تبلیغات
اسلام آباد جوان
افتخاری دیگر برای استان کرمانشاه ! ادامه ی صدرنشینی در بیکاری

اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : استان کرمانشاه  با قرار گرفتن بر روی سکوی نخست بیکاری سالهاست که با حفظ این سکو و جایگاه  اجازه ی خودنمایی به دیگر استانها را نمیدهد . جوانان بزرگترین استان غرب کشور سالهاست که با واژه ی بیکاری مانوس گشته اند  و شغل اکثر جوانان این استان به بیکاری  تبدیل شده است . 
بسیاری از جوانان تحصیل کرده ی این استان برای فرار از بیکاری به  مسافر کشی روی می آورند و عملا به دلیل اشباع شدن این شبه شغل،  به نوعی  بیکار محسوب میشوند . به راستی مسولین اشتغال این استان در کجای قاموس کارگروه اشتغال قرار گرفته اند که نمیتوانتد اندکی  جایگاه بیکاری را به استانی دیگر واگذار کنند . این چه دلبستگیست که اجازه نمیدهد اندکی این جایگاه تنزل یابد به راستی آیا واقعا همیت و تلاشی جهت ایجاد اشتغال برای بیکاران  در میان مسولین این استان وجود ندارد . 
سالهاست جوانان بیکار و تحصیل کرده ی این دیار جهت اشتغال  آواره ی دیگر شهرها شده اند  آیا شایسته است این استان که دارای ظرفیت های بسیار زیاد اقتصادی و اشتغال زایی ست امروز اینچنین سرآمد استانهای بیکار کشور باشد  . هر چند چند روز دیگر و بعد از افزایش موج انتقادها مسولین استان کارگروه تشکیل میدهند  و جهت رفع بیکاری مصوبه تصویب میکنند و ثمره ی جلساتشان راههای برون رفت از بیکاری میباشد اما در عمل  چیزی که تحقق می یابد قرار گرفتن استان کرمانشاه بر روی یکی از سکوهای سه گانه ی بیکاری کشور میباشد .
گویا قرار گرفتن استان کرمانشاه  بر روی این سکو  به مذاق مدیران استان بسیار خوشایند میباشد  که  قرار نیست به این زودی ها حفظ این جایگاه  پایان یابد .  بیکاران این استان از مدیران اشتغال این استان انتظار دارند جهت حمایت از تولید و ایجاد اشتغال کاری کنند چرا که با گفتن جمله های نظیر :   کرمانشاه آخر دنیاست دردی ار مشکلات اشتغال این استان دوا نخواهد شد ... 


علی باقری یکشنبه 30 خرداد 1395 - 11:27 ق.ظ نظرات()
آقای فرماندار تبربک اندوهبار مرا پذیرا باش
اسلام آباد جوان به نقل از  تیتر نیوز :  بیکار که هستم دلم میگیرد، گه گاهی به گورستان میروم، بعد از فاتحه ای،  چهره تک تک شهیدان که عمدتا جوان بودند را نظاره میکنم.

صداقت و ایمان از چهره این عزیزان موج میزند و با خودم فکر میکنم که آیا اگر امروز هم جنگ پیش بیاید برخی افراد متظاهر و چسبیده به میز ریاست شهامت این شهیدان والا مقام را دارند؟
اندکی بالاتر میروم

