تبلیغات
اسلام آباد جوان
گزارشی از برخی مشکلات بیمارستان اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان :  بعد از وعده های مسولین مبنی بر افتتاح فاز دوم بیمارستان اسلام آباد غرب ، متاسفانه علی رغم قول های داده شده این امر مهم تاکنون  محقق نگشته است  و مردم شهرستان همچنان چشم انتظار احداث فاز دوم این بیمارستان هستند که صبح امید بدمد و فاز دوم این بیمارستان افتتاح شود  و اندکی از مصایب بیماران کاسته شود .
نوشتن از مشکلات عظیم بیمارستان اسلام آباد غرب کار چندان سختی نیست چرا که با ورود به بیمارستان از همان ابتدا بخش ابتدایی از  کاستی ها برای  مراجعه کنندگان آشکار  میشود . 
هر سال با شروع فصل سرد و مراجعه فراوان بیماران به بیمارستان این  مشکلات نمود بیشتری پیدا میکند،  از پزشکی که مجبور است در یک ساعت دهها بیمار را ویزیت کند تا عدم سیستم نوبت گیری  و نبود مکان مناسب برای استراحت بیمار تا زمانی که نوبت ویزیتش فرا میرسد . متاسفانه کمبود کادر درمانی و پزشک در بیمارستان موجب شده است که مدت زمان مراجعه بیمار به بیمارستان تا زمان ویزیت و مداوا بسیار طول بکشد و گاها اتفاق می افتد که کادر درمانی بیمارستان به اندازه چند نفر کار میکنند . 
کمبود پرسنل در بیمارستان به مشکلی همیشگی تبدیل شده است ، که همه باعث شده است خدمت رسانی به مراجعه کنندگان در نهایت به عملی فرسایشی تبدیل شود .
از دیگر مشکلات بیمارستان میتوان به  فاصله زیاد بانک با سایر بخش ها اشاره کرد که برای اخذ فیش ها ، باید فاصله زیادی را طی کرد که این امر خود سبب سردرگمی بیماران و همراهان آنان گشته است . در بخش داروخانه هم اوضاع چندان مناسب نیست چرا که بیماران گاها با مراجعه به بخش داروخانه با جواب این دارو  در داروخانه موجود نیست مواجه میشوند و مجبورند برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان مراجعه کنند . 
متاسفانه در بیشتر  مناطق بیمارستان صندلی کافی جهت استراحت و رفع خستگی بیماران و همراهان آنان وجود ندارد و ببمار مجبور است تا زمان مداوا ایستاده باشد که همین امر سبب آزردگی خاطر وی و همراهانش خواهد شد .
در بخش رادیولوژی هم که مدتهاست یا دستگاه خراب است و یا نیم سوز و یا کار نمیکند و معلوم نیست این دستگاه چه زمانی قرار است درست شود و نیازهای مراجعه کنندگان را رفع نماید .
با تغییر در مدیریت بیمارستان انتظار این است که اندک تغییری در بخش ها ایجاد شود چرا که واقعا این کادر درمانی پاسخگوی حجم عظیم  مراجعه کنندگان به بیمارستان نیست ،  هر چند به نظر میرسد تا زمان افتتاح فاز دوم بیمارستان مراجعه کنندگان باید این مشکلات را تحمل کنند و گویی به این زودی ها تغییر نامکنن است،  چرا که زیر ساخت های این بیمارستان دگر کهنه گشته است و بیماران تا زمان افتتاح بیمارستان جدید همچنان باید سوهان به روح بسایند.


علی باقری چهارشنبه 28 مهر 1395 - 10:03 ق.ظ نظرات()
اقدام نیک جمعی از شهروندان اسلام آباد غرب در روز عاشورا !

اسلام آباد غرب


اسلام آباد جوان : با شروع ایام محرم و برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری برای سیدالشهدا (ع) جمعی از عاشقان اباعبدالله در حرکتی بسیار زیبا به کمک پاکبانان شهر اسلام آباد غرب امدند و  در اقدامی پسندیده و زیبا به جمع آوری ظروف یکبار مصرف و زباله ها پرداختند . البته  مطمنا این زباله ها مختص به دهه محرم یا مناسبت های دیگر نیست و در هر مجال دیگری نیز بروز و نمود پیدا می‌کند؛ که امید است این طرح همچنان از طرف دوستداران محیط زیست ادامه داشته باشد.

