تبلیغات
اسلام آباد جوان
روز دفاع ملی و حفظ استقلال کشور مبارکباد
 اسلام آباد جوان
 وقتی رژیم تا دندان مسلح بعث با همراهی شیوخ مرتجع  عرب،  وطن ما را با چکمه های کثیف به خاک و خون کشیدند هیچ گاه متصور نبودند ایران سرزمین  مردمانی باشند که برای دفاع از موطن خویش در مقایل شیاطین زمان مقاومت نمایند و با مقاومتی مثال زدنی همچون سرورشان ذبیح الله در مقابل کفر ایستادگی نمایند و  غاصبان زمان را اسیر رشادت های خود نمایند .
هر چند امروز آل سعود در نماد ظالم زمانه همچون  سلف پیشین خود درامده است و دشمن ملت ایران گشته است و استکبار جهانی تمام حمیت خود را در خدعه ورزیدن به سرزمین ایران به کار بسته است،  اما اینجا سرزمینی ست که  هیچ دشمنی یارای مقاومت در برابر آن را ندارد ،  آل سعود باشد یا هر متخاصمی دیگر،  سرانجام آن همانند صدام و  حامیانش نابودی و شکست ست .
امروز روز رشادت های پدران ما در عرصه ی نبرد و جهاد است به احترام تمامی شهدای هست سال دفاع مقدس و با صدایی رسا بیان میکنیم که هیچگاه لحظه ای از مقاومت خویش در برابر بدخواهان غافل نخواهیم شد و تا رسیدن به قله های تعالی و پیشرفت همچنان پشتیبان نظام و ولایت خواهیم بود ..


علی باقری سه شنبه 30 شهریور 1395 - 09:43 ق.ظ نظرات()
دکتر فلاحت پیشه و وعده هایش !
اسلام آباد جوان

در حالیکه  بیش از صد روز ،  از حضور نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی میگذرد،  که اکثر حوزه های انتخابیه استان هنوز شاهد تغییر و دگرگونی وعده داده شده از طرف نمایندگان نبوده است . 
در این میان شهرستان اسلام آباد غرب نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و همچنان بیکاری در تارک قله های نیازهای این شهرستان قرار دارد  و گویی قرار نیست این شهرستان محروم  از انزوای اشتغال خارج شود ، بعد از وعده های نماینده محترم اسلام آباد غرب مبنی بر در اولویت قرار دادن  اشتغال و  رفع بیکاری حال این سوال پیش می آید که با گذشت صد روز از صدارت ایشان،  این وعده ها تا چه حد  تحقق یافته است ! 
آیا بالاخره زمانی خواهد آمد که بیکاران این شهرستان از رکود بیکاری خارج شده و وعده های دکتر فلاحت پیشه  را محقق ببیند ؟هر چند شاید صد روز  برای تحقق شعارهای داده شده کم باشد  و مقوله  ایجاد اشتغال را نشود با صد روز حل کرد اما هنوز در خاطرمان این سخن فراموش نشده است که در روزگار منتهی به انتخابات دکتر فلاحت پیشه بیان کرد یک روز بعد از پیروزی در انتخابات ، کار خود را به عنوان نماینده شروع خواهد کرد و پیگیر رفع مشکلات این شهرستان خواهد بود  اکنون انتطار این است در کنار تحلیل های ارایه شده ی ایشان در باب مسایل جهانی ،  کارخانه شیشه ی وعده داده شده، حداقل کلنگ افتتاحش  بر زمین زده شود و با ایجاد اشتغال گره گشای رفع مشکلات بیکاران باشد و به سرنوشتی همچون منطقه ویژه گرفتار نشود که سالهاست فقط از ویژه بودنش،  فقط نام آن را یدک میکشد...