صفای مهربانیشان برای یک لحظه هم که شده است مرا از غم و اندوه روزمرگی ام نجات میدهد.
از قطعه شهدا خارج میشوم در مسیر برگشت سنگ قبر کودکی خردسال را نظاره میکنم که میدانم با هزاران آرزو و حسرت که حتما یکی از آرزوهایش هم  داشتن دوچرخه بوده است را میبینم.
بغض میکنم و فاتحه نثارش میکنم و باز هم غم خود را در سینه حبس میکنم و راه رفتن به داخل شهر را پیش میگیرم.
از مسیر چهار راه بانک کشاورزی تا میدان امام خمینی(ره) که در حال گذر هستی ، تعداد بی اندازه کارگران را که با صورتی چروک شده و دستانی پینه بسته و نگاهی منتظر،در انتظار ترمز کردن یک خودرو هستند، بغضی سنگین تر از سکوت گورستان ،گلویم را میفشارد.
زمانی که سر چهار راه های کم عرض و خسته کننده شهرم، جوانانی را میبینی که بی تکلیف و بیکار لبخند تلخ شرمندگی بر چهره دارند،زمانی که از کوچه ای رد میشوی و صدای دعاهای مادری پیر برای سروسامان گرفتن فرزندش بر سجاده خواهش خدا را میشنوی.
زمانی که چهره جوانان شهرم از فرط شکستگی و غم و اندوه بیشتر از سن واقعی آنان به نظر میرسد، دلم آشوب میشود و خوب میدانم آن مسئولی هم که می گوید من هم شرمنده ام هیچگاه درد این عزیزان را درک نمیکند.
فرماندار عزیز.
زمانی که از راهرو های پر پیچ و خم و شلوغ دادگستری عبور میکنی و زوج های جوانی را خواهید دید که بدلیل بیکاری و فقر منتظر حکم طلاق هستند،که گاه فرزندی هم در آغوش دارند دلم ریش خواهد شد.
کودک که بودم درخاطرم هست که همیشه پدرم میگفت برای حل مشکلاتت بخدا تکیه کن و او همه چیز را درست خواهد کرد. اما امروز خوب درک میکنم که خدای من(ما) انسانهای بیکار، از خدای دیگران فقیر تراست.
خدای آنان شیک پوش و ادکلن زده و یقه چسبیده است و خدای ما کارتن خواب است و بوی تعفن دردمندی دارد.
فرماندار گرانقدر:
زمانی که مادری پیر و دردمند حسرت خرید یک کیلو میوه نوبرانه در سینه دارد،زمانی که جوانی پرغرور درمقابل پدر خود دست نیاز دراز میکند،زمانی که دیدگان خواهرانمان از حسرت و اندوه سرخ میشود،زمانی که پیرمردهای شهر من کارتن خواب میشوند و ناله های سجده در راه خدا گوش فلک را کر میکند و مهر داغ ریا هر پیشانی شکم فربه ای را داغ میکند من دلم میگیرد.
از خیابان که گذر میکنی یک بار هم شده است سر به زیر و نامحسوس به کفشهای همشهریانم نظر کن.برایم بشمار،بشمار که چند نفر از همشهریانم خنده رو هستند،بشمار که چند نفر از بانوان شهرم غم بر چهره ندارند.بشمار که چند نفر از جوانان شهرم دسته دسته سر هرچهار راهی ایستاده اند و زندگیشان به تکرار و غم و اندوه میگذرد.و این دود سیگار است که تسکین دهنده دردهایشان است.
از خیابان شهرم که گذر میکنی دستفروشان شهرم را فراموش نکن،اگر هم توانستی یک بسته ای ادامس محلی خرید کن.شاید بتوان در این نابسامانی های بی پایان لحظه ای کوتاه، دلی را سامان دهی.آنهم فقط با یک خرید ادامس محلی.

اکنون که این مطلب را مینویسم، صدایی به گوشم رسید که از سر کنجکاوی به کوچه رفتم و دیدم همسایه ما با نگرانی گفت :پتوی کهنه بچه ام را شسته بودم و روی دیوار خانه پهن کرده بودم که الان میبینم نیست! 

نمیدانم برای مال دزدیده شده همسایه ام غصه بخورم یا برای همشهری ای که به یک پتوی کهنه بچگانه نیارمند است 
فرماندار امید! 
در آستانه سفر ریاست محترم جمهوری به استان، متاسفانه دیروز مرکز آمار کشور باز هم استان کرمانشاه را در رتبه نخست بیکاری کشور قرار داد که باز هم دلم ریش شد، اما امروز خبر گرفتن لوح زرین  بهترین مدیر، شما از جانب کانون حقوق شهروندی کاج را شنیدم که کمی خوشحال شدم!
تبریک اندوهبار مرا پذیرا باش

 