در واقع امسال شاید  برای نخستین بار بود که مشارکت جمع کثیری از اسلام آباد غربی ها کمپین جمع آوری زباله و ظروف یکبار مصرف در سطح شهر و کوچه و خیابان در ماه محرم و مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا شکل دادند .

این کمپین با هدف جلوگیری از آسیب های زیست محیطی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه مبنی بر نریختن زباله در سطح شهر ایجاد شده است البته تشکیل این کمپین از فضاهای مجازی کلید خورد و بیشتر مورد استقبال دوستداران محیط زیست قرار گرفته است.

البته ناگفته نماند که راه اندازی و پیوستن مردم به این کمپین می تواند از سویی اقدامی مناسب برای مقابله با آلوده کردن محیط زیست باشد و همچنین با رعایت اصول بهداشتی و نریختن زباله به خیابان ها، عزاداران می توانند از خدشه دار شدن وجهه فرهنگ عاشورایی توسط دشمن جلوگیری کنند.

باید به این نکته توجه ویژه شود در صورتی که اگر مصرف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی همچنان ادامه داشته باشد و مردم و دولت برای جایگزینی این مواد اقدامی نکنند سال های آینده مشکلات و معضلات شدید زیست محیطی گریبانگیرمان خواهد شد که رفع آن به این راحتی ها نخواهد بود.

 علی باقری یکشنبه 25 مهر 1395 - 10:17 ق.ظ نظرات()
مرزهای استان کرمانشاه محروم از تردد زوار اربعین !
اسلام آباد جوان
خوشبختان چند سالیست پیاده روی اربعین پرشورتر از گذشته انجام میگیرد  که در  کنار اشراف اطلاعاتی جمهوری اسلامی تاکنون هیچ مشکلی برای زوار اربعین رخ نداده است که همین امر سبب شده است عاشقان اباعبدالله از جای جای ایران اسلامی راهی عتبات عالیات شوند . نکته ای که باید به ان توجه نمود این است که مرزهای استان کرمانشاه نزدیکترین نقطه به کربلای معلی میباشند ، اما گویا امسال هم  مرزهای استان کرمانشاه محروم از تردد زوار هستند .
بعد از وعده های مسولین استانی   مبنی بر تردد زوار اربعین  از مرز سومار ، اندک کور سوی امیدی برای  کرمانشاه نشیان شکل گرفت که  امسال میزبان قدوم مبارک زایران خواهند بود اما به ناگه رییس سازمان حج و زیارت بیان داشت مسیر تردد زوار اربعین کما فی السابق از مرز مهران و دیگر مرزهای تعریف شده  خواهد بود  و امسال هم زاگرس نشیان محروم از تردد مستقیم زوار اربعین خواهند بود .
متاسفانه مسولین استان کرمانشاه  در ابتدا بیان داشتند که مرز سومار نیز در مسیر تردد زوار اربعین قرار خواهد گرفت و حتی ساز و کارهای زیر بنایی  و تسهیلات در عبور و مرور زوار نیز در نظر گرفته شده است اما  گویا بنا به دلایل مختلف باز هم تردد زوار از این مسیر شکل نخواهد گرفت . 
در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی ، بسیاری از وعده های انتخاباتی نمایندگان استان تحقق  تردد مستقیم زوار از مرزهای استان کرمانشاه بود  و  حتی تنی چند از نمایندگانی که اکنون به مجلس راه یافتنه اند سخن از رایزنی های مختلف با مقامات کشور عراق  در این زمینه داده بودند  که گویا تمامی این تلاشها شکست خورده است. 
در پایان انتظار این است مسولین استان و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به خود بیایند و کاری کنند   و دست از وعده وعید بردارند چرا که با عدم تردد زوار از مرزهای استان کرمانشاه کارنامه ی مدیریتی ، مدیران استان از نظر عدم کارایی تکمیل تر گشته است.... 