علی باقری شنبه 27 شهریور 1395 - 11:22 ق.ظ نظرات()
آیا حج در زمان آل سعود واقعا واجب است !
اسلام آباد جوان

آل سعود که نماد کفر و الحاد است این روزها در بی تدبیری مطلق و سخره گرفتن مناسک حج  ، نقشی بسیار انکار ناپذیر دارد . سعودی ها گویا توانایی اداره نمودن و ساماندهی مناسک حج را ندارند ، جدای از حادثه ی روز بیست شهریور سال نود و چهار که منجر به جان باختن تعدادی از حاجیان شد در پی سقوط جرثقیل شد ، متاسفانه در روز عید قربان همین سال هم ، در نتیجه ی مسدود کردن یکی از مسیرهای عبور و مرور حجاج ،  تعداد فراوانی از حاجیان به علت خفگی جان خویش را از دست دادند .
از نظر نگارنده مادامی که آل سعود در راس کار است و مناسک حج را اجرا میکند باید حج را تحریم نمود ، اگر قرار است هر بار که حاجیان به حج میروند تعدادی از آنان کشته شود چه لزومی دارد مردم به حج بروند وقتی آل سعود توانایی اجرای حج را ندارد چرا باید به این حج رفت.آل سعود که این روزها دشمن واقعی اسلام و مسلمین گشته است با بی تدبیری های خود،  بی کفایتی خود را در اجرای مناسک حج برای همگان روشن کرده است.
 مطمنا باید سازمان حج و زیارت  تا زمانی که دولت آل سعود متولی مناسک حج است فرستادن زوار جهت ادای فریضه ی حج را متوقف نماید . هنوز بی حرمتی های ماموران آل سعود و عمل شنیع آنان با فرزندان ایران زمین از یادها نرفته است که حادثه ی بی سابقه کشته شدن صدها ایرانی در سرزمین منی خاطر خانواده های این عزیزان را  داغدار و ایرانیان را آزرده  نمود و عید قربان حاجیان را به عزا تبدیل نمود  .
جالب این است مسولین دولت آل سعود مقصر اصلی را خود زایران معرفی کرده بودند و در اظهاراتی سخیف خود را از هرگونه تقصیر مبری دانسته اند .شایسته است دولت جمهوری اسلامی تا زمانی که آل سعود در راس کار است اعزام حجاج ایرانی را متوقف کند زیرا حجی که در آن هیچ گونه امنیت جانی و روحی و روانی وجود ندارد روا نیست که در آن حاجی محرم شود .


علی باقری پنجشنبه 25 شهریور 1395 - 09:44 ق.ظ نظرات()
مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه اسلام آباد غرب برگزار شد .

اسلام آباد جوان


اسلام آباد جوان : مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه اسلام آبادغرب با حضور جمع کثیری  از بسیجیان ، اصحاب رسانه و با حضور جمعی از مسولان شهرستان و استان در تالار شهرداری اسلام آبادغرب برگزار شد. 

پس از تلاوت ایاتی از کلام الله مجید و سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران ، حجت الاسلام سید امیر محمدی پور امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به رسالت بسیج گفت:حفظ آرمان های انقلاب اسلامی از مهمترین وظایف بسیج میباشد و در زمینه غلبه فرهنگ اسلامی بر فرهنگ غربی خوب عمل کرده است 

 وی افزود: حضور بسیج در سنگرهای مختلف انقلاب اسلامی ایران در اوایل انقلاب، دفاع مقدس، عرصه سازندگی و خدمات ملی بسیار مشهود و ستودنی است و امروز فرهنگ بسیجی میتواند برنامه ها و محورهای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی را تضمین کند.

 وی با اشاره به روز عرفه گفت ؛ عرفه به معنای شناخت است و اهل بیت شناخت را به خداشناسی وصل کردند .

قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیجیان و فرماندهان بسیج با اخلاص و تلاش در خدمت به مردم کوشا هستند 

وی با اشاره به رشادت های مردم اسلام بادغرب در زمان انقلاب و دفاع مقدس گفت: فضیلت های انقلاب در غرب کشور توسط مردم ولایت مدار و بسیجی اسلام آبادغرب رقم خورده است 

سردار ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم  استان کرمانشاه گفت ؛ امروز باید در مقابل شهدا به خصوص شهدای مدافع  حرم احساس مسولیت کنیم و راهرو راه آنان باشیم 

وی افزود :دشمنان نظام اسلامی با نقشه های مختلف با توطئه به دنبال مقاصد شوم در نظام ایران اسلامی دارند و سر دمدار این توطئه ها رژیم آل سعود می باشد 

سردار ریحانی گفت :ملت ایران ثابت کرده که براساس  کرامت و عزت و استقلال آزاد باشد و  رشد و پیشرفت ایران اسلامی در زمینه های مختلف بر اساس خودباوری و پیروی از ولایت بدست امده است. 

