شهر استان در بطن این مسائل قرار دارد. قطعا عوامل اقتصادی چون بیکاری، پایین بودن سطح درآمد خانوارها و انفصال بین اعضای خانواده‌ها به جهت مهاجرت های معیشتی نقش اصلی را در این معضل بزرگ اجتماعی بازی می‌کند. اما از سوی دیگر نباید نقش مسائل فرهنگی را نیز نادیده گرفت و از آنجا که پتانسیل‌های مناسب منطقه‌ای برای کاستن از این "درد مشترک" وجود دارد می‌توان با بهره گیری مناسب از این ظرفیت‌های موجود بخشی از این مصائب را بهبود بخشید. ایجاد "نشاط" در شهر از طرق ذیل الذکر مقدور و با برنامه ریزی دقیق قابلیت تحقق دارد:
ایجاد مسیر سلامت در بلوار یادگار امام( این مورد پیشنهادی بوده و قابل بحث می‌باشد) برای برنامه های ورزش همگانی و خانوادگی شامل دو، پیاده روی و دوچرخه سواری که می‌تواند برای تشویق بیشتر با برگزاری مسابقه و اهدا جوائز همراه باشد(بهره گیری از کمک کلیه نهادها و ادارات و همچنین واحدهای صنفی و اقتصادی خصوصی که مشتاق و متمایل به تبلیغ واحدهای خود می‌باشند و حاضر به مشارکت می‌باشند)
همچنین در نظر گرفتن مسیر کوه‌پیمائی از زیارتگاه عباسعلی تا محدوده کاجستان سه‌راهی ملاوی. که علاوه بر تحقق هدف مورد نظر این فضای سبز متروک را به یک تفرجگاه پر رونق و خانوادگی تبدیل می‌کند( از آنجائیکه که هزینه زیادی صرف محوطه سازی آن صورت گرفته است و البته نیاز به ایجاد به تغییراتی در مسیر جاده و دسترسی به آن لازم می‌باشد)
فرهنگ کُردی منطقه هسته مرکزی هویت ایرانی ما را تشکیل می‌دهد و امروز موسیقی ما در سطح جهانی می‌درخشد و نمایش های آئینی‌ و بازی‌های اصیل کُردی و رقص سنتیمان زینت بخش جشنواره‌ها و مراسمات کشوری می‌باشد، اما در خود منطقه بسیار مهجور است که در صورت داشتن اهتمام، اسلام آباد از موقعیت ممتازی برای مرکزیت فرهنگی و هنری در این زمینه برخوردار است که هم موجب نشاط است و هم قدمی برای توسعه گردشگری فرهنگی می‌باشد.
بی دلیل نیست که ازدحام و تشویش سطح شهر موجب نامگذاری بازاری به نام بمبئی شده است. در و دیوار شهر به چرک نویس و تخته سیاه کلاس اول ابتدائی بدل شده است. هرکس در نصب تابلو و تبلیغات و دلنوشته و شعار و... راه خود را می‌رود. این در حالیست که در همه جا قاعده و قانون دارد. نمی‌گوئیم همچون یک شهر اروپائی بلکه با الگو گرفتن از نمونه های فراوان در شهرهای خودمان می‌توان بر اصلاح و اجرای قوانین و مقررات موجود پای فشرد و با همدلی و همراهی شهروندان عزیز بر این هیاهو و بی نظمی غلبه کرد و با کاستن از این آلودگی شدید "بصری" بر این همه "دلمردگی" و "افسردگی" رنگی از "نشاط" و "شادی" کشید.


علی باقری دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 02:47 ب.ظ نظرات()
مظلوم نمایی کاندیدهای شورای شهر از , مظلومیت اسلام آباد غرب!

ا

اسلام آباد جواناین روزها و در کوران آزمون انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب , هستند کاندیدهای که قبل از  میتینگ انتخاباتی خود با پخش گسترده اطلاعیه های سخنرانی , سعی در جذب آرای خاکستری مردم اسلام آباد غرب  دارند و این در حالی ست که  سابقه آنها در پستهای مدیریتی زمان  خود روشن است و عملا اسلام آباد غرب در طول این سالها از لحاظ زیباشناختی شهری دچار تحول و تغییری نشده است که اکنون سخن از مظلومیت اسلام آباد غرب سر میدهند .

امیدواریم مردم اسلام آباد غرب این بار اسیر احساسات انتخاباتی و رودربایستی های قومی , قبیله ای نشوند و با انتخابی آگاهانه زمینه ورود افراد شایسته را به شورای شهر اسلام آباد غرب فراهم نمایند چرا که پخش اطلاعیه های قبل از سخنرانی روش به جا مانده از نماینده فعلی اسلام آباد غرب است و دگر نمیتوان با چنین شیوه ای مردم را تهییج به فراخوان در پای سخنرانی کاندیدی نمود .علی باقری دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 11:42 ق.ظ نظرات()
وقتی درختان شهر اسلام آباد غرب تابلوی تبلیغات کاندیداها میشوند ...

