تبلیغات
[ cb:blog_title ]
شهر بی تغییر اسلام آباد غرب ! درآستانه نوروز97

ای

در مورد مطلب منتشر شده باید گفت که این مطلب دل نوشته ی یک اسلام آباد غربی ست که برای پایگاه خبری اسلام آباد جوان ارسال نموده است . 

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی بود تا به رسم دیرینه به زادگاه خود سفر كنم. دید و بازدیدهای نوروزی سبب شد که از كوچه پس كوچه ها و خیابان های فرعی اسلام آباد غرب گذر کنم. آنچه مرا وادار كرد این پرسش را مطرح كنم كه در واقع نوعی گلایه از مسئولان شهری است، وضعیت دست اندازها، چاله ها و گاهی اگر اغراق نباشد گودال های خیابان ها و محله های شهر است كه بلاتكلیف مانده است و ظاهرا ًهیچ كس در فكر پر كردن آن نیست!

 تیتر این یادداشت خود گویای همه چیز است و پاسخ سوال هم كاملا واضح است، اما چهارعامل مهم حلقه مفقوده مسئله است: بی اطلاعی از وضعیت موجود، نبود اراده برای سامان بخشی، ناتوانی مدیران شهری و نداشتن بودجه و امكانات.


تصورم آن است که عامل اول و دوم بیشترین تاثیر را در این نابسامانی دارد. در واقع احتمال دارد مسئولان شهر اصلا خبر ندارند كه خیابان های شهر چگونه است!

از ابعاد دیگر هم می توان مشکلات چاله های شهر اسلام آباد غرب را تحلیل کرد: متولیان شهری آن قدردرگیر كارتابل و جلسات و پشت میز نشستن هستند كه فرصت سركشی به معابر شهری را ندارند، یا اینكه اگرهم در سطح شهر تردد می كنند با خودروهایی گران قیمت در حال رفت و آمد هستند، یا از جاهایی بسیار شیك تردد می كنند(البته اگر مكان شیك وجود داشته باشد) كه چنین احساسی در آنها برانگیخته نمی شود!

حالت های دیگر این ک اصلا اراده ای برای بهبود وضعیت شهر وجود ندارد! شاید واقعا نمی دانند حل این مشکل از وظایف كدام دستگاه است! و یا شاید هم فكر می كنند كه خب، هركسی باید جلوی در خانه خود را بهسازی کند!

در مورد عامل سوم بنده به خودم اجازه نمی دهم چنین جسارتی در حق مدیران شهری روا دارم كه نسبت ناتوانی در حل مسائل شهری را به آنها بدهم، چراکه منتخبان مردم همین شهر هستند و قطعا همشهریانم توانمندی هایی در این افراد سراغ داشتند كه به آنها رای دادند.

البته نبود بودجه و امكانات همیشه بهترین بهانه برای پاسخگو نبودن مسئولان است؛ هرچند من قانع نمی شوم كه اعتبار کافی نیست و این نابسامانی ها بابت نبودن بودجه است. هنر یك مدیر استفاده بهینه از حداقل امكانات و درآمد زایی و خلق پول است.

در پایان لازم است بگویم که من ساکن تهران هستم، مسئولان شهرم را تنها در حد نام می شناسم و هیچ شناختی از آن ها نداشته، با این یادداشت قصد تخریب کسی را هم ندارم.

 من  یک شهروند عادی هستم که فقط سالی دو- سه بار به بهانه ایام نوروز، محرم و... به اسلام آباد غرب سفر می كنم و دوست دارم شهری زیبا و در خور شان و منزلت همشهریانم را ببینم، بدون دست انداز و چاله چوله های فراوان.

 علی باقری سه شنبه 22 اسفند 1396 - 01:42 ب.ظ نظرات()
کمربندی اسلام آباد غرب به کرمانشاه نیازمند بهسازی سریع
اسلام آباد جوانضعیت آسفالت در کمربندی اسلام آباد غرب  بسیار بحرانی است، ترک های بسیار بزرگ در وسط جاده، چاله های بزرگ و کوچک سبب شده تا تردد در این محور گاهی منجر به پنجر شدن خودرو و یا حتی تصادف شود.
 در بسیاری از شهرها از مدتها قبل برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده شده و شهر را برای ورود گردشگران مهیا کرده اند اما در این محور کمربندی که مسیر تردد بسیاری از خودروهای است که گاهی در اسلام آباد غرب  توقف می کنند و گاهی هم از این شهر عبور می کنند، آسفالت نامناسبی وجود دارد.

در هر دو لاین جاده رفت و برگشت آسفالت نامناسب به خوبی دیده می شود و گاهی خودروهایی که در این مسیر برای نخستین بار و یا هنگام شب رانندگی کنند ممکن است سبب پنجر شدن لاستیک ماشین، واژگونی  و گاهی حواث دیگری شود.
با توجه به این وضعیت نامناسب آسفالت اما به نظر می رسد که آسفالت و لکه گیری و یا روکش در این محور کاملا به فراموشی سپرده شده است و هم اکنون که نوروز از راه رسیده و مهمانان زیادی به این شهر سفر می کنند با تردد از این محور گاهی دچار حادثه می شوند.
 
 برخی از مسئولین لیست بلندی از اقدامات خود اعلام می کنند که گاهی دیده می شود هزینه های چند صد میلیونی برای آسفالت بیان می شود اما این آسفالت ها کجا کار می شود، کسی آنها را نمی بیند.

در برخی از خیابان های اسلام آباد غرب وضعیت آسفالت آنقدر نامناسب است که رانندگان با دلهره در این مسیرها رانندگی می کنند .


علی باقری چهارشنبه 16 اسفند 1396 - 01:45 ب.ظ نظرات()
معابری که در اسلام آباد غرب تبدیل به دریاچه شد
اس

اسلام آباد جوانپس از بارشهای کم نظیر در اسلام آباد غرب که با شادی همشهریان همراه  بود مشکل همیشکی آبگرفتگی معابر گریبانگیر همشهریان بود به گونه ای که بسیاری از نقاط شهر اسلام آباد غرب تبدیل به دریاچه شد. 
این مشکل در بعضی نقاط شهر هر ساله تکرار میشود به گونه ای که شهرداری میتواند قبل از آغاز سال بارشی اقدامات لازم و کافی را جهت رفع آبگرفتگی معابر و ترمیم و بهسازی خیابانها انجام دهد تا خیابانهای که تبدیل به دریاچه میشوند  با پیش بینی های لازم امکان تردد درآنها فراهم شود.
بازار روز از جمله نقاطی ست که هر ساله با ریزش نزولات جوی تبدیل به دریاچه میشود به گونه ای که تا ساعتها تنها با قایق میتوان در آن تردد نمود سوال اینجاست چرا مسولین تاکنون اقدامی جهت ترمیم و بهسازی این خیابان و خیابانهای مشابه انجام نمیدهند


علی باقری چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 01:40 ب.ظ نظرات()