تبلیغات
[ cb:blog_title ]
رسانه گریزی مدیران اسلام آباد غرب در جریان سفر وزیر بهداشت
اسلام
اسلام آباد جوان :رسانه گریزی مسئولان برخی از ادارات اسلام آباد غرب در کنار وجود روابط عمومی‌هایی که وظایف ذاتی خود را فراموش کرده و همچو سدی در  برابر مدیر خویش قرار می‌گیرند, باعث شد  در سفر وزیر بهداشت به اسلام آباد غرب  آنچنان که شایسته است این دستاورد عظیم اطلاع رسانی نشود .
این ضعف در  اطلاع رسانی آن هم برای سفری به این مهمی این سوال را برای خبرنگاران به وجود آورد که  آیا مدیران شهرستان  از جایگاه  و نقش خبرنگاران در انتقال اخبار جامعه خبر ندارند که در جریان ابن سفر از آنان دعوت به عمل نیاوردند.  گر چه تنی چند از خبرنگاران طبق وظیفه ذاتی خویش ,  شخصا اقدام به حضور در مراسم افتتاحیه فاز دوم  بیمارستان نمودند و این در حالی بود در صورت مطرح کردن  سوال از وزیر   و دیگر مسولین همراه , ممکن بود با این سوال روبه رو شوند که اصولا  با مجوز چه کسی در این افتتاحیه شرکت کرده اید ؟
بی شک  روزنه‌های امید خبرنگاران گوشه کوچکی از دنیای واقعی مدیران است و یک خبرنگار بدون هیچ چشمداشتی برای روایت روزگار خویش کوچه به کوچه مسیر را درهم می‌پیماید تا به سوژه و جلسه فلان مسول پ برسد .
زحمت‌کشان عرصه خبر با صرف هزینه‌ های سنگین گام در جلساتی می‌گذارند که  هیچ حقوقی از اداره ای دریافت نمیکنند . با این نداشته‌ها و عشق به‌کار نه تنها مسئولان و افرادی که از طریق همین خبرنگاران در کانون دید مردم و رسانه‌ها بوده و به همین راه رزومه خود را برای نشان فعال بودن جمع می‌کنند، اما همواره عدم توجه به خبرنگاران و  خواسته های آنان و این روزها رسانه گریزی مدیران گویا تنها راهکار آنان برای ادامه خدمت رسانی خویش است. 
بی شک با دعوت از خبرنگاران در جریان این سفر  شان  و جایگاه آنان مدنظر قرار میگرفت و سفر وزیر بهداشت به نحو مناسب تری از طرف رسانه ها   پوشش داده میشد . امیدواریم نهاد   فرمانداری و  اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب به نحو بهتر و شایسته تری در این گونه مراسمات به خبرنگاران توجه نمایند . 


علی باقری یکشنبه 27 فروردین 1396 - 08:56 ق.ظ نظرات()
حاشیه های افتتاح فاز دوم بیمارستان اسلام آباد غرب ...
اسلام
اسلام آباد جوان : فاز دوم بیمارستان اسلام آباد غرب که قرار بود شهریور ماه سال گذشته افتتاح شود  , سرانجام یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری توسط وزیر بهداشت  افتتاح شد .
افتتاح این بیمارستان در حالی صورت گرفت  که به گفته فرماندار محترم اسلام آباد غرب هنوز این بیمارستان با کاستی های مواجه است که امید است در آینده نزدیک  اعتبار کافی جهت استفاده بهتر از آن فراهم شود .
از نکات حاشیه ای این افتتاح میتوان به عدم دعوت از خبرنگاران آن هم برای این  پروژه ی مهم از طرف مدیران شهرستان  اشاره کرد  که چرا برای افتتاح این پروژه از آنان دعوت به عمل آورده نشده است . هر چند تنی چند از خبرنگاران شهرستان بنا بر وظیفه اخلاقی خود اقدام به  انتشار اخبار مربوط به افتتاح این بیمارستان پرداختند اما تعداد زیادی از خبرنگاران شهرستان  در این افتتاح غایب بودند .

از نکات دیگر افتتاح فاز دوم بیمارستان اسلام آباد غرب که باید به آن توجه کرد  , سخنان وزیر محترم بهداشت بود که به جای تمرکز بر روی اقدامات انجام گرفته توسط وزارت خانه اش بیشتر تمرکز خود را بر روی دفاع از عملکرد انجام گرفته توسط رییس جمهور و وزیر امور خارجه جناب ظریف گذاشت و در اظهار نظری عجیب بیان کرد  برخی تمام سلول های مغز شان یأس و ناامیدی تولید می کند در حالیکه آقای روحانی و آقای ظریف کارهای بزرگی انجام دادند و ورق برگشت کار از ایران هراسی و شرایطی که دیگران برای ظلم به ایران آماده کرده بودند به شرایط فعلی رسیده است.