اس

اسلام آباد جوان : این روزها دیوار ها و درختان اسلام آباد غرب خمیده زیر بار این‌همه تبلیغ، از هر کوچه و پس‌کوچه‌ای که بگذرید انواع و اقسام پوستر و بنرهای تبلیغاتی را می‌بینید که در کمترین زمان ممکن بر دیوارها نصب‌شده‌اند.

البته ناگفته نماند که برخی از هواداران نامزدها به دیوار اکتفا نکرده و در مرکزی‌ترین نقطه شهر و در میدان‌های اصلی بنری به بزرگی یک‌تخته فر. گاها پنجاه متری آویزان کرده‌اند که به قول ادبیاتی‌ها چشم هر رهگذاری را می‌نوازد.

حجم تبلیغات در برخی از مناطق اسلام آباد غرب  مانند شهرک جهاد، و شهرستانی و مرکز شهر و بسیاری از محله‌های دیگر  به‌قدری بالا است که همگان از این مسئله با تعجب یاد می‌کنند که واقعا این همه تبلیغ جه توجیهی دارد ...

آویزان بودن تبلیغات برخی نامزدها از درختان که در میانشان اسامی اعضای فعلی نیز به چشم می‌خورد هم جای تأسف دارد و هم جای تفکر که چگونه می‌شود شخصی که مدعی ارائه برنامه‌های محیط زیستی است و وقتی پشت تریبون می‌رود همه را محکوم می‌کند که نسبت به محیط‌زیست شهر بی‌تفاوت بوده‌اند حال خودش چنین بی‌رحمانه درختان را قربانی یک هفته تبلیغات کند.

این روزها تلاش مجموعه های فعال ستادهای انتخاباتی شبیه به یک ماراتن تبلیغی شده است و گویی همگان در رقابتی تنگاتگ برای پر کردن جای خالی درختان و میادین شهر اسلام آباد غرب در تلاشند تا به هر قیمتی که شده نقاطی که هنوز اندک جایی برای تصاحب دارند به بنرهای کاندید مد نظر خود اختصاص دهند .
علی باقری یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 - 08:29 ق.ظ نظرات()
پدیده نوظهور انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب
اس

اسلام آباد جوان :   یکی از مدعیان جدی انتخابات  شورای اسلامی،  عابدین غلامی ست که به زعم بسیاری از سیاسیون میتواند یکی از پدیده های انتخابات  پیش رو باشد؛ او تحصیلکرده حوزه شهری است و با انرژی و جوانی که دارد آنگونه که خودش می‌گوید برای تحول در اسلام آباد غرب آمده است.
عابدین غلامی در همه حوزه‌ها برنامه دارد و برای عملیاتی کردن برنامه‌هایش با کمک مردم اسلام آباد غرب و ظرفیت‌های کم‌نظیر این شهرستان حساب باز کرده است.
برنامه ریزی گسترده و منظم در زمینه شهری و اجتماعی و فرهنگی، ایجاد فضای سبز و پارکها و زیباسازی مکانهای عمومی و زیباسازی محله ها و پیاده رو ها، تلاش برای حفط محیط زیست، ایجاد شهری سبز و استفاده صحیح از انرژیهای سبز، زیباسازی و عمران و ابادانی شهر اسلام آباد غرب از جمله برنامه های عابدین غلامی برای رشد و پیشرفت اسلام آباد غرب است .
مطمنا عابدین غلامی میتواند با توجه به پایگاه مردمی و حسن نظر مقبولی که در میان عموم مردم برخوردار است , میتواند پدیده نوظهور  انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب محسوب شود .


علی باقری پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 - 01:14 ب.ظ نظرات()
سراب وعده های توخالی کاندیدهای شورای شهر اسلام آباد غرب

ا

اسلام آباد جوان :تنور انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب  بیش از پیش داغتر  شده و هر روز از وعده‌های جدیدی توسط کاندیداها رونمایی می‌شود که سرابِ «وعده»‌های توخالی را برای شهروندان تداعی می‌کند.

تقریباً نیمی از صد کاندیدای تائید صلاحیت شده‌ای که تاکنون توانسته‌اند مهر تائید صلاحیت فعالیت انتخاباتی را از هیئت اجرایی و نظارت این شهر دریافت کنند، جوان هستند و جویای نام و پای حرف‌های آن‌ها که می‌نشینی حتی اطلاعی از وظایف شورای های شهر و روستا ندارند و صرف شرکت در رقابت و آزمودن شانس و اقبال خود به این عرصه ورود کرده‌اند.