حال من خوب است 

ولی تو باور مکن

منبع تیتر نیوز علی باقری شنبه 29 خرداد 1395 - 10:26 ق.ظ نظرات()
افطاری با طعم گرد و خاک برای مردم اسلام آباد غرب ...
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : پدیده گرد و غبار در اسلام آباد غرب همگان را به ستوه آورده است . پدیده ی گرد و خاک در اکثر مواقع سال در اسلام آباد غرب مردم را دچار مشکلات تنفسی کرده است .
تردد و رفت و آمد  در این هوای غبار آلود بسیار خطرناک و مضر است و تمامی اقشار مردم را دچار ناراحتی و بیماریهای مختلف نموده است .  بی شک خاک آلوده کشور عراق که کارشناسان اعتقاد دارند به واسطه جنگ های متعدد رخ داده در این کشور خاک  این کشور دچار آلودگی های شیمیایی شده و برای مردم اسلام آباد غرب  بسیار  خطرناک است. تنفس در چنین هوایی برای همۀ اقشار جامعه خطرناک بوده و قشر کهنسالان ، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی نیز بیش از دیگران در معرض خطر این گرد و غبار آلوده قرار دارند .
این رخداد که مربوط به حداقل 10 سال گذشته بوده است تاکنون از سوی هیچ یک از مسئولان مرتبط با موضوع ، برای رفع این معضل تلاشی که منجر به نتیجه شود دیده نشده است. هم  اکنون لایه هائی از خاک قرمز بر روی معابر، خودروها و همه جای شهر اسلام آباد غرب  دیده می شود و تنفس هزاران نفر از مردمان این دیار را با سختی روبه رو کرده است. 
استمرار این روند سبب بروز انواع بیماریهای تنفسی و... برای مردمان استان کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب شده است .با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان به روزهای پایانی نزدیک میشود و هجوم گرد و خاک و ریزگردها نفس روزه داران را بسیار سخت کرده است باید گفت این روزها  روزه داران اسلام آباد غربی روزه ی خویش  را با استنشاق  گرد و خاک افطار میکنند . 
بعد از نطق آتشین دکر فلاحت پیشه  به جهت  رساندن صدای مردم اسلام آباد غرب به گوش مسولان ، امیدواریم مسولان جهت حل مشکل ریزگردها کاری کنند و این مشکل را رفع نمایند .