علی باقری پنجشنبه 22 مهر 1395 - 11:41 ق.ظ نظرات()
شش ماه پیش در جلسه اصحاب رسانه اسلام آباد غرب با دکتر فلاحت پیشه چه گذشت ؟
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان به نقل از تابناک   : آیا مسئولین اطلاع دارند که امیدوارم بی اطلاع باشند،خبرنگارانی که هر روز اخبار ریز و درشت ادارات و هفته های مناسبتی آنها را منعکس می کنند؛ هیچ حقوق ، مزایای و صنواتی ندارند؟امروز چه کسی، از حال و احوال خبرنگاران مظلوم باخبر است. 
محسن احمدیان فعال رسانه ای : وعده دادید که پیگیر امنیت شغلی برای خبرنگاران هستید؟ برای این موضوع چه اقدام شاخص و بارزی را انجام شده؟ دقیقا شش ماه و هشت روز پیش، چهارشنبه مورخ یازدهم فروردین ماه ۹۵ در مجتمع رسانه ای مطبوعاتی زاگرس اسلام آباد غرب دکتر فلاحت پیشه با برخی از اصحاب رسانه و مطبوعات اسلام آباد غرب جلسه ای داشتند .
خبر جلسه دکتر فلاحت پیشه با اصحاب رسانه در کانال تلگرامی فرزند اسلام آباد غرب / یار دالاهو منتشر گشت و  حاضران  در جلسه به طرح موضوع هایی چون اشتغال خبرنگاران ، بیمه خبرنگاران ، مشاوره با اصحاب رسانه در برخی امور شهرستان و درد و دل های با منتخب خود در مجلس شورای اسلامی پرداختند.
دکتر فلاحت پیشه در همان جلسه (یعنی شش ماه قبل) قول های درخصوص بیمه و اشتغال به خبرنگاران داد وعده های که تا به امروز نه تنها تحقق نیافته بلکه حتی خبرنگاران شاهد گام مثبتی در این خصوص نبوده اند.
گفتنی است در این جلسه عدم حضور تنی چند از فعالان رسانه ای شهرستان اسلام آبادغرب به چشم می خورد که موجب دلگیری آنان از نماینده شهرستان گشت .


علی باقری دوشنبه 19 مهر 1395 - 03:25 ب.ظ نظرات()
کرمانشاه رکورد زد ! باز هم بیکارترین استان ایران !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان: متاسفانه چند سالیست استان کرمانشاه از نظر بیکاری در صدر استان های کشور قرار گرفته است و گویی تکیه زدن به رتبه ی نخست بیکاری برای این استان قرار نیست  به این زودی ها تمام شود .
 استان کرمانشاه شایسته توجه بیشتری از طرف مسولین نسبت به ایجاد  اشتغال است ، برای استانی که در زمان دفاع مقدس و در مقابل انواع بمبارن ها مقاومت کرد و همواره نامش با دفاع از مرزهای انقلاب اسلامی گره خورده است ، قرار داشتن در صدر بیکاری کشور ، آن هم در دوره های متمادی جای بسی شگفتی ست. متاسفانه روند رو به رشد بیکاری در استان سالهاست سیر صعودی دارد و هر سال این وضعیت اسفناک تر از دوره آماری قبل میشود.  البته وضعیت بیکاری در میان شهرستانهای استان و به اسفناک تر است و بیکاری را میتوان به گونه ای ملموس حس کرد .
با انتشار نرخ بیکاری در میان استان های کشور و با دیدن نام کرمانشاه در صدر این جدول این سوال برای همگان ایجاد میشود که مسولین اشتغال استان در کجای کار قرار دارند که قرار نیست استان کرمانشاه از اریکه صدر  بیکاری  به پایین کشیده شود  .
در بهار امسال استان کرمانشاه با نوزده درصد بیکارترین استان کشور بوده است و معلوم نیست در زمستان که  شرایط خاص خود را دارد میزان بیکاری چقدر افزایش خواهد یافت ، در پایان سخن از امیدوار بودن به اینکه میزان بیکاری کاهش یابد ره به جایی نخواهد برد چرا که سالهاست مسولین اشتغال  استان کرمانشاه سخن از ایجاد اشتغال برای بیکارانی میدهند که راهی جز کوچ از استان جهت  امرار معاش ندارند  چرا که میدانند دلخوش کردن به  وعده های مسولین استان ،  جهت ایجاد اشتغال گره ای از حجم عظیم بیکاری  استان باز نخواهد کرد ..