این بی‌اطلاعی کاندیداهای شورای شهر سبب شده پای وعده ‌و وعیدهای ناشدنی در میتینگ‌های تبلیغاتی آن‌ها در تالارها و  محافل عمومی باز شود و به مردمی که بعضاً از اختیارات شوراها بی‌اطلاع هستند وعده‌هایی همچون اشتغال، عمران و آبادانی، توسعه خدمات شهری و وعده‌هایی ازاین‌دست را دهند تا بار دیگر سرابِ «وعده»‌های توخالی را برای شهروندان تداعی نمایند.

هرچند یک عضو شورا می‌تواند به‌طور غیرمستقیم نسبت به اشتغال دوستان و اطرافیان خود در شهرداری اقدام کند  ,   اما در دیگر وعده‌ها عضو شورا تنها نقش نظارتی و تصویب مصوبات و نه اجرای آن‌ها را دارد و اجرای این مصوبات نیز در صورتی ممکن خواهد بود که در توان مالی و عملیاتی شهرداری باشد نه در حافظه تخیلی اعضای شورای شهر!!!

حالا برخی کاندیداهای این دوره از شورا بدون در نظر گرفتن تجربیات شهروندان اسلام آباد غرب  از آمار بالای خطاهای اعضای ادوار مختلف شورا بازهم جا پای آن‌ها گذاشته و وعده‌های ناشدنی می‌دهند و متأسفانه بر خی مردم نیز حالا یا به دلیل قرابت قوم‌وخویشی و یا به دلیل وعده‌های شخصی و نمک‌گیر شدن آن‌ها بازهم در انتخاب خود دچار تزلزل می‌شوند.

پرسشی که در این میان باقی می‌ماند این است که اگر قرار بود با این وعده‌های کلیشه‌ای، رؤیای غبارگرفته توسعه شهری رنگ حقیقت به خود بگیرد که چهار سال پیش به لطف وعده‌های شورا نشینان چهارم این اتفاق افتاده بود بنابراین اگر پازل توسعه شهری اسلام آباد غرب  با آن‌همه ظرفیت تکمیل نمی‌شود، حتماً قطعه‌ای از این پازل گم‌شده است که امروز خُلف وعده مدیریت شهری از آستین سوء مدیریت سر برآورده است.علی باقری چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 - 02:59 ب.ظ نظرات()
تابویی به نام شورای شهر ...
ا

اسلام آباد جوان : ارزیابی عملکرد ازجمله برنامه هایی است که امروزه درسطح شهرداری ها وشوراها مطرح گردیده است بطوریکه تصویب قوانین خاص ارزیابی عملکرد جزء الزامات محسوب می شود.
یکی از انواع ارزیابی عملکرد کارایی شورای شهرها ارزیابی عملکردبه وسیله مردم است وازاین جهت مهم به نظر می رسد که رضایت مردم ازشوراهای شهرنقش مهمی درموقعیت این سازمان در دستیابی به اهداف خود داردبطوریکه شهروندانی که ازشورای شهر رضایت داشته باشند با اطمینان بیشتری وظایف شهروندیشان را انجام می دهند.
بطوریکه درشهرستان اسلام آباد غرب شاهد این گونه موارد نبوده ایم واز شورای شهر جزء تابوی سیاه و بی اعتمادی چیزی نمایانگر نبوده است. در این راستا وجود معضلات ترافیکی،فرهنگی واجتماعی،اقتصادی وبهداشتی،تفریحی و ورزشی ازاین گونه مواردی است که موجبات بدبینی شهروندان به شورای شهر را فراهم نموده است.و درجهت ارتقای شرایط موجود برنامه هایی اعلام میدارم:

ایجاد پل غیر هم سطح وپارکینگ درسطح شهر جهت رفع معضل ترافیک

فراهم نمودن شرایط مناسب درجهت ایجاد فضای سبز بطور عادلانه درتمامی نقاط ها ومحله های سطح شهر

شبیه سازی وهماهنگی جهت روکش آسفالت در سطح شهر

تکمیل پروژه های نیمه تمام یا ناتمام سطح شهر 

ایجادحسن اعتمادبین شهرداری وشورای شهر ومردم در راستای شرایط مناسب انجام وظایف وخدمات

ساماندهی دست فروشان سطح شهر وتلاش درایجاد بازارهفتگی(جمعه بازار یاشنبه بازار)

یادداشتی از سعید رضایی تپه گله کاندید پتجمین دوره  شورای شهر. اسلام آباد غرب 


علی باقری سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 - 11:06 ق.ظ نظرات()