شاهکاری دیگر از اداره ی بهداشت اسلام آباد غرب!
اسلام آباد جوان

 اسلام آباد جوان : طی چند وقت اخیر ، شبکه ی بهداشت شماره دو اسلام آباد غرب فاقد وسایل مورد نیاز واکسیناسیون اطفال و نوزادان بوده است و مسولین شاغل در این شبکه ی بهداشت مراجعه کنندگان را جهت انجام واکسیناسیون به مراکز خصوصی راهنمایی میکرده اند .  با توجه به اینکه هزینه ی انجام واکسیانسیون اطفال و نوزادان در مراکز خصوصی مبلغی نزدیک به چهل هزارتومان بوده است حال سوال اینجاست چرا  مدیربت محترم شبکه ی بهداشت اسلام آباد غرب نتوانسته است تدابیری بیاندیشد که به اندازه ی کافی واکسن در اختیار شبکه های بهداشت  قرار گیرد  و کمبودی در این مراکز بهداشتی احساس نشود ، چرا که بسیاری از مراجعه کنندگان فاقد تمکن مالی مناسب هستند و اضافه نمودن هزینه ی واکسیناسیون به سبد هزینه های آنان مطمنا کاری بس خطا و اشتباه است .
هنوز خاطر شهروندان اسلام آباد غربی از روند مسمومیت های سریالی آرام نگرفته است که عده ای دیگر از مراجعه کنندگان با مراجعه به شبکه های بهداشت ،  با خبر نبود واکسن در این شبکه ها رو به رو شده اند ! در حالی که کشور نیازمند افزایش جمعیت میباشد و همه ی نهادها باید بسترهای لازم فرزند آوری زوجین را فراهم آورند حال چرا مدیریت محترم شبکه بهداشت اسلام آباد غرب  شرایط را  آنگونه فراهم نکرده است  که کمبود واکسن در مراکز بهداشتی احساس نشود تا مراجعه کنندگان با خاطری آسوده پای در این شبکه های بهداشت قرار دهند . 
هر چند طی چند روز گذشته مشکل کمبود واکسن حل شده است اما نه شرایط اسلام آباد غرب در شرایط بحرانی است و نه کشور دچار جنگ شده است که کمبود واکنس بیداد کند بی شک مدیربت ضعیف تنها عامل کمبود وسایل واکسیناسیون در مراکز بهداشتی بوده است . 


علی باقری جمعه 31 اردیبهشت 1395 - 03:40 ب.ظ نظرات()
عملکرد شهردار اسلام آباد غرب از نگاه مردم !
اسلام اباد جوان

اسلام آباد جوان : از نظر شما،  آیا عملکرد سه ساله ی جناب همایون نوری شهردار محترم اسلام  آباد غرب رضایت بخش است ؟

شما می توانید با انتخاب یکی از گزینه های " خوب، متوسط، ضعیف" در این نظرسنجی شرکت کنید. 