علی باقری پنجشنبه 27 خرداد 1395 - 07:40 ب.ظ نظرات()
لزوم برکناری مدیران ناکارامد توسط دکتر فلاحت پیشه !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : اسلام آباد غرب  سال‌هاست که  از مسیر توسعه به  جا مانده و مدیران ضعیف و ناكارآمد، یكی از عوامل عقب‌ماندگی و عدم توسعه ی این شهرستان نسبت به دیگر شهرستانها بوده اند . بی شک امروز  دکتر فلاحت پیشه حق دارد جهت رشد و توسعه ی اقتصادی و ... حوزه ی انتخابیه اش مدیرانی را که نمیتوانند به گونه ای رضایت بخش انتظارات را برآورده کنند تغییر دهد .  
دکتر فلاحت پبشه این حق را دارد كه نیروهایش را خودش انتخاب كند، بی شک این انتخابها به دور از سیاست‌بازی بوده  و در راستای رشد  ، توسعه و  پیشرفت حوزه ی انتخابیه میباشد. دکتر فلاحت پیشه بارها مهم‌ترین دلیل توسعه‌نیافتگی حوزه ی انتخابیه اش  را مدیران ضعیف برشمرده و تلاش دارد با معرفی مدیران جدید و ایجاد تغییرات مدیریتی در  حوزه ی انتخابیه اش ،  اسلام آباد غرب و دالاهو را  به مسیر توسعه بازگرداند،  چرا که وجود سیاست  های هماهنگ مابین مدیران و نماینده ی مردم از اصول توسعه یک  شهر میباشد و وجود مدیرانی که با سیاست های نماینده کاملا  اختلاف نظر دارند فقط باعث به وجود آمدن تنش  بین مدیران و  نماینده میشود که حاصل آن نیز عقب ماندگی و عدم توسعه ی شهرستان خواهد بود . 
مطمنا در راس کار بودن  مدیران ناكارآمد و ضعیف در سطوح مدیریتی اسلام آباد غرب و  تداوم این حضور ، امیدی برای  جبران عقب‌ماندگی‌های عدیده‌ی شهرستان باقی نمیگذارد. دکتر فلاحت پیشه  به تنهایی نمی‌تواند گره‌گشای مشكلات حوزه ی انتخابیه اش  باشد و باید در كنار وی، تیم مدیریتی توانمندی باشد كه دست در دست هم  اسلام آباد غرب و دالاهو را به مسیر توسعه بازگردانند. دکتر فلاحت پیشه  می‌خواهد در راستای رفع دغدغه‌های مردم  از جمله مشكل اشتغال  تلاش و کوشش  نماید ، مقدمه‌ی رفع این مشكلات، به كارگیری نیروهای كارآمد و توانا  در سطوح مدیریتی شهرستان است‌. همگان اذعان دارند تعدادی از مدیران  شهرستان در حد و تدان مدیریت نیستند، لذا تداوم حضور آن‌ها در این عرصه باعث می‌شود مردم ضعف این مدیران را به حساب ناتوانی دکتر فلاحت پیشه از اجرای وعده هایش  بدانند‌.
دکتر فلاحت پیشه می‌تواند مدیران ضعیف و ناكارآمد را بركنار و به جای آن‌ها از نیروهای توانمند و شایسته و استفاده نماید . تنی چند  از مدیران  در زمان انتخابات سیاستی کاملا مخالف با دکتر فلاحت پیشه  را در پیش گرفته بودند که بعد از انتخابات نیز حاظر نشدند در مواضع گذشته ی خویش تجدید نظر نمایند  که مطمنا امروز   جهت افزایش  رشد و توسعه ی شهرستان چاره ای جز تغییر این مدیران باقی نمی ماند. . البته بسیاری از مدیران فعلی  علی رغم وجود اختلاف سلیقه در زمان انتخابات و اختلاف دیدگاه به دلیل  توانایی های مدیریتی که دارند  همچنان خدمتگزار هستند  که  وجود این مدیران کارامد  ، شایبه ی هر گونه وجود اختلاف جناحی و شخصی دکتر فلاحت پیشه با مدیران برکنار شده را رد میکند . در پایان این  نوشتار ، جملات را با توصیه‌ای از امام علی (ع) خطاب به فرمانداران حكومت به پایان می‌رسانیم که فرمودند : (بدانید) هر آمدنی را رفتنی است و هر نصبی را عزلی، خوشا به حال آنان که در طاعت خالقند  و در خدمت مخلوقند .
