بی توجهی دولت به زیر ساختهای مسیرهای ارتباطی اربعین ..
اسلام آباد جوان

مراسم پیاده روی  اربعین امسال باشکوه تر از هر سال دیگر برگزار شد ، هزاران دلداه حسین (ع) با پای پیاده از سراسر ایران اسلامی قدم در مسیر دلدادگی نهادند و مرز مهران را برای  خروج از کشور و قرار گرفتن در مسیر پیاده روی اربعین انتخاب کردند ، اما در مرز مهران با مشکلات فراوانی مواجه گردیدند . بی شک بیان این مشکلات در این مجال نمیگنجد و بلکه  سخن در اینجا بر سر ناتواتی دولت در تامین و رفع نیازهای زوار اربعین است ..
اینکه مسیر مهران به دلیل نزدیکی به کربلا انتخاب نخست زوار است نیازمند توجه ویژه دولت بود اما متاسفانه عدم توانایی دولت در ایحاد زیر ساختهای این مسیر،  زوار اربعین را آزرده خاطر نمود .  
عدم توانایی دولت در ایجاد راه ارتباطی مثل اتوبان هر چند نیازمند بودجه فراوان است اما تسهیل تردد زوار امری نیست که به سادگی از کنار آن گذشت .  در مسیرهای منتهی به مهران  از اسلام آباد غرب تا مسیرهای منتهی به  مهران به دلیل تراکم خودرو عملا در بسیاری از ساعات تردد به سختی انجام میشود و بی شک تلاشهای شبانه  روزی پرسنل راهنمای و رانندگی در طول این مسیر با وجود حجم عظیم ترددها شایسته تقدیر است . 
بی شک احداث جاده های چند بانده  میتواند تا حدی بی خوابی های مسولین دولتی را درمان کند و همچنین نبود راه آهن که اولویت استان های ایلام و کرمانشاه میباشد یک بار دیگر توجه ویژه دولت اعتدال را به ایجاد راه آهن  در استانهاط غرب نشین لازم و ضروری  کرد .
در مراسم اربعین امسال انتظار این بود با توحه به تجربه چند ساله برگزاری این مراسم زیر ساختهای مرز مهران و مسیرهای  مواصلاتی فراهم بهتر شود  و دولت اعتدال به جای افتتاح پروژه های تک نفره اندکی توجه خود را به مرزنشینان بیشتر نماید و کلید راه اهن غرب را  بالاخره نه جهت رفاه حال غرب نشینان بلکه جهت تسهیل تردد زوار به ریل بنشاند .
بی شک اگر کمک ها و مدیریت نیروهای سپاه در مرز مهران نمیبود معلوم نبود حال زواری که به دلیل بی تدبیری دولت در مرز گرفتار شده بودند چه میشد . 


علی باقری شنبه 29 آبان 1395 - 09:52 ق.ظ نظرات()
وقتی عملکرد شوراهای اسلام آباد غرب به چشم نمی آید !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : چند وقتیست بنری از عملکرد اعضای محترم شورای شهر اسلام آباد غرب جهت تنویر افکار عمومی  در حاشیه میدان امام خمینی ( ره ) نصب گشته است که  توجه عموم مردم  را به خود جلب نموده است . بنری که عملکرد مثبت اعضای شورا اسلام آباد غرب را نشان میدهد .
در اینکه خدمت رسانی به مردم وظیفه هر مسولی ست شکی نیست اما نکته مهم در اینجا این است که در کنار این اقدامات مثبت  اعضای شورا ، اقدامات فراوانی ست که تاکنون انجام نگرفته است و مشخص نیست چرا اعضا محترم  شورا به این قبیل موارد توجهی نشان نمیدهند تا جاییکه این اقدامات انجام نشده  دستاویز بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی گشته است و به نوعی به اعضای شورای شهر اسلام آباد غرب گوشزد کرده است که در کنار این اقدامات انجام گرفته ،  فعالیتهای صورت نگرفته فراوانی نیز هست که ذکر تک تک انها عملکرد این دوستان را به چالش میکشد .
دیدن صحنه های سطل های پر از زباله ، خیابانهای حاشیه شهر که انباشت از گرد و خاک تابستان و گل و لای زمستان هستند ، دیدن منظره کریه  حاشیه رودخانه ها و دهها مورد دیگر فقط بخش کوچکی از قبیل اقدامات صورت نگرفته توسط اعضا محترم شورا اسلام آباد غرب است که جایش در بنر نصب شده میدان امام ( ره ) خالی ست .