 این سخنان  وزیر بهداشت درحالی بیان شد که یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری اکثر وزرای دولت در تلاشند که در افتتاح پروژه ها تمام تلاش خویش را در دفاع از عملکرد ریس جمهور به کار بندند ِ

البته در پایان باید افتتاح این بیمارستان را به فال نیک گرفت و از تلاشهای صورت گرفته مسولین در اماده سازی آن برای افتتاح تشکر کرد .
علی باقری جمعه 25 فروردین 1396 - 04:19 ب.ظ نظرات()
اوضاع اسفناک خیابانهای اسلام آباد غرب !

اسلام

اسلام آباد جوان : حال و هوای این روزهای خیابانهای اسلام آباد غرب , بسیار اسفناک تر از گذشته شده است .

خیابانهای نواحی مختلف اسلام آباد غرب با توجه به فرسودگی آسفالت عملا امکان تردد راحت برای خودروها را ندارند و رانندگان تاكسی تمایلی به خدمات دهی در این مسیرها ندارند  و در واقع نابسامانی روكش آسفالت بسیاری از خیابانها برای رانندگان و عابران مشكل ساز شده است.

این مشكل بخصوص هنگام بارش باران، به علت انباشت آب باران در چاله های سطح خیابان هنگام عبور وسایل نقلیه، عابران را بشدت دچار مشكل می كند.

حال با نزدیک شدن به زمان انتخابات شوراها هیچ اقدامی برای آسفالت و رفع مشکلات بسیاری از خیابان ها انجام نشده است و بسیاری از محلات و خیابان ها شبیه به پیست مسابقات موتورسواری شده است.وضعیتی که موجب خسارت های مالی متعدد به خودروهایی که از این محل ها  عبور می کنند شده است .

اکنون سوال بسیاری از شهروندان این است چرا یک ماه مانده به انتخابات شوراهای شهر اسلام آباد غرب شهرداری و اعضای شورا تمایل چندان زیادی به ترمیم و روکش آسفالت خیابانهای پر از چاله این شهر ندارند .بی شک این ضعف خدمت رسانی بر آرای احتمالی شهروندان به اعضای فعلی شورا ,  در زمان انتخابات تاثیر خواهد گزاشت.

امید است اعضای محترم شورا در این روزهای آخر خدمت رسانی,  وظایف خویش را به درستی انجام دهند نه اینکه  با ایجاد گروه های تلگرامی در رقابتی  تنگاتنگ برای افزایش اعضای گروه های خویش تلاش کنند . 
علی باقری سه شنبه 15 فروردین 1396 - 01:37 ب.ظ نظرات()
روشی جدید برای کسب رای کاندیداهای شورای اسلام آباد غرب
اسلام

اسلام آباد جوان : با نزدیک تر شدن به زمان تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب , جمعی از طرفداران کاندیدهای ثبت نام کرده که مطمنا با چراغ سبز کاندیدا اقدام به تشکیل گروه و کانال در فضای مجازی نموده اند , جهت پیروزی در انتخابات پیش رو  با تشکیل گروه و کانال های تلگرامی تلاش میکنند تا با تاثیر گزاری بر دیدگاه مردم رای و نظر آنان را به سمت کاندید مورد نظر خود سوق دهند.
با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و حضور کاربران  در چند گروه تلگرامی با مشاهده تعداد اعضای گروه و کانالها که در ابتدا بیش از هزار نفر هستند , کاربر  با تصور اینکه کاندیدا دارای محبوبیت وافری است به مطالعه برنامه های زودهنگام کاندیدا میپردازند , اما بعد از بررسی های دقیق مشاهده میشود که گروه کاندیدا ,  کم تر از  دویست عضو هم ندارد و در نهایت مشخص میشود که سایتهای وجود دارد که در ازای دریافت پول عضو به گروه ها ارسال میکنند که اصطلاحا  ممبر فیک محسوب میشوند !!
حال سخن اینجاست کاندیدهایی که با این روش سعی در جذب افراد در فضای مجازی میکنند مطمنا نمیتوانند در صورت موفقیت در آزمون انتخابات نقشی مثبت و سازنده در رشد و پیشرفت اسلام آباد غرب داشته باشند . مسلما چنین فردی که امروز از هر روشی برای موفقیت در انتخابات بهره میبرد و با حذب افراد از روشهای غیر اخلاقی اقدام به تقلب میکند نمیتواند مشکلات اسلام آباد غرب را مرتفع سازد.
هر چند این تبلیغات زود هنگام از طرف ستاد انتخابات شهرستان مورد رصد قرار میگیرد اما استفاده از ممبر فیک یا همان کاربر غیر واقعی خود نمونه ای عجیب از تلاش کاندیدهای شورای شهر اسلام آباد غر ب برای ورود به شورای شهر میباشد .