مطمنا دکتر فلاحت پیشه با توجه با تواناییهای فراوانی که دارد میتواند با انتخاب مدیران توانا اسلام آباد غرب و دالاهو را به مسیر توسعه و امید بازگرداند .


علی باقری دوشنبه 24 خرداد 1395 - 03:17 ق.ظ نظرات()
وقتی میراث اسلام آباد غرب در آتش سوخت !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : تابستان که می آید آتش سوزی هم زیاد میشود ، افزایش این آتش سوزی ها  که امسال به دلیل بارندگی های مطلوب سبب رویش پوشش گیاهی و علف های هرز فراوانی شده است ،  آمادگی آتش نشانی و گوش به زنگ بودن این سازمان را در جهت خاموش کردن سریع و مهار آتش در مناطق مختلف شهر اسلام آباد غرب می طلبد . چند روز  پیش   آتش سوزی تپه ی چغاگاوانه سبب شد ،   دودی سیاه سراسر شهر اسلام آباد غرب را   فراگیرد و آتش سوزی علف های هرز اطراف این تپه ی تاریخی سبب به خطر افتادان مغازه های مغازه داران اطراف این تپه شد  که اقدام به موقع آتش نشانی باعث شد خیلی زود این آتش سوزی مهار شود  ، اما نکته ای که باید به آن توجه داشت و همگان نیز  با آن هم عقیده هستند  لزوم زیباسازی و توجه بیشتر به این  تپه تاریخی جهت جلوگیری از وقوع حوادث مشابه است . 
تپه ی چغاگاونه میراث فرهنگی اسلام آباد غرب محسوب میشود بی شک این هویت گمشده نیازمند توجه بیشتر میراث فرهنگی و حتی شهرداری است شهرداری همراه با کمک مراث فرهنگی میتواند با زیباسازی این تپه آن را به مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان  تبدیل کند و با زیباسازی آن از ایجاد حوادث مشابه نظیر آتش سوزی  جلوگیری کرد.  این تپه ی تاریخی سالهاست که در محاصره ی دستفروشان و بازاریان قرار گرفته  و در مرکز شهر اسلام آباد غرب دیدن تصاویر  پوشش گیاهی نامناسب و علفهای هرز که با اندک کبریتی آتش میگیرد بی شک تصویری کریه از شهر را برای شهروندان و مسافران ایجاد میکند . درآمد شهرداری کم است و بودجه هم پایین اما آیا  میشود این تپه ی تاریخی را به حال خود رها ساخت  آن هم در شرایطی که مرکز شهر اسلام اباد غرب محل عبور هزاران نفر در طی روز است که دیدن تصاویر تپه ی آتش گرفته آنان را به این تفکر وا میدارد که چرا این تپه ی تاریخی واقع در مرکز شهر اسلام آباد غرب این چنین  به حال خود رها شده است  .
بی شک اداره ی میراث فرهنگی و جناب یاری مدیر محترم این اداره طی سالیان گذشته تلاش های   فراوانی جهت انتقال دستفروشان به محلی دیگر  متحمل گشتند اما متاسفانه به دلیل نبود مکان مناسب تغییر مکان دستفروشان هیچگاه  محقق نشد  و امروز تپه ی چغاگاوانه  این میراث کهن و هویت و نماد شهر اسلام آباد غرب با اندک جرقه ای آتش میگیرد و هیچگاه به عنوان مکانی تاریخی آنچنان که شایسته ی آن  است مورد توجه  مسولین قرار نگرفته است .   