فرمانده سپاه نبی اکرم  گفت ؛با توجه به شرایط حساسی که داریم یکی از مسولیت های بسیج اتحاد و یکپارچگی و خودباوری در بین مردم است و تفکر بسیج موجب بازدارندگی در مقابل دشمنان می باشد و  تفکر بسیج یک تفکر عاشورایی و انقلابی می باشد.

در پایان این مراسم سرهنگ بیژن خدادایان به عنوان فرمانده سپاه ناحیه اسلام آبادغرب معرفی و از خدمات سرهنگ افشار محمدی تجلیل به عمل آمد.علی باقری یکشنبه 21 شهریور 1395 - 03:27 ب.ظ نظرات()
امام جمعه ی اسلام آباد غرب : مدیران انتقاد پذیر تر باشند

اسلام آباد جوان


اسلام آباد جوان : امام جمعه  محترم اسلام آباد غرب طی هفته های گذشته و در خطبه های نماز جمعه بخشی از سخنان خویش را به انتقادپذیر بون مسولین اختصاص داده اند ، سخنان غرای امام جمعه ی اسلام آباد غرب در باب لزوم انتقادپذیر بودن مسولین در حالی بیان میشود که متاسفانه چند وقت پیش یکی از خبرنگارانی که با زبانی طنز ، به انتقاد از مسولین پرداخته بود مورد شماتت قرار گرفته بود و این در حالی ست که انتقاد مثبت و سازنده باعث رشد و پیشرفت میشود .

 حجت الاسلام محمدی پور  در  بخشی از سخنان خود با اشاره به دیدار اصحاب رسانه شهرستان با امام جمعه و گلایه آنها ازبرخی مسئولین گفت:اهانت با انتقاد خیلی فرق دارد ما مسلمان هستیم و انتقاد ما به قصد رشد و پیشرفت و تعالی است .ایشان افزودند ما جز ولی امر مسلمین خط قرمزی نداریم اگر کسی بخواهد به رهبر انقلاب انتقاد بکند فقط باید از طریق خبرگان وارد شود و غیر از رهبر انقلاب هیچکدام از ما خط قرمز نیستیم و می توانیم از یکدیگر انتقاد کنیم و انتقاد هم سازنده و سبب رشد و پیشرفت است.

امیدواریم مسولین در قبال انتقادات سازنده سعه صدر پیشه کنند  و  در مقابل منتقدین اندکی صبور تر باشند .
علی باقری جمعه 19 شهریور 1395 - 07:32 ب.ظ نظرات()
مدافعان این روزهای انقلاب اسلامی را بیشتر بشانسید

اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : این روزها استان کرمانشاه  میهمان دو شهید مدافع حرمی ست که در حوالی حلب به شهات رسیدند . زمانی که افیون داعش با سرکردگی استکبار در خاورمیانه ریشه دواند و وحشی گری هایش را رواج داد همگان فکر میکردند شبح داعش بشریت را نابود خواهد کرد.

 وقتی حکام مرتجع عرب با سرسپردگی به استکبار،  سرزمین عراق را به جولانگاه تاخت و تاز وحشی های داعش دراورند همگان در این تفکر عبث و  وهم آمیز ماندند که مقصد بعدی داعش جمهوری اسلامی ایران است ، تا اینکه مردانی از سرزمین پارس ادامه دهنده همرزمان خود در سالهای دفاع مقدس شدند و داعش را در نطفه خفه کردند . آری همانگونه که مقام معظم رهبری در سال ۹۴ در دیدار با اعضای بنیاد ملی نخبگان درخصوص نیروهای مدافع حرم فرمودند، همه ما باید قدردان تأمین کنندگان امنیت باشیم و نخبگی شما نیز به برکت خون شهیدانی چون شهدای مدافع حرم است ، امروز نیز آحاد مردم و مسئولان باید قدردان این نعمت بزرگ یعنی برقراری امنیت باشیم ،  امنیتی که شهدای مدافع حرم نظیر شهیدان مهدی نوروزی ها ، اکبر نظری و حسین علیخانی ها برای ما رقم زده اند تا امنیت در دیگر حوزه ها تامین شود .

بی شک استان کرمانشاه عرصه حضور دلاور مردانی بوده است که همواره دفاع از کیان سرزمین و موطن خویش را بر هر چیز واجب تر دانسته اند و امروز هم  نیروهای مدافع حرم در کشورهای عراق و سوریه با فداکاری، ایثار و ازخودگذشتگی، حافظ امنیت ملی در فرای مرزهای جغرافیایی ایران شده اند . شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع انقلاب اسلامی هستند که در کیلومترها دورتر از مرز جمهوری اسلامی جانفشانی میکنند تا امروز در سایه ی حضور آنان ، آرامش در جامعه حکفرما شود .
علی باقری پنجشنبه 18 شهریور 1395 - 06:20 ب.ظ نظرات()
امام جمعه ی اسلام آباد غرب در دیدار اصحاب رسانه ، انتقاد لازمه ی دموکراسی است

اسلام آباد جوان : در صبح روز سه شنبه اصحاب رسانه با امام جمعه محترم اسلام آباد غرب ملاقات کردند

 حجت الاسلام محمدی پور در جمع خبرنگاران اسلام آباد غرب سخنان خود را با حدیثی از امام صادق (ع) آغاز فرمود :

أحَبُّ إخوانی إلَیَ مَن أهدى إلَیَ عُیوبی

امام صادق علیه السلام : دوست داشتنى ترینِ دوستان من ، كسى است كه عیب هایم را به من هدیه دهد .

ایشان ضمن عرض تسلیت بخاطر شهادت دو تن از مدافعان حرم (شهیدان حاج امیر نظری و حاج حسین علیخانی) که به جمع شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه پیوستند اذعان داشتند: جوانان ما صدها کیلومتر خارج از مرزهای کشورمان به استقبال تکفیری ها و تروریست ها میروند تا ما در آرامش و امنیت کامل سر بر بالین بگذاریم.

محمدى پور ضمن انتقاد از اقدامات آل سعود ، سخنان مهم مقام معظم رهبری در آستانه ایام حج را راهگشای مسلمان جهان دانستند
وی افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب چهره غبارآلود آل سعود را به همه دنیا نشان داد که باعث منزوی شدن و هجمه حملات بیشتر افکار عمومی جهان نسبت به این رژیم جاه طلب خواهد بود .

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب ضمن اینکه انتقاد را یک وظیفه دانست افزود: انتقاد یک وظیفه و لازمه دمکراسی است ، در مردم سالاری مردم حق انتقاد و حرف زدن دارند و قطعا گفته های مردم اثر گذار خواهد بود.

ما باید مواظب انقلاب باشیم ، همه گرگ ها در کمین انقلاب و آرمان های انقلاب هستند و هر روز حملات شان بیشتر می شود.

امام جمعه اسلام آباد غرب ضمن تشکر از اصحاب رسانه افزود : تنها تریبون ما همان تریبون نماز جمعه است که صدای ما را تنها همان چند نفر پای منبر می شنودند، اما با انعکاس سخنان ما توسط رسانه های شهرستان و استان، صدای ما فراتر از استان و حتی تا وزارتخانه ها نیز می رود که از این نظر لازم میدارم از اصحاب رسانه تقدیر و تشکر کنم.

در پایان هرکدام از اصحاب رسانه شهرستان، ضمن تقدیر و تشکر از صعه سدر و دلسوزی حجت‌الاسلام محمدی پور، مشکلات و درد دل های خود را با امام جمعه محترم درمیان گذاشتند.

لازم به ذکر است : تنی چند از خبرنگاران به دلیل مشغله کاری و مسافرت از عدم حضور در جلسه عذرخواهی کردند.
علی باقری سه شنبه 16 شهریور 1395 - 05:40 ب.ظ نظرات()
یکی از انتقاد پذیرترین مدیران اسلام آباد غرب را بشناسید !
اسلام آباد جوان

 اسلام آباد جوان : بی شک  یک مدیر زمانی موفق خواهد بود که در برابر نقدهای که از او میشود سعه صدر داشته باشد و با در نظرگرفتن ابعاد نقد شخص منتقد،  زمینه توسعه و بالندگی مجموعه ی خویش را فراهم سازد . 
از جمله نهادهای که در اسلام آباد غرب عملکرد آن همواره مورد نقد واقع میشود ، مجموعه شهرداری و مدیریت محترم آن  شخص جناب  آقای همایون نوری میباشد ، بدون شک آقای همایون نوری را میتوان یکی از مدیرانی نامید که شخصیتی انتقاد پذیر دارد  و در مقابل نقدهای که به عملکرد ایشان میشود،  بسیار  صبور بوده و نقدها  را با دید باز  مورد توجه قرار میدهند.  در طول بیش از یک سال گذشته  در همین پایگاه خبری بارها عملکرد شهردار محترم اسلام آباد غرب مورد نقد قرار گرفت ، مسایل و مشکلات شهری در قالب خبر منتشر گشت ، اما هیچگاه شهردار اسلام آباد غرب به این انتقادات واکنشی منفی نشان نداد و تمام  تلاش خویش را در جهت رفع موانع و مشکلات شهری به کار بست . 
اینکه یک مدیر در مقابل نقدی که به عملکردش میشود ،  صبور باشد یکی از خصایص جناب نوری ست که توانسته است نسبت به دیگر شهردان گذشته ، فضا و مبلمان شهری را  دچار تغییرات مثبتی نماید . 
در این جستار ضمن عرض خسته نباشید به شهردار و پرسنل زحمت کش آن باید یادورای کرد که با توجه به گستردگی شهرداری و همچنین فراوانی مشکلات شهری  ، بی شک مشاهده ی مشکلاتی که  در ارتباط با شهرداری ست برای همگان ملموس تر از دیدن سایر مشکلات مربوط به دیگر نهادهاست  که همین امر تلاش خستگی ناپذیر مدیران این نهاد را صدچندان میکند.  لذا  امیدواریم همچنان مدیران و زحمتکشان این نهاد که خود با مشکلات گوناگون کمبود اعتبار و. . مواجه هستند  ،  انتقادات را سببی برای رفع مشکل بدانند . چرا که به فرموده ی حضرت امام صادق (علیه السّلام) : بهترین و محبوبترین برادران من کسی است که عیوب مرا به من اهداء کند و نقائصم را تذکر دهد . 
مطمنا جناب نوری شهردار اسلام آباد غرب نقدها را میبینند  و با تلاشی وافر پیگیر رفع مسایل و مشکلات شهر اسلام آباد غرب هستند. 
   


علی باقری دوشنبه 15 شهریور 1395 - 03:13 ب.ظ نظرات()
پل های بی عابر اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان


اسلام آباد جوان : در شهر اسلام آباد غرب با وجود اینکه در برخی مناطق پر تردد پل های هوایی نصب شده است ولی استفاده عابران پیاده  از این پل ها ی بی عابر  ، روزانه  و در ساعات پرترافیک عبور و مرور وسایل نقلیه کمرنگ است.

نهادینه نشدن فرهنگ استفاده از پل هوایی معضلی است که در اسلام آباد غرب سالانه شماری از افرادی را که زحمت بالا رفتن از چند پله رابه خود نمی هند و از کف خیابان عبور می کنند به کام صدمات جسمی و آسیبهای روحی روانی میکشاند . 

پل عابر پیاده محل گذر افرادی است که برای جلوگیری از آسیب های جانی و ایمنی مناسبتر در مسیرهای پرترافیک قرار داده میشود . در اسلام آباد غرب فرهنگ استفاده از پلهای عابران پیاده با گذشت سالها هنوز جا نیفتاده است پس از برداشتن موانع بلوار طالقانی که پل عابر پیاده مرکز شهر اسلام آباد  غرب  در آنجا قرار دارد متاسفانه به دلیل ضعف فرهنگی این پل و بسیاری از پلهای عابران پیاده دیگر بلااستفاده شده اند . مطمنا  پل های عابر پیاده نقش بسیار مهمی در کاهش سوانح ایفا مینمایند اما براستی چرا فرهنگ استفاده از از پل عابران را هنوز نتوانسته ایم در جامعه به اجرا بگزاریم شاید با برقی نمودن پلهای عابر پیاده در شهرستان  اسلام آباد غرب بتوان مردم را به استفاده از پل های عابر پیاده  تشویق نمودالبته باید هزینه های سنگین  ساخت و نگه داری این نوع پل ها را نیز در نظر گرفت فراموش نکنیم در زیر پلهای عابران پیاده هر اتفاقی برای شهروندی بیفتد مقصر خود شخص میباشد . فرهنگ استفاده از  پلهای عابران پیاده مدتهاست فراموش شده است مطمنا با استفاده از مدرن سازی و استاندارد نمودن پلهای عابر پیاده میتوان شهروندان را به استفاده از پلهای عابر پیاده ترغیب نمود و کاربری جدید این پلها  را کهگاها به محلی برای تگدی گران و همچنین نصب بنر موفقیت افراد تبدیل کرده است ، تغییر دادعلی باقری شنبه 13 شهریور 1395 - 09:02 ق.ظ نظرات()
حکایت عجیب هدایای روز خبرنگار در اسلام آباد غرب

اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : روز خبرنگار در اسلام آباد غرب در حالی برگزار شد که تنی چند از خبرنگاران ، در اعتراض به عدم تحقق خواسته هایشان این مراسم را تحریم کردند . خبرنگارانی که در طول یکسال گذشته بسی سختی کشیدند و انتظار داشتند که در پاسداشت روزشان ، به گونه ای مناسب و در خور توجه  از آنان تجلیل شود . اما در کمال ناباوری بعد از گذشت یک ماه  نه تنها هیچ توجهی به خواسته های آنان نشد ، حال مشخص میشود هدایایی که در روز خبرنگار  برای آنان تدارک گشته بود به نهادهای صادر کننده ی این هدایا پس داده شده است .

آنگونه که مشخص شده است هزینه هدایای روز خبرنگار توسط چندین نهاد متقبل گشته بود که پس از عدم حضور خبرنگارانی که به هر دلیلی نتوانستد در این مراسم حضور داشته باشند  در اقدامی کاملا عجیب هدایای آنان به نهادهای که این هدایا را صادر کرده بودند عودت داده شده است . این اقدام عجیب در حالی صورت میگیرد که مبلغ ناقابل این کارتهای هدیه در مقابل هزینه های سنگین این حرفه برای خبرنگاران  بسیار ناچیز به حساب می آید به گونه ای که  کفاف هزینه ی یک ماه اینترنت استفاده شده را هم نمیکند. 

اقدام تامل برانگیز عودت هدایای خبرنگاران اسلام آباد غرب بی شک نشان گر بی توجهی وافر اداره ی ارشاد  به خبرنگارانی ست که به گواهی آمار فعال ترین خبرگاران استان کرمانشاه به حساب می آیند.  

البته طبق شنیده ها  با تغییراتی که در اداره ی ارشاد اسلام آباد غرب قرار است  اتفاق بیافتد  ، مدیران آتی این اداره در نظر دارند به  گونه ای مطلوب و  شایسته  و به پاس خدمات ارزشمند خبرنگاران اسلام آباد غرب  از آنان تجلیل کنند  .علی باقری چهارشنبه 10 شهریور 1395 - 11:50 ق.ظ نظرات()