علی باقری چهارشنبه 26 آبان 1395 - 09:19 ق.ظ نظرات()
برخورد میلی رسانه ملی با مسابقات کشتی کرمانشاه
اسلام آبا جوان

اسلام آباد جوان : در حالی  مسابقات کشتی قهرمانی جوانان کشور در کرمانشاه برگزار شد که تیمهای استان کرمانشاه و مازندران به فینال این مسابقات راه یافتند .  دیدار پایانی این مسابقات در حالی که به طور مستقیم از شبکه سوم سیما در حال پخش بود که ناگهان پخش مستقیم این مسابقه متوقف شد و بینندگان این دیدار را در شوک فرو برد که چگونه است در حساسترین  بخش دیدار پایانی این رقابتها ناگهان پخش زنده این دیدار متوقف میشود  و بینندگان را با کلاف سردرگم پخش زنده این رقابتها مواجه میکند .
اینکه کشتی ، ورزش نخست ایران این گونه با بی مهری مسولان رسانه ملی مواجه میشود و پخش مستقیم این مسابقه به ناگه  متوقف میشود را باید  نوعی توهین به بینندگان  این مسابقه باید به حساب آورد .
امیدواریم اگر قرار است رویدادی از طرف رسانه ملی پخش شود،  مدیران پخش کننده مسابقه  تا انتهای آن مسابقه حوصله پخش مسقیم آن را داشته باشند نه اینکه به ناگه پخش مستقیم آن متوقف شده و به گونه ای میلی با آن رویداد برخورد شود چرا که  بی شک ثمره تکرار این اتفاقات پناه بردن مردم به شبکه های ماهواره خواهد بود .


علی باقری شنبه 22 آبان 1395 - 02:14 ب.ظ نظرات()
راه آهن غرب آرزوی دیرینه اسلام آباد غرب

اسلام آباد جوان

مدتهای فراوانی است که همگان چشم انتظار شنیدن سوت  قطارهستند.  آرزویی که سابقه ای بیش از سی سال دارد.  بعد از سالها سرانجام چند سال پیش بود که وعده آوردن قطار به غرب کشور و شهرستان اسلام آباد غرب شنیده شد.هر چند پیشرفت پروژه در مسیر کرمانشاه خوب بوده است اما گویی رد شدن قطار از روی ریل های مسیر اسلام آباد غرب به این زودی ها اتفاق نخواهد افتاد.  و قصه آمدن قطار قصه ای است به درازای قصه های حسین کرد شبستری.
در این میان سهل انگاری و عدم دقت در ساخت سازه های را آهن هم مزید برتاخیر در ساخت زیرساخت های راه آهن شده است.در مسیر عبور راه آهن غرب در بخشی از مسیر گذر قطار در روستای تجر کرم پناه آباد در فاصله حدودا ده کیلومتری از مرکز شهرستان پلی برای گذر قطار ساخته شده است که به دلیل غیر کارشناسی و غیر استاندارد بودن فاقد استفاده میباشد و  مدت شش ماهی است که ادامه کار در این منطقه متوقف شده است.
بعد از عدم استاندارد این پل بود که پیمانکاران این پروژه در این مسیر عطای کار را به لقایش بخشیدند و مدتهای مدیدی است که دیگر زیر سازی جاده به فراموشی سپرده شده است ، و گویی قرار نیست تا سالهای آتی پیمانکاری جدید بیاید  و ادامه کار در این مسیر از سر گرفته شود .احداث راه آهن غرب  تاثیر شگرفی بر زندگانی مردم  منطقه و رشد اقتصادی شهر اسلام آباد خواهد گذاشت . امید است این طرح ملی هر چه زودتر افتتاح شود تا شاهد رشد و پیشرفت  اسلام آباد غرب باشیمعلی باقری چهارشنبه 19 آبان 1395 - 02:40 ب.ظ نظرات()
خواسته ی عضو شورای شهر اسلام آباد غرب از وزیر اطلاعات
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : در جریان سفر جناب روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی به  استان کرمانشاه و پس از حضور نماینده ی ایشان یعنی جناب آقای علوی وزیر محترم اطلاعات در اسلام آباد غرب ، در جریان سفر ایشان ، جناب آقای ظهرابی از اعضای محترم شورای شهر خواسته ای را  به ایشان در خصوص ایجاد یک موزه ی دفاع مقدس در حد فاصل ترمینال اصلی شهر که محل تلاقی و یک شاهراه اصلی به حساب می آید ، مطرح نمودند که گویا جناب علوی نیز قول پیگیری این طرح را داده اند .  
جناب آقای ظهرابی از اعضای با اخلاق شورای شهر اسلام آباد غرب در گفتگویی که با پایگاه خبری اسلام آباد جوان داشتند بیان نمودند که ایجاد یک موزه ی دفاع مقدس  در مسیر ترمینال اصلی شهر که یک شاهراه ارتباطی محسوب میشود که همراه با ساخت مسجد و ایجاد مکانی خدماتی،  رفاهی  در این نقطه ،  هم سبب اشتغالزایی برای تعداد زیادی از بیکاران  میشود و هم در معرفی اسلام آباد غرب به عنوان شهری شهیدپرور که نقشی مهم و تاثیرگزار در زمان دفاع مقدس داشته است  ، دارد. بی شک ساخت موزه ی دفاع مقدس برای شهری مثل اسلام آباد غرب که سالها درگیر جنگ بوده اکنون لازم و ضروری به حساب می آید .
جناب ظهرابی بیان نمودند که این مطالبه را در جریان سفر جناب علوی وزیر محترم اطلاعات به اسلام آباد غرب را از ایشان داشته اند و امیدوارند که این خواسته ی بحق به زودی محقق شود .


علی باقری سه شنبه 18 آبان 1395 - 08:35 ق.ظ نظرات()
جاده اسلام آباد غرب به روستای شیان نیازمند توجه ویژه مسولین !
اسلام آباد جوان

 اسلام آباد جوانتصادفات جاده‌ای یکی از عوامل اصلی ایجاد خسارات و تلفات جانی و مالی  در اسلام آباد غرب به شمار می‌رود و اگرچه با تلاش دستگاه‌ها و نهادهای مسئول در طول سال های اخیر تا حدودی از شدت آن کاسته شده اما هنوز نیز مشاهده می‌شود که در اثر حوادث جاده‌ای برخی  از همشهریامان جان می‌ دهند و برخی دیگر نیز با صدمات جسمی یا مالی مواجه می‌شوند.

جاده اسلام آباد غرب به روستای شیان  یکی از محورهایی محسوب می‌شود که در طول سالیان اخیر شاهد تصادفات جاده‌ای بسیاری اعم از فوتی، جرحی و خسارتی بوده است.

محدوده‌ای که همچنان در طول شبانه‌روز از محورهای بالقوه خطرآفرین محسوب می‌شود که غیراستاندارد بودن آن باعث بروز حوادث بسیاری می‌شود و در برخی مواقع ضریب خطر و حادثه برای رانندگان غیربومی و ناآشنا به موقعیت این جاده بسیار بیشتر از افرادی است که پیش‌از این تجربه رانندگی و تردد در این محور را داشته‌اند.

جاده‌ای که سال هاست پر از دست انداز بوده و سبب شده بلای جان و مال برخی رانندگان و سرنشینانی شود که اکنون در پیشوند نام آن‌ها عنوان مرحوم یا مرحومه قید می‌شود و برای برخی دیگر نیز تداعی‌کننده خاطراتی تلخ و ناگوار است.

با توجه به اینکه جاده اسلام آباد غرب به شیان در مسیر تردد  دهها روستا قرار دارد که هر روز جهت تامین نیازهایشان به شهر اسلام آباد غرب می آیند ، امیدواریم هر چه زودتر مسولین  امر اداره ی راه نسبت به عریض تر نمودن این جاده و نصب علایم هشدار دهنده آن اقدام کنند چرا که در غیر این صورت باید  باز هم شاهد وقوع تصادفاتی نظیر آنچه که در هفته گذشته رخ داد و  باعث جان باختن تنی چند از هم شهریامان شد باشیم.علی باقری یکشنبه 9 آبان 1395 - 11:50 ق.ظ نظرات()
تمدن و تاریخ اسلام اباد غرب در معرض تغییر !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : بر اساس شنیده ها تغییرات سریالی در مدیریت ادارات اسلام آباد غرب این بار تمدن و تاریخ اسلام آباد غرب را نشانه گرفته است و خبرها حاکی از  از ایجاد  تغییرات در مدیریت میراث فرهنگی اسلام آباد غرب می باشد . 
میراث مظلوم فرهنگی اسلام آباد غرب سالهاست با  مشکلات گوناگونی از قبیل کمبود بودجه و ... گریبانگیر بوده است ، کمبود پرسنل  و قرار گرفتن حجم عظیم مشکلات بر دوش  مدیر میراث  ،  همه باعث شده است که حتی در صورت بروز تغییرات احتمالی نشود   تحولی شگرف در عرصه مدیریتی این نهاد فرهنگی به وجود اورد . در کوران این مشکلات است که  زمزمه و شنیده ها حاکی از ایجاد تغییرات احتمالی در مدیریت میراث فرهنگی اسلام آباد غرب را میدهد و در همین راستا طبق شنیده ها گویا گزینه ی پیشنهاد شده برای مدیریت جدید این اداره قرابتی با مجموعه میراث فرهنگی ندارد و حتی مورد تایید اداره کل نیز قرار نگرفته است اما همچنان اصرار بر حضور ایشان و تکیه بر کرسی ریاست این اداره از طرف حامیانش  وجود دارد که طبق اخبار موثق  ارسال شده به این پایگاه خبری بین تخصص فرد پیشنهاد شده و پست مدیریت میراث فرهنگی هیچ گونه مشابهتی وجود ندارد . 
البته گویا گزینه جدید و  پیشنهاد شده به میراث فرهنگی  از فعالین ستاد نماینده در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده است و اکنون جدی ترین گزینه برای صدارت میراث فرهنگی میباشد .
امیدواریم در چینش مدیران و  تغییرات آنان حداقل  گزینه تخصص و کارایی  ملاک و معیار مناسبی برای این  تغییرات مدیریتی در نظر گرفته شود چرا که بیشترین عدم کارایی زمانی هویدا میشود که بین تخصص و پست مدیریتی هیچ گونه قرابتی وحود نداشته باشد. 


علی باقری سه شنبه 4 آبان 1395 - 03:10 ب.ظ نظرات()
پیام مدیریت حوزه امام خمینی ( ره ) به مناسبت شهادت فرزند اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : پیام حضرت حجت السلام والمسلمین كرمى (دام ظله)مدیریت محترم حوزه علمیه حضرت امام خمینى (رحمة الله علیه) اسلام آباد غرب به مناسبت شهادت شهید مظلوم مصیب قنبرى

در مسلخ عشق جز نكو را نكشند
روبه صفتان زشت خو را نكشند

به یاد فرزانگانی سخن می آغازم که از دام و دانۀ رنگین و ننگین بازار جهان وارهیده اند و عاشق محضر «دوست» و منظور حضرت «او» یند.
پروانگانی که در تیه قربت و بر آستان رؤیتش، پروا به یک سو نهاده اند و جان و دل به شعله عشقش زده اند؛ آتش در عالم زبونی و نامردمی ها در زده اند و پرتوافشان راه انسان های وامانده و درمانده اى گردیدند که پای در گل طبیعت دارند.
مخلِصین محبّی که در طریق وصال، «راست قامتان جاودانه تاریخ» مانده اند؛ از خاك بر افلاك قد كشیده اند و خود را به سرچشمه خورشید درخشان رسانیده اند و در تبار مخلٓصین، مرگ را به سُخره گرفته، مرجع «یا ایّتها النّفس المطمئنه» و مدعوّ «ملیک مقتدر» گشته اند.
مردانی مرد که دنیا و مافیها را پس پشت افکنده اند و بر خوان نعمت الهی، «عند ربّهم یرزقون» اند. آنان که افلاک را در نوردیده اند و در عروج به ملک «قاب قوسین» تاج خلیفة اللهى خود را، نه تنها به رخ سبزپوشان عالم بالا که به رخ همه هستی کشیده اند.
کریمانی که به عهد الست وفا نموده اند و بر عهد خویش با «الله» پای فشرده اند و تمامی بودِ خود را در پای معامله با حق و حقیقت، در مسیر راستی و درستی، پرهیز و پرواز و بندگی «الله» پاک در باخته اند و به عزّت و عظمت جاوید دست یازیده اند. بندگانی صالح که در صفوف «مرصوص» به نصرت خدا و مقابله بی امان با اهریمنان قد علم کرده اند و از ناصر معِزّ نصرت یافته، مفسّران تمام عیار عبودیّت مطلق اند که گام هایشان در طریق خداوند یگانه تثبیت گشته است : «ان تنصرالله ینصرکم و یثبّت اقدامٓكم».
سپاس، خداى را كه نقاب از چهره كریه <<روبه صفتان زشت خو>> یی برداشت كه طاغوت هاى دوران یعنى شیطان بزرگ، رژیم غاصب صهیونیستى و هم پیمانان پست آنها را اولیاء خود قرار داده اند و با خضاب كردن چنگال پلشت خود از خون <<عباد الله المخلصین>>، از دایره ى اسلام ناب خارج شده، در ظلمات گوناگون كفر به خداوند بزرگ و پیامبران و كتب آسمانى فرو رفته اند : <<و الذین كفروا اولیاء هم الطاغوت یخرجونهم من النور الى الظلمات>> پس در آتش خشم مسلمانان مومن خواهند سوخت و در عقبى نیز، هیزم همیشگى دوزخ قهر الهى خواهند گردید :<< اولائك اصحاب النار هم فیها خالدون>>
آستان محبوب ازلى دگر بار پذیراى عبد مخلصى از دیار مرصاد گردید. پرواز مجاهد شهید جناب مهندس مصیب قنبرى، نماد جهاد فى سبیل الله و نمود تجدید میثاق جاودان فرزندان اسلام ناب محمدى و فرزندان شهر شهید پرور مرصاد را به حضرت ولى عصر (عجل الله تعالى فرجه الشریف)، خلف صالح ایشان مقام عظماى ولایت و مردم شهید پرور اسلام آباد غرب تبریك و تسلیت عرض مى نمایم.
روح الله كرمى نیا
مدیر حوزه علمیه حضرت امام خمینى (رحمة الله علیه) شهرستان اسلام آباد غرب


علی باقری یکشنبه 2 آبان 1395 - 10:33 ب.ظ نظرات()