علی باقری جمعه 21 خرداد 1395 - 11:53 ق.ظ نظرات()
دکتر بیگرضایی : اسلام آباد غرب قطب درمان در استان میشود.
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : دکتر بیگرضایی مدیر محترم اداره ی بهداشت و درمان اسلام آباد غرب را باید از جمله مدیرانی نامید که همواره انتقاد پذیر بوده و انتقاد را عامل رشد و تعالی یک مجموعه میداند ایشان در گفتگویی که با پایگاه خبری اسلام آباد جوان داشتند  در ارتباط با نقد مدیران  اینگونه بیان کردند که  مدیر نیاز به  نظارت دارد و  در واقع نظارت بر کار مدیران از اوجب واجبات است که این نظارت توسط ارباب رجوع ، عامه مردم و اصحاب رسانه صورت می پذیرد .  دکتر بیگرضایی در ادامه  بیان نمودند که منتقد   باید منصفانه نقد نماید  و نقد را  در جهت رشد و پیشرفت شخص  و یا نهاد و آن اداره پیش ببرد  ، منتقد در بیان انتقادات خویش ابتدا به فکر آبروی شخص و همچنین کشور باشد و در انتقادات خویش پیشنهاد ارایه کند ،ایشان خاطرنشان کردند که منتقدان باید در نقد  توان مدیران را نیز در نظر بگیرند  سپس نقد خویش را به رشته ی تحریر درآورند .  مدیر نیر نباید از نقد ناراحت شود زیرا که مدیریت یک مجموعه  ، ارث و تملک شخصی نیست که همیشگی باشد چرا که یک مدیر همواره توسط نهادهای نظارتی وابسته به خود  کنترل میشود و زیر ذره بین است .
دکتر بیگرضایی در ادامه ی گفتگوی خویش بیان نمود که اصحاب رسانه باید با مدیران مختلف  تعامل داشته باشند و جلسات هم اندیشی مختلفی  بین مدیران نهاد های مخلتلف و اصحاب رسانه  برگزار شود  چرا که  دیدگاه اصحاب رسانه در میان آحاد جامعه بسیار مهم و تاثیر گزار میباشد و در واقع این اصحاب رسانه هستند  که میتوانند نظر مردم را  در باب موضوعات مختلف تغییر دهند. 
دکتر بیگرضایی در خصوص علت مسمومیت مردم اسلام آباد غرب و دلایل بیان نکردن آمار مبتلا شدگان به این بیماری خاطرنشان کرد  زمانی که مسمومیت  در اسلام آباد غرب شایع شد و خیل عظیمی از شهروندان به این بیماری مبتلا شدند آزمایشات گوناگونی بر روی آب  شرب  شهر اسلام آباد غرب انجام گرفت که نتایج تمام آزمایشات حاکی از سالم بودن آب شرب میداد اما در واقع زمانی که حجم زیادی از مردم به یک علت واحد دچار مسمومیت مشابه میشوند  علت اصلی آن را باید در یک عامل مشترک دانست و با توجه به اینکه اکثر مسمومان بیان نمودند که فقط زمانی که آب اشامیدنی مصرف نموده اند به مسمومیت مبتلا شده اند پس در  نهایت فرضیه ی آلوده بودن  آب  تقویت شد ، هر چند آزمایشات مختلف از سالم بودن آب  شرب شهر اسلام آباد غرب حکایت داشت اما با توجه به اینکه آب شرب اسلام آباد غرب توسط چاه های عمیق تامین میشود بی شک امکان آلوده بودن آن توسط فاضلاب ها و حتی ریزگردها وجود دارد .ایشان همچنین بیان نمودند که مقاومت بدن افراد و زمان نوشیدن آب در آمار مبتلایان به این ویروس تاثیرگزار بوده است . دکتر بیگرضایی در خصوص بیان نکردن آمار مبتلایان به بیماری کرونا که منشا این ویروس بوده است خاطرنشان نمودند  که با توجه به  دلایل امنیتی  امکان بیان آمار مبتلایان مسمومیتها  به رسانه ها  وجود نداشته است  چرا که در آن مقطع حساس با توجه به حجم فراوان مسمومان هدف اداره  بهداشت جلوگیری از مرگ و میر  شهروندان  بوده است و حتی زمزمه ی  تعطیلی مدارس اسلام آباد غرب  در  صورت مرگ و میر  ناشی از مسمومیت ها  نیز به گوش میرسیده است که خوشبختانه این مسمومیتها باعث مرگ شهروندان نگشت . دکتر بیگرضایی خاطرنشان کرد که در زمان وقوع  بیماری های مسری حتی اجازه ی انتقال بیماران به مراکز بیمارستانی استانی به دلیل امکان همه گیر شدن  بیماری وجود ندارد و  حتی در روزهای نخست شیوع این ویروس امکان  نمونه گیری از آب توسط اداره ی آب  و فاضلاب داده نمیشد و  در واقع پس از همه گیر شدن بیماری بود که نمونه گیری از آب  گرفته  شد که  پس از بررسی آزمایشات گوناگون هیچگاه آلوده بودن آب  شرب  شهر اسلام آباد غرب از طرف اداره ی بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تایید نشد .
ایشان همچنین مردم را به خود مراقبتی توصیه نمودند و خاطرنشان کردند که آحاد مردم  باید فرهنگ بهداشتی خویش را افزایش دهند چرا که تنها با افرایش فرهنگ و دانش سلامت در بین افراد است که میتوان هزینه های بخش درمان را کاهش داد و از ایجاد هزینه ی  مالی اضافی بر خانواده ها و  بخش درمان جامعه جلوگیری کرد.
دکتر بیگرضایی در رابطه با بیمارستان اسلام اباد غرب بیان نمود که این بیمارستان واقعا فرسوده است ،  حجم انبوه مراجعه کنندگان به آن بسیار فراوان است به گونه ای که تعداد کم پرسنل واقعا پاسخگویی  مراجعه کنندگان به این بیمارستان نمیباشد .وی بیان نمود بخش  اورژانس اسلام آباد غرب به طور میانگین  سالانه یکصد و چهل و سه هزار مراجعه کننده دارد که با توجه به کمبود پرسنل متاسفانه خدمات درخور شایسته ای برای  آنها انجام نمیگیرد  و در واقع همین عامل کمبود کادر درمانی  گاها موجب درگیری میان ارباب رجوع  و پرسنل  بیمارستان میشود. 
دکتر بیگرضایی از تلاش های  شبانه روزی دکتر فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در امر پیگیرهای مداوم نسبت به تکمیل  فاز دوم بیمارستان تشکر و قدردانی نمودند و خاطرنشان کردند که دکتر فلاحت پبشه پس از پیگیرهای مداوم سرانجام توانسته است که  قوی ترین و به روز ترین دستگاه ام ار ای یک و نیم تسلا را به بیمارستان اسلام اباد غرب بیاورند و  نیاز مراجعه کنندگان به مراکز درمانی دیگر  را از بین ببرند  .
دکتر بیگرضایی در پایان از احداث مراکز و پایگاه های جدید  بهداشتی در حمیل و روستاهای  سیاه سیاه و سراب هرسم و مناطق مختلف اسلام آباد غرب خبر دادند و بیان نمودند که انشاله با کمک دکتر فلاحت پیشه  و همراهی مردم  بتوانیم اسلام اباد غرب را به عنوان قطب درمان در غرب کشور  و استان کرمانشاه معرفی نماییم . 


