علت لغو جلسه خبرنگاران با معاون سیاسی فرمانداری اسلام آباد غرب چه بود ؟

اسلام آباد جوان : روز دوشنبه 29 آذر 95 پیامکی از جانب اداره ارشاد شهرستان اسلام آبادغرب به اصحاب رسانه (رسانه های داری مجوز) این شهرستان جهت دعوت در جلسه هم اندیشی با عبدی (معاون سیاسی فرمانداری اسلام آبادغرب) ارسال شده بود که پس از مشورت و نظرسنجی با اکثریت آرا ،اصحاب رسانه این شهرستان عدم حضور خود را اعلام داشتند

این جلسه که قرار بود ساعت 10 صبح امروز برگزار شود ،اما مجددا اداره ارشاد این شهرستان یک ساعت قبل از جلسه با ارسال پیامکی لغو این جلسه را خبر داده است

ظاهرا این جلسه بدلیل عدم حضور خبرنگاران لغو شده است که اداره ارشاد این شهرستان در پیامکی عجیب دلیل لغو را جلسه کاری فرماندار اعلام کرده است!!

پیش تر خبرنگاران این شهرستان در برخی جلسات دیگر که بانی و دعوت کننده آن، اداره ارشاد شهرستان بوده است حضور نیافته بودند

http://uupload.ir/files/grlf_429911629_7833.jpg

 علی باقری سه شنبه 30 آذر 1395 - 02:25 ب.ظ نظرات()
لزوم نظارت تاکسیرانی بر کار تاکسی داران اسلام آباد غرب !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : متاسفانه عدم نظارت درست بر عملکرد رانندگان در اسلام آباد غرب و نبود برخورد قاطع با متخلفان موجب شده هر روز شاهد افزایش کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب از سوی  برخی رانندگان  تاکسی باشیم.
در واقع اخذ هرگونه کرایه اضافه بر نرخ مصوب و ابلاغ شده از سوی تاکسرانی تخلف است و باید با آن برخورد شود، و رانندگان تاکسی باید نرخ مصوب سازمان تاکسیرانی را در معرض دید مسافران قرار دهند.
هر چند مبلغ ناچیز سیصد و پنجاه تومان و یا حتی چهار صد تومان  دردی از مشکلات عظیم تاکسی داران دوا نمیکند اما زمانی که قانون مصوب میکند که میزان کرایه چه مبلغی است عدول از این قانون چیزی جز قانون گریزی را در جامعه رواج نمیدهد . هر چند رانندگان اسلام آباد غربی افزایش هزینه های جانبی خودرو نظیر قطعات و لوازم یدکی را بهانه ی افزایش کرایه ی تاکسی و عدول از مبلغ مصوب بیان میکنند که این توجیه چندان نمیتواند دلیل مبرهنی برای گرفتن مبلغ هزار تومان کرایه ی مرکز شهر تا شهرک جهاد و بالعکس باشد .
امیدواریم تاکسیرانی اسلام آباد غرب با دقت  بیشتری عملکرد تاکسیداران را تحت نظر  داشته باشند و با نظارت بیشتر خود  عده ای از تاکسیداران را  از افزایش خودسرانه ی کرایه ی تاکسی منصرف کنند .
البته باید متذکر شد همه ی تاکسی داران اسلام آباد غرب اقدام به اخذ کرایه ی بیشتر از حد مصوب نمیکنند و در میان این قشر زحمتکش هستند تاکسی دارانی که با تلاش خستگی ناپذیر خود ، هم نرخ مصوب را از مشتری طلب میکنند و هم گاهی اوقات از گرفتن کرایه ی خویش به دلیل نبود پول خرد صرف نظر میکنند .