علی باقری یکشنبه 13 فروردین 1396 - 07:22 ب.ظ نظرات()
پایگاه خبری اسلام آباد جوان و معرفی کاندیداهای شورای شهر اسلام آباد غرب !
اسلام
اسلام آباد جوان : با نزدیک شدن به زمان انتخابات شورای شهر اسلام آباد غرب تب و تاب  دومین شهر سیاسی کشور را در بر گرفته است . 
در همین راستا پایگاه خبری اسلام آباد جوان طبق وظیفه اخلاقی خود در نظر دارد به معرفی نامزدها ی ثبت نام کرده بپردازد , لذا این پایگاه خبری از نامزدهای انتخابات شوراهای شهر اسلام آباد غرب تقاضامند است جهت بیان برنامه های خویش و همچین سوابق اجرایی خویش در بخش نظرات این قسمت و یا از طریق فضای مجازی و  ایدی تلگرام  به معرفی خود  و بیان رزومه کاری خویش بپردزاند .

پایگاه خبری اسلام آباد جوان بدون هیچ چشمداشتی و صرفا طبق وظیفه اخلاقی خود اقدام به معرفی کاندیداهای ثبت نام شده میپردازد 

ا
یدی تلگرام ( علی باقری مدیر پایگاه خبری  eslamabadjavan@

در
صورتی
که کاندیداهای محترم در فضای مجازی فعالیت ندارند لطفا در بخش نظرات این قسمت به معرفی خود پرداخته تا در پایگاه خبری درج شود .


علی باقری پنجشنبه 10 فروردین 1396 - 11:08 ق.ظ نظرات()
آیا انتخابات شوراهای اسلام آباد غرب درگیر طایفه بازی خواهد شد ؟
اس
اسلام آباد جوان : در حالی که چند ماه به انتخابات شوراهای شهر و روستا  در اسلام آباد غرب باقی مانده است ،  تعدادی از کاندیداهای که قصد شرکت در  انتخابات را دارند  از هم اکنون جهت ورود به عرصه ی انتخابات با تبلیغ در فضای مجازی   تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با پیروزی  در انتخابات وظیفه ی خطیر خدمت رسانی به آحاد مردم جامعه را به سرانجام رسانند. اما نکاتی که در اینجا باید مدنظر قرار داد مبحث طایفه گرایی در انتخابات است.
 در تمامی این سالها سرنوشت انتخابات اسلام اباد غرب را طایفه ها  تعیین کرده اند به گونه ای که گاها کاندیدای که از لحاظ تحصیلات و درک سیاسی نسبت به شخص پیروز در انتخابات  از توانایی بیشتری برخوردار بوده است اما صرفا به دلیل اینکه ایل و طایفه ی بزرگی از وی حمایت نکرده است و به اصطلاح طایفه ای نداشته است که از وی حمایت کند  آن شخص با وجود تمامی توانایی ها  نتوانسته است به مجلس راه یابد . 

جدای از پشت پرده ی انتخابات که کاندیداها تمام تلاش خود را جهت جلب آرای عموم مردم و شخصیتهای برجسته به کار میگیرند تا پیروز انتخابات شوند ، نباید از نقش طایفه ی کاندیداها در انتخابات غافل شد. متاسفانه سالهاست شهرستان اسلام آباد غرب اسیر قوم گرایی بوده است ، دمی مانده به انتخابات طایفه ها تلاش خود را به کار میبندند تا هم طایفه ای خویش را رهسپار شورا کنند  و در این میان طایفه ای که برنده ی انتخابات میشود با شور و شوق  فراوان ناشی از این پیروزی،  انتظارهای نامعقول خویش را از شخص پیروز در انتخابات مطالبه میکند و اینجاست که طایفه گرایی جای خویش را به انتخابی آگاهانه میدهد. 
بی شک چه در زمان برگزاری انتخابات و پس از آن ,  این قوم گرایی و طایفه گرایی بوده است که بزرگرترین  آفت انتخابات اسلام آباد غرب بوده است ،  قصه ی پر غصه ی قوم گرایی سالهاست اسلام اباد غرب را از مسیر پیشرفت باز داشته است به راستی چرا باید رای مردمی که با دید باز و پس از شنیدن دیدگاه های کاندیدای مورد نظرشان نهایتا با قوه ی عقل و بصیرتی مثال زدنی آن کاندیدای مورد نظرشان را انتخاب میکنند اسیر قوم گرایی و طایفه گرایی شود . 
هرچند نسل حاظر تمام تلاش خویش را به کار بسته است تا با انتخاب کاندیداهای  که شایستگی بیشتری دارد سرنوشت این دیار محروم را به گونه ای مثبت و مفید رقم زند اما قوم گرایی  سالهاست نتیجه ی انتخابات اسلام آباد غرب را تعیین کرده است . در نهایت باید دید امسال برنده ی انتخابات  شوراهای شهر اسلام آباد غرب را مردمی که با دید باز و از روی بینش سیاسی اقدام به رای دادن مینمایند مشخص خواهد کرد و یا طایفه های که منافع خویش را در پیروزی هم دیاری خویش میدانند سرنوشت انتخابات  این دوره را مشخص خواهد کرد ...


علی باقری سه شنبه 8 فروردین 1396 - 10:04 ق.ظ نظرات()
خبرنگارنماهای شهرستان اسلام آباد غرب را بیشتر بشناسیم !
اسلام

اسلام آباد جوان  : این روزها با گسترش شبکه های اجتماعی میزان استفاده از آنها به طور چشمگیری افزایش یافته است  با تداوم فعالیت  این شبکه ها , مطمنا میزان مراجعه عموم مردم جهت کسب خبر نیز افزایش یافته است. 
خبرنگاران اسلام آباد غرب که باید آنها را سردمدار انتقال اخبار در استان کرمانشاه دانست به عنوان بخشی جدای ناپذیر در ارایه  اخبار توانسته اند نقشی بی بدیل در آگاهی بخشی شهروندان داشته باشند . 
متاسفانه چند وقتیست با گسترش شبکه های اجتماعی,  خبرنگار نماها , که هیچ گونه مجوز قانونی از نهادهای رسمی  نیز ندارند,  با انتشار اخبار غیر رسمی  سبب ترویج اخبار کذب در میان  مردم شهرستان  شده اند  که مطمنا تداوم این رویه از طرف این خبرنگار نماها موجب ایجاد بی اعتمادی در جامعه خواهد شد .
 گسترش فعالیت این خبرنگار نماها , لزوم برخورد دستگاه قضایی شهرستان و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد و سایر دستگاه های که به نوعی وظیفه برخورد با شایعه سازان در جامعه را دارند میشود .
شهروندان اسلام آباد غرب میتوانند جهت آگاهی از اخبار موثق و مورد اطمینان , میتوانند پایگاه های خبری و کانالهای تلگرامی زیر را که کاملا قانونی عمل میکنند مورد توجه قرار دهند.
کرمانشاه پست
تیترنیوز
راوند خبر
کرمانشاه دیلی
 مادنا
اسلام آباد جوان
گذار نیوز
اسلام آبادخبر
دلسوزان
گروه خبری همراه رهبر
آوای زاگرس
غرب پرس؛


علی باقری جمعه 4 فروردین 1396 - 02:27 ب.ظ نظرات()
فرزند فرماندار سابق اسلام آباد غرب مسول حراست فرمانداری دالاهو شد !
اسلام
اسلام آباد جوان : طبق شنیده ها فرزند کرم محمدی  مسئول حراست فرمانداری دالاهو شده است .  محسن محمدی فرزند کرم محمدی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه که در دولت تدبیر و امید به استخدام رسمی استانداری کرمانشاه درآمد به عنوان مسئول حراست فرمانداری دالاهو منصوب شد.
البته مشخص نیست این انتصاب در زمانی که هیچ گونه آزمون استخدامی برگزار نشده است چگونه بوده است ضمن اینکه  وی فارغ التحصیل کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد اسلام آباد غرب است.
کرم محمدی که اکنون فرزند ایشان  به عنوان مسول حراست فرمانداری دالاهو مشغول به فعالیت است, خود  سابقه مدیریت  فرمانداری اسلام آباد غرب را در کارمانه کاری خویش به یادگار دارد .


علی باقری پنجشنبه 3 فروردین 1396 - 02:26 ب.ظ نظرات()