علی باقری چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 03:23 ب.ظ نظرات()
وقتی سلامتی شهروندان اسلام آباد غرب برای مسولین مهم نیست ؟
 اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : گرد و خاک این میهمان ناخوانده قرار نیست  اسلام آبادغرب را رها کند . سالهاست که مردم اسلام آباد غرب اکثر روزهایشان را با هوای غبار آلود شروع میکنند .گویی شبیه فیلم های هالیودی شده است گرد و خاک همه جا را فرا میگیرد و مردم هم باید فقط به این جمله تکراری گوش دهند که تا حد امکان در خانه های خود بمانند تا مبادا گرد و خاک خاطر مبارک ساکنان را آزرده کند .
براستی برای مقابله با ریزگردها چه اقداماتی صورت گرفته است . چرا تا خبر ورود این ریزگردها به تهران یا سایر کلانشهرها میرسد همگان نگران سلامت این شهروندان میشوند و  خبر هجوم ریزگردها در صدر اخبار قرار میگیرد اما ساکنان غرب نشین که سالها میزبان بمبهای جنگندهای  رژیم بعث و صدام جنایتکار بوده اند، هر چند وقت یکبار باید شبانه روز خود را با استشمام هوای آلوده سپری کنند بدون اینکه حتی در رسانه های ارتباط جمعی خبری از ورود این میزبان همیشگی درج شود .
سالهاست کنفرانس تشکیل میشود و بیانیه صادر میشود و از خطرات استنشاق ریزگردها خبر تهیه میشود اما برای مقابله جدی با ریزگردها هیج کاری صورت نگرفته است  . مردمان این سرزمین دیگر عادت کرده اند به ماسکهای که از سر دلخوشی باید بر  روی صورتشان قرار دهند تا در مقابل حجم انبوه ریزگردها راه علاجی باشد بلکه اثر نامطلوب این گرد و خاک از بین رود . 
گویی تنها راهکار مقابله ریزگردها آرزوی ورود این مهمانان خودخوانده به تهران است که بلکه مسولی پیدا شود و از سر دلسوزی شاید چاره ای بیاندیشد  ! یا بلکه اندک نسیمی بوزد و گرد و خاک را رو کاهش دهد ،  با افزایش هزینه های درمانی و پایین بودن تمکن مالی  مردم  اسلام آباد غرب  بی شک وحود این مهمان همیشگی هزینه هلی بخش سلامت سبد خانوارها را افزایش داده است  و خود باری اضافی بر دوش سرپرستان خلنواده ها نهاده است. به نظر میرسد هیچ راهکاری برای مقابله با ریزگردها وجود ندارد یا حداقل  از حانب مسولین کشوری اراده ای حدی برای مقابله با این مهمانان ناخوانده وجود ندارد . ..


علی باقری دوشنبه 17 خرداد 1395 - 11:00 ق.ظ نظرات()
تغییرات گسترده در آموزش و پرورش اسلام آباد غرب !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : بعد از تغییر مدیران کمیته ی امداد و هلال احمر اسلام آباد غرب ، این بار خبرها حکایت از آن دارد که اداره ی آموزش و پرورش نیز شاهد تغییرات بسیار گسترده خواهد بود.  پرونده تغییرات مدیریتی در آموزش و پرورش اسلام آباد غرب بار دیگر گشوده شده و قرار است طی هفته های آتی تنی چند از کارکنان معاونت های اجرایی برکنار شده  و نفرات جدیدی بجای آنها منصوب شوند.

البته هرگونه تغییر و جابجایی در بدنه آموزش و پرورش با رعایت احترام و تکریم ویژه انجام خواهد شد. خبرها حاکی از آن است، برخی از این مدیران که در آستانه ی بازنشستگی قرار دارند بر راس هرم اجرایی همچنان مشغول به فعالیت باشند اما بسیاری از دیگر کارکنان معاونتها باید با صندلی ریاست خداحافظی کرده و جای خود را به مدیران دیگر دهند.

البته  بسیاری از این تغییرات با خواست و مطالبات صنفی ، دیگر  فرهنگیان بوده و لذا در این تغییرات خواست و نظر معلمان و فرهنگیان مدنظر قرار گرفته است . در پایان باید منتظر ماند و دید آیا دور جدید تغییرات در اداره ی آموزش و پرورش اسلام آباد غرب میتواند فضای فرهنگی شهرستان را نسبت به گذشته ارتقا دهد  و با ورود نیروهای جدید بدنه ی آموزش و پرورش  آیا میتواند خود را با این تغییرات جدید تطبیق دهد  چرا که بی شک این تغییرات میتواند فضای فرهنگی مدارس را نسبت به گذشته پویا تر نماید . علی باقری چهارشنبه 12 خرداد 1395 - 09:09 ق.ظ نظرات()
خط کشی معابر اسلام آباد غرب با رنگ نامرغوب !
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : تابستان که می آید گرد و خاک  تن پوش اکثر معابر و خیابانهای شهر  اسلام آباد غرب میشود ، رنگهای پر لعابی که موسم عید نوروز جلا دهنده ی جداول میشد،  کم کم رنگ باخته و گرد و خاک خیابانها ضمیمه ی رنگهایی میشوند که قرار بود روزگاری  مهمان نوروزی را شاد کنند .
اسلام آباد غرب  سالهاست که با مشکل زیباسازی مبلمان شهری روبه رو ست ،  چند روزیست که کار خط کشی تعدادی از معابر اسلام آباد غرب به پایان رسیده است معابری که هر چند وقت یکبار شاهد رنگهای هستند که از استاتدارد بودن فقط نامش را یدک میکشند  ، متاسقانه به دلیل استفاده از رنگ نامرغوب عمر  خط کشی معابر بسیار کوتاه بوده و با عبور چند روزه ی خودروها از روی این خطوط منقش به رنگ عابر پیاده   ، اکثر این خط کشی ها رنگ باخته و  یا دچار کم رنگی شده ، تا در نهایت بعد از مدتی کاملا پاک شود .
زیباسازی فضای شهری  یکی از وظایف شهرداری میباشد  ، شهر اسلام آباد غرب آنقدر از کمبود المان های شهری و بسترهای مناسب زیباسازی رنج میبرد که با ساده ترین کار شهرداری آنچان عده ای خاص  ذوق زده میشوند که گویا چه اتفاق بزرگی افتاده است !  جایی که  خط کشی معابر بزرگترین شهرستان استان کرمانشاه به یک ماه هم که نکشد رنگ باخته و کیفیت رنگ آن ،  آنچنان خراب میشود که گویی اصلا خط کشی صورت نگرفته است  بسیار پر واضح است که  یک جای کار میلنگد ! حال چرا  شهرداری اسلام آباد غرب از رنگهای مخصوص خط کشی عابر پیاده استفاده نمیکند تا کارایی خویش را افزایش دهد ، سوالیست که سالهاست بی پاسخ مانده است ؟
شهرداری وظیفه ی زیباسازی شهر را بر عهده دارد ، مطمنا میشود با استفاده از رنگهای مرغوبتر هم عمر خط کشی های معابر را افزایش داد و هم از ایجاد هزینه های اضافه بر شهرداری جلوگیری کرد . متاسفانه عمر خط کشی اکثر معابر شهر اسلام آباد غرب به یک ماه هم نمیرسد و گویا در این میان باید برای افزایش عمر خط کشی این معابر از عبور و مرور شهروندان و خودروها عملا جلوگیری کرد ! شاید که این روش تنها راهکار مناسب جهت جلوگیری از پایان عمر یک ماهه ی خط کشی معابر باشد .  


علی باقری دوشنبه 10 خرداد 1395 - 02:30 ب.ظ نظرات()