علی باقری شنبه 27 آذر 1395 - 08:44 ق.ظ نظرات()
حاشیه های دیدار مدیر آموزش و پرورش اسلام آباد غرب با جمعی از دانش آموزان تهیدست
اسلام اباد جوان

اسلام آباد جوان : پس از انتشار عکس های دیدار ریاست محترم آموزش و پرورش اسلام آباد غرب و جمعی از کارکنانش با جمعی از کودکان استثنایی و مستمند , واکنش های مختلفی نسبت به این اقدام در فضای مجازی شکل گرفت . عده ای این اقدام را صرفا نمایشی دانسته و بیان کردند که میشد این عمل خیر را در خفی و بدون اینکه  رسانه ای شود انجام داد , چرا که انتشار عکسهای تهیدستان جامعه و تقدیم البسه زمستانی و رسانه ای کردن این عمل انسان دوستانه نوعی بازی کردن با آبروی افراد است چرا که ممکن است خانواده های افراد  نیازمند تمایلی به انتشار عکس های خویش در فضای مجازی نداشته باشند  . 
انتشار این خبر و واکنشها به آن به گونه ای بود که حتی فرماندار اسلام آبادغرب را نیز به واکنش وا داشت  و ایشان  در پیامی که در فضای مجازی منتشر کردند , نفس این کار را خیر خواهانه دانستند و بیان کردند مطمنا نقدهای در رابطه با نحوه این قبیل اقدامات وحود دارد ولی نباید این نقدها به گونه ای باشد که دیگر این قبیل  اقدامات خیرخواهانه  انجام نپذیرد .
البته باید خاطر نشان کرد نفس این کار که توسط جناب رجبی مدیر آموزش و پرورش انجام پذیرفت بسیار زیباست و کمک کردن به محرومان جامعه اقدامی نیک محسوب میشود اما مطمنا اگر این قبیل اقدامات بدون اینکه رسانه ای شود صورت پذیرد هم بازخورد مثبتی دارد و هم از به وجود آمدن اینگونه اظهار نظرها جلوگیری میکند .


علی باقری چهارشنبه 24 آذر 1395 - 09:51 ق.ظ نظرات()
سکوت شهردار اسلام آباد غرب در قبال حرکت زشت مامور اجراییات
اسلام اباد جوان

اسلام آباد جوان "چند وقت پیش به نقل از کانال خبری  همراه رهبر , ماموران اجراییات شهرداری در مقابل سد معبر دستفروشی که جهت ارتزاق و کسب روزی حلال اقدام به فروش ماهی نموده بود برخوردی نامناسب داشتند و با به زمین ریختن ماهی های دستفروش عملا موجبات دلخوری فرد کاسب را فراهم نموده بودند ,  که البته این اقدام با واکنش شهرام مرادی عضو شورای شهر اسلام آباد غرب همراه بود .
هر چند سد معبر و تجاوز به حریم دیگران  اقدامی ست غیر قانونی و مستوجب تذکر میباشد اما اینکه سد معبر دستفروشان,  سبب برخورد و  درگیری شود و با به زمین ریختن وسایل سد معبر کننده از طرف ماموران  منتهی شود نیز نمیتواند اقدامی  شایسته از طرف ماموران سد معبر باشد . نکته ای که باید در اینجا به آن  توجه نمود این است که با توجه به میزان بالای بیکاری در شهر اسلام آباد غرب عملا اکثر مردم رو به سوی مشاغل کاذب آورده اند که در این میان دستفروشی گسترش یافته است و باعث شده است که عملا بسیاری از معابر شهر تبدیل به بساط دستفروشان شود , که همین امر نیز موجب گسترش برخورد ماموران با سد معبرکنندگان میشوحد .  
متاسفانه بعد از برخورد نامناسب مامور اجراییات در قبال فرد دستفروش , شاهد واکنش مناسبی از طرف شهردار اسلام آباد غرب نبودیم. که همین امر ,  این سوال را در اذهان ایجاد میکند که گویی این اقدام مامور به نوعی برای شهردار بی اهمیت محسوب شده است که تاکنون در قبال این حرکت واکنشی نشان نداده است . سخن در اینجا بر سر استعفای شهردار و یا حتی برخورد با مامور اجراییات نیست  چرا که بی شک باز هم شاهد وقوع چنین اتفاقاتی خواهیم بود .
از شهردار اسلام آباد غرب انتظار میرفت در قبال این حرکت مامور اجراییات  واکنشی مناسب نشان دهد و با موضع گیری مناسب در قبال این رفتار , از تکرار این گونه رفتارها جلوگیری کند تا بار دیگر شاهد وقوع چنین اتفاقاتی و برخورد نامناسب با دستفروشان نباشیم چرا که مادامیکه مکان مشخصی جهت کسب و کار دستفروشان تعبیه نگردد همه روز شاهد وقوع  برخورد میان دستفروشان و ماموران اجراییات خواهیم بود .


علی باقری شنبه 20 آذر 1395 - 03:59 ب.ظ نظرات()
بزرگترین استان کرد نشین ایران محروم از دیدن برنامه های محلی خود !

اسلام آباد جوان


اسلام آباد جوان : با پیروزی انقلاب اسلامی یکی از هدفها ،  ترویج و گسترش شبکه های استانی با گویش محلی بود  که در این میان استان کرمانشاه با دارا بودن جمعیت بیش از یک میلیون نفر که یکی از بزرگترین مناطق کردنشین جهان محسوب میشود دارای صدا وسیمای استانی شد . اما متاسفانه مدتهاست صدا وسیمای استان کرمانشاه با در پیش گرفتن رویه ای بس غلط به سوی تهرانیه زه شدن قدم برمیدارد در چیدمان برنامه های شبکه ی استانی زاگرس زبان و گویش محلی کردی چندان جایگاه مطلوبی ندارد. 

اگر شبکه‌های ماهواره‌ای کُردی را از چیدمان شبکه‌های “مورد علاقه” بیشتر خانوادها و اقشار مختلف جامعه کرد استان کرمانشاه حذف کنیم، شبکه استانی ایلام در ما بین بیشتر شهرستانهای استان  مخاطبان زیادی را بسوی خود جذب کرده است.
اما چرا باید اینگونه باشد در حالی که شبکه تلویزیونی اساسا جهت توجه به فرهنگ بومی استان تاسیس و راه اندازی شده است و صرف دریافت بودجه‌های هنگفت اکنون نتواند جوابگوی نیازهای رسانه‌ای استان و پیشبرد اهداف بنیادی خود همانا جذب مخاطب در استان باشد؟!
پاسخ این سوال با توجه‌ای چند ساعته به صدا و سیمای استان کرماشان، آشکار خواهد گشت؛ چرا که طبق آمار رسمی جمهوری اسلامی ایران 92% جمعیت استان کرماشان را ملت کُرد تشکیل می‌دهد و این در حالی است که بیشتر برنامه‌های تولید شده صدا و سیمای استان کرماشان به زبان فارسی است و برنامه‌های تولید شده نیز به زبان‌های به اصطلاح محلی، نتوانسته گامی در جهت زنده نگه‌داشتن و یا احیای این فرهنگ و زبان بردارد، بلکه سبب شده مخاطبان نیازهای رسانه‌ای خود را در رسانه‌ی دیگر استانها و همزبانان خود در دیگر کشورها دنبال کنند.

متاسفانه صدا وسیمای استان کرمانشاه مخاطبان کرد زبان خود را فراموش کرده است چرا که با اندکی جستجو در میان صدا و سیمای ایلام ، کردستان ، آذربایجان و مازنداران و دیگر استانها  مشاهده میکنیم که اکثر برنامه های آنان به زبان مادری و محلی ست و این فقط صدا و سیمای کرمانشاه ست که مخاطبانش را از دیدن برنامه های محلی و بومی خود محروم کرده است . 

این رویه ی غلط باعث شده است که مخاطبان جهت شنیدن و دیدن برنامه های محلی پناه خویش را در شبکه های همسایه ی استان و شبکه های ماهواره ای ببینید .علی باقری پنجشنبه 18 آذر 1395 - 12:11 ق.ظ نظرات()
نقش انتخابات هفتم اسفند ماه در تغییر مدیران اسلام آباد غرب !
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوانچند وقتیست زمزمه های تغییرات مداوم در مدیریت ادارات اسلام آباد غرب به گوش می رسد تغییراتی که ورای تخصص و تجربه  گویا صرفا  بر اساس سیاست مداری  و سیاست زدگی لحاظ  میشود  و نقش انتخابات هفتم اسفند مجلس شورای اسلامی در آن بسیار تاثیر گزار و مهم میباشد .
البته باید به این نکته توجه نمود که ؛تغییر مداوم مدیران، به کارگیری نیروهای غیرمتخصص یا کم تجربه، مدیران غیربومی و ... از جمله آفاتی است که مدیریت شهرستان اسلام آباد غرب را تهدید می کند. 
متأسفانه برخی از مدیران برای پر کردن رزومه کاری در  اسلام آباد غرب پست می گیرند و یا برخی از سر ناچاری منصوب می شوند، سئوالی که مطرح می شود این است که تغییر مدیران تا کی  ادامه خواهد داشت  و سرانجام این تغییرات چه خواهد شد ؟
امید است تغییرات ایجاد شده بر پایه  انصاف و  بر پایه تخصص و برای پیشرفت اسلام آباد غرب باشد و سیاست پیشگی و سیاست محوری در آن نقشی نداشته باشد چرا که روزگار هفتم اسفند ماه ، مدتهاست به سر آمده است و اکنون زمان تحقق وعده های فراموش شده است..


علی باقری شنبه 13 آذر 1395 - 09:24 ق.ظ نظرات()
شاهکاری از بیمارستان اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : در طول این سالها فراوان از مشکلات بیمارستان اسلام آباد غرب نوشتیم از ضعف در خدمت رسانی به مراجعین تا خرابی مکرر دستگاه های بیمارستان . چندیست با برودت یکباره هوا و همچنین افزایش بیماری ، حجم مراجعه کنندگان به بیمارستان افزایش یافته است .
در تازه ترین مشکلات این بیمارستان در عصر چهارشنبه شاهد مراجعه تعداد فراوانی از بیمارانی بودیم که مطمنا خیل عظیمی از آنان به  دلیل ناتوانی مالی مجبور به مراجعه به بیمارستان جهت مداوا هستند ، متاسفانه حوالی ساعت پنج  عصر به ناگه با خراب شدن دستگاه چاپگر بانک بیمارستان تعداد فراوانی از بیماران و همراهان آنان  مجبور به  انتظار چند ساعته در هوای سرد بیرون بیمارستان شدند تا بلکه فرجی شود  و این دستگاه به مراجعه کنندگان روی خوش نشان دهد تا در نهایت  کار مردم راه بیافتد .  
اینکه یک بیمارستان با حجم عظیم مراجعه کننده فاقد یک دستگاه چاپگر در مواقع اضطرار در بخش بانک باشد  واقعا بسیار  عجیب است ، متاسفانه حتی در کنار بانک یک دستگاه خود پرداز هم وجود ندارد و یا اینکه در کنار خود متصدی دستگاه ارایه دهنده خدمات الکترونیک وجود ندارد تا مردمی که پول به همراه ندارند مجبور نباشند برای پرداخت هزینه ویزیت به تنها دستگاه خودپردازی که بدون هیچ گونه ادرس مشخصی معلوم نیست در کجای بیمارستان قرار دارد مراجعه کنند و پول نقد تهیه کنند. 
 با توجه به اینکه  در ایام بازگشت زوار اربعین هستیم تنی چند از مسافران اربعین از وضعیت به وجود آمده اظهار تاسف میکردند و پیمودن مسیر فراوان اخذ ویزیت تا بانک را به دلیل بستن درب خروجی ،  که بارها  در این مدت خراب شده است  مایه تعجب میدانستند. 
در بخش داروخانه نیز در اظهار نظری عجیب تنی چند از ، کارکنان داروخانه بیمارستان،  با بیان اینکه به دلیل خرابی دستگاه چاپگر بانک باید  جهت اخذ دارو ، بیماران به بیرون بیمارستان  مراجعه کنند عملا موجبات سردرگمی بیماران را فراهم آورده بودند در حالی که میشود با راهکاری مناسب  در همان بخش داروخانه هزینه دارو گرفته شود تا از اتلاف وقت بیماران جلوگیری شود. 
در پایان  سوال اینجاست اگر قرار است شخص بیمار جهت درمان  و کاهش هزینه به بیمارستان مراجعه کند ایا درست است با خراب شدن چند ساعته یک دستگاه چاپگر مجبور باشد هزینه تزریقاتی را که در بیمارستان بسیار ارزان تمام میشود با مراجعه به پزشک خصوصی چند برابر بپردازد .
 واقعا خراب شدن دستگاه چاپگر بانک بیمارستان اسلام آباد غرب  آن هم به مدت چند ساعت شاهکاری ست که فقط باید در این بیمارستان  آن را مشاهده کرد .. البته نباید عملکرد پرسنل زحمت کش را به زیر سوال برد چرا که بسیاری از آنان با توجه به تعداد فراوان مراجعه کننده گاها به اندازه چندین نفر خدمت رسانی میکنند . 
به نظر میرسد انتظار بهبود در کیفیت خدمت رسانی  حتی با توجه به تغییر مدیریت بیمارستان سرابی ست که تا زمان افتتاح فاز دوم بیمارستان اسلام آباد غرب باید منتظر آن  بود .  
بی صبرانه در صورت اظهار نظر مسولین بیمارستان مطمنا جوابیه آنها در این پایگاه خبری منتشر خواهد شد. 


علی باقری پنجشنبه 4 آذر 1395 - 02:56 ب.ظ نظرات()
کدام فیش اسلام آباد غربی ها نجومی ترست !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان  :صحنه ای در فیلم "اخراجی ها"بود که همه چیز را برای نیروها قدغن می کرد.اکبر عبدی دیالوگی گفت که بیشتر وصف حال اکنون فقرای کشور ماست. او گفت"پس بگید یه بارکی بمیرید دیگه"
همه چیز به کنار مشکل بیکاری، گرانی، مسکن، قیمت بالای خودرو و  اظهار شرمساری ناشی از لغو یک سخنرانی و در  نهایت آن برجام نا فرجام که مشخص نیست چه زمانی آثار مثبتش را خواهیم دید ... تمامی اینها به کنار ....
اما سوای همه اینها جدیدا فیش های آب و برق و تلفن  هوش از سر ادمی میبرد ؟ آنقدر ارقام بالاست که لحظه ای گیج میشوی و لحظه  گریه ات میگیرد!!
اصلاح الگوی مصرف سر جای خود کمبود آب هم درست اما قیمت برق و گاز چرا باید در اولین کشور دارنده انرژی دنیا آنهم در شرایط مشکلات فراوان مردم اینقدر بالا باشد؟؟
این یک حقیقت است که مردم استان کرمانشاه سالهاست در رتبه نخست بیکاری کشور هستند و بسی از آنان از تامین مایحتاج روزانه خود نیز ناتوانند  متاسفانه فیش هایی که قبلا دو ماه یکبار به درب خانه ها می آمدند  اکنون چهل روز یکبار تشریف می آورند البته گاها کمتر از چهل  روز.
در واقع دولتمردان تدبیر در تدبیری خلاقانه آخر ماه  پول یارانه ها را که بدون تغییر همان 45 هزار تومان است پرداخت میکنند و دو روز بعد در هجوم ناجوانمردانه فیش ها آنها را از جیب مردم دوباره به جیب خود واریز میکنند!! مگر قرار نبود با حذف یارانه ثروتمندان این یارانه به جیب فقرا واریز شود پس چه زمانی این عمل ممکن میشود تا شاهد خیل عظیم بیکارانی که صبح هنگام در چهار راه شهرستانی در انتظار بیست هزار تومان هستند نباشیم .. گویا بسیاری از مردم اسلام آباد غرب از فیش های نجومی فقط فیشهای سه گانه تلفن و برق و گازشان نجومیست ... 
سخن در اینجا بر سر افزایش تعرفه و  قیمت فیشهای مصرفی خانوارهاست که هر از چند گاهی مدیران در اقدامی عجیب آنها را گران میکنند . البته همگان مطلعند رعایت الگوی مصرف برای همگان امری لازم الاجراست و برای فقیر و غنی رعایت این الگو واجب است .علی باقری چهارشنبه 3 آذر 1395 - 09:54 ق.ظ نظرات()