علی باقری یکشنبه 18 مهر 1395 - 09:40 ق.ظ نظرات()
اقدامی کم سابقه از شهرداری اسلام آباد غرب !
اسلام اباد جوان
اسلام آباد جوان : خیابانهای شهر  اسلام آباد غرب سالهاست  که  با معظلی به نام ترافیک روبه رو هستند ،  نبود پارکینگ مناسب برای خودروها باعث شده است که هیچگاه نظم رانندگی در نقاطی که ادارات و بانکها قرار دارند رعایت نشود  . شهر اسلام اباد غرب به دلیل بیکاری فراوان به جولانگاه تردد خودروهای  مسافری تبدیل شده است و هر  روز بر تعداد خودروها افروده میشود و خیابان ها هم دیگر  پاسخگوی حجم انبوه این خودروها نیستند . 
شهرک جهاد یکی از نقاطی ست که هر روزه در مسیر عبور و مرور خیل عظیم خودروها قرار دارد و به دلیل وجود دو نهاد مهم کمیته امداد و سازمان تامین اجتماعی عموما در ساعات شلوغی  و پر تردد باعث ایجاد ازدحام و سردرگمی رانندگان و خودروهای عبوری میشود  که همین عوامل باعث شده بالاخره شهرداری اسلام آباد غرب  دست به کار شود و جهت رفاه حال شهروندان و رانندگان  معظل ترافیک این نقطه را با عریض سازی خیابان   حل نماید . 
اما نکته ای را که باید به ان توجه کرد این است که ابداع پیاده رو در این مسیر که از نقاط پر رفت و  امد شهر اسلام آباد غرب میباشد در زمات شهرداران گذشته  کلید خورده بود حال بعد از گذشت چند سال شهردار فعلی  در جهت روان  سازی ترافیک ، اقدام به عریض نمودن آن کرده است که با توجه به انتقاداتی که طی این مدت در باب عملکرد ایشان در شهرداری بود به نظر میرسد تا حدودی میتواند دیدگاه مردم را در باب عملکرد خود تعدیل نماید.    
هر چند بیش از چند ماه است که این خیابان عریض شده و همچنان به صورت شسته و قیر پاش باقی مانده است و گویا طبق معمول اعتبارات ناکافی عامل اصلی عدم  آسفالت این خیابان چند صد متریست ...
به راستی آیا این خیابان چند صدمتری آسفالت خواهد شد ؟ 


علی باقری جمعه 16 مهر 1395 - 09:15 ق.ظ نظرات()
از دفع زباله تا بازداشت عضو شورای شهر ! چه کسی مقصر است ؟
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوانفرآیند مدیریت مواد زاید جامد شهری از ملزومات هر شهر است که بی توجهی به آن می تواند برای هر شهری و حتی ساکنان روستاهای اطراف شهر مشکل آفرین باشد. در  اسلام آباد غرب مشكل دفن زباله ها كه كمترین خطر برای محیط زیست و سلامت اجتماعی را داشته باشد هنوز وجود دارد و با گذشت بیش از ده روز از انباشت زباله ها در سطح شهر هنوز مکان مناسبی جهت دفن زباله ها وجود ندارد  و بسیاری از مردم نسبت به مكان های دفن زباله و تاثیرات آن بر سلامت خود به شهرداری اسلام آباد غرب  انتقاد دارند. 
در حالیکه بسیاری از شهروندان در شوک بازداشت عضو شورای شهر اسلام آباد غرب که اخبار ان پیشتر در خبرگزاری تنسیم و پایگاه های خبری محلی منتشر شده بود هستند ، که هنوز مشکل دفع زباله های این شهرستان حل نشده است و به معظلی برای مسولان و شهروندان تبدیل گشته است .
با وجود نارضایتی گسترده مردم و مسئولان از نحوه دفن زباله‌ها در اسلام آباد غرب و نیاز ضروری شهرستان به کارخانه بازیافت از سال ۱۳۸۷ و باوجود دریافت مجوز‌های مربوطه احداث این طرح به دلیل همکاری نکردن بانک عامل، تاکنون راکد مانده است. طرح بازیافت زباله شهرستان اسلام آباد غرب با برآوردهای صورت گرفته، برای ساخت به ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که بخش خصوصی به دلیل نیاز بالای سرمایه اولیه قادر به ساخت این سایت نیست و برای این پروژه باید شهرداری خود وارد عمل شود که ورود شهرداری نیز نیازمند تصویب اعتبار در کارگروه برنامه ریزی استانداری است.
به نظر میرسد تا آن زمان،  این شهروندان اسلام آباد غربی هستند که هر روز باید شاهد سطل های پر از زباله ای باشند که شهرداری اسلام اباد غرب فعلا راه چاره ای جهت امحای انها ندارد .


علی باقری دوشنبه 12 مهر 1395 - 09:31 ق.ظ نظرات()
دیدار صمیمی خبرنگاران با فرمانده سپاه اسلام آباد غرب

اسلام اباد جوان

اسلام آباد جوان : فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلام آباد غرب با اشاره به فرمایش رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی گفت : اولین هدف فضای مجازی حفظ وحدت مردم باشد وحدت بین مردم و مسئولین باید قوی تر شود دشمن در صدد برهم زدن وحدت مردم است.

 

وی افزود :امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود دو نکته کلیدی دارد : ای مردم ای مسئولین اگر دو اصل را انجام ندهید فاتحه انقلاب اسلامی را باید بخوانید ۱- حفظ وحدت ۲- دشمنانتان را فراموش نکنید ، دشمن با سیاست اختلافات و دو قطبی کردن جامعه بفکر از هم پاشیدن وحدت مردم ولایت مدار جمهوری اسلامی است.ما دشمن مشترکی داریم و دشمن شناسی خیلی مهم است.

 

سرهنگ خدادادیان خاطرنشان کرد: اگر می خواهید به مردم کمک کنید موجب وحدت بیشتر مردم و مسئولین شوید. صداقت یکی از مهم ترین اصل رسالت رسانه است در مطالبی که می نویسید سلیقه شخصی را دخالت ندهید نفع عموم مردم را در نظر بگیرید و بی طرف باشید.استقلال فکری داشته باشید ؛ عضویت در حزب ها اشکالی ندارد کارهای خوب هر طیف از احزاب سیاسی را بازگو کنید خبرنگار مستقل از نظر فکری باعث موفقیت می شود.

 

خدادادیان تصریح کرد : امام خمینی (ره) آمریکا را شیطان بزرگ و رهبری معظم آمریکا را گرگ خطاب کردند. این انقلاب ، انقلاب امام زمان(عج) است و امام راحل فرمود دفتر انقلاب را اولین و آخرین اولیاء الهی امضاء کردند. باید از وضعیت کشورهای همسایه درس بگیریم خیلی ها ناآگاهانه مرتکب اشتباه می شوند و در زمین دشمن بازی می کنند، وحدت استقامت مردم ایران و نفوذ ناپذیر است.

 

وی افزود : اسلام آباد غرب تمدن ۷ هزار ساله دارد مردم این شهر فرهنگ غنی دارند مردمی باغیرت ، با تعصب ، مهربان و مهمان نواز هستند.در زمان جنگ خانه های این شهر یک در میان بمباران شده بود این مردم زحمت زیادی برای انقلاب کشیدند بچه های گردان حمزه که اسلام آبادی بودند بهمراه شهید حاج اکبر نظری در عملیات مرصاد حتی خانه های خودشان را که در تصرف منافقین بود مورد هدف قرار می دادند.

 

سرهنگ خدادادیان در سخن آخر گفت :فضای مجازی را پر از خوبی ها کنید و از تمدن ، اخلاق ، غیرت و مردانگی مردمان این شهر بگویید.

 

گفتنی ست؛ خبرنگاران حاضر ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به پاس زحمات سرهنگ بسیجی بیژن خدادادیان لوح تقدیری به نمایندگی از اصحاب رسانه شهرستان به ایشان تقدیم کرندعلی باقری سه شنبه 6 مهر 1395 - 09:03 ق.ظ نظرات()
جمع آوری نامناسب زباله در شهر اسلام آباد غرب !

اسلام آباد جوان


اسلام آباد جوان : بی شک همه می دانیم از اولی ترین و پیش پا افتاده ترین وظیفه های یک شهرداری، ساماندهی سطل های زباله و جمع آوری منظم آشغال های سطح شهر است که حتی در اولین بند و اولین خط از وظایف یک شهردای این مورد ذکر شده است.

این روزها در بخش های مختلف شهر اسلام آباد غرب  شاهد تلنبار شدن آشغال ها و نبود سطل آشغال کافی هستیم که برای شهر با فرهنگ اسلام آباد غرب جای  تعجب  است.

اگرچه با گذشت چند  روز گویا سرانجام  کار جمع آوری زباله ها از سر گرفته شد اما جای بسی تاسف است که صبح هنگام به جای استنشاق هوای پاک باید شاهد زباله های بود که هنوز جمع آوری نگردیده است و انواع حیواناتی را مشاهده کرد که در ضیافتی که شهرداری مسول بر هم زدن آن است ، مشغول جمع آوری زباله ی دلخواه خود هستند ، گویی که شهر ما به زباله ی ما تبدیل گشته است .. ..

 این انتقاد به شهرداری اسلام آباد غرب وارد است که چرا  با گذشت چند روز از انباشت زباله در بسیاری از مناطق شهر اسلام آباد غرب هیچ  اقدامی نسبت به جمع آوری زباله ها گرفته نشده است .. مطمنا پاسخ مناسب مجموعه ی شهرداری میتواند به سوالات ایجاد شده پاسخی مناسب دهد چرا که انباشت چند روز زباله در برخی محلات شهر سبب بروز بیماری و ایجاد فضای کریه و نامناسب از شهر اسلام آباد غرب خواهد شد . 

هر چند نبود مکان مناسب جهت امحای زباله در اسلام آباد غرب وجود شاید دلیلی بر تلنبار شدن زباله ها در ، درب منازل شهروندان باشد اما بدی تعفن حاصل از زباله برای مناطقی که حتی فاقد یک سطل زباله می باشد توجیه مناسبی برای شهرداری نمی باشد .علی باقری یکشنبه 4 مهر 1395 - 03:00 ب.ظ نظرات()
وقتی کشتی برای اسلام آباد غربی ها بی اهمیت میشود !
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : در حالی مسابقات کشتی  فرنگی جوانان کشور در اسلام آباد غرب برگزار میشود که دیدن سالن خالی این  مسابقات و عدم استفبال تماشگران اسلام آباد غربی این سوال را در ذهن ها تداعی میکند که مقصر اصلی عدم استقبال تماشگران کیست ؟ و چرا با وجود برگزاری نظیر همین مسابقات در اسلام آباد غرب که با استقبال پرشور مردم کشتی دوست همراه بود این بار استقبال از این مسابقات تا به این حد ضعیف بوده است ؟
به راستی مسولین دخیل در این امر چرا نتوانسته است در جلب نظر تماشگران مناسب عمل کنند و حتی از هیچ خبرنگاری جهت پوشش مناسب این مسابقات دعوت به عمل نیاورده اند،   تا بر خلاف گذشته این بار خبرنگاران ، خبرنگار محسوس نشده و از پوشش دادن این مسابقات محروم شوند .
این سوالها و سوالات مشابه گویا از طرف دست اندرکاران برگزاری این مسابقات تاکنون بدون پاسخ مانده است ، امیدوار هستیم  عدم استقبال تماشگران ، زمینه ساز میزبان نشدن اسلام آباد غرب در رویدادهای ورزشی آتی نگردد چرا که بی شک متولیان این مسابقات در زمینه ی تبلیغات این مسابقات ضعیف عمل نموده اند که  بی شک با صرف نصب چند بنر در سطح شهر نمیتوان در جذب تماشگر،  جهت دیدن این مسابقات مهم کشوری  مناسب عمل نمود ! 


علی باقری جمعه 2 مهر 1395 - 12:00 ب.ظ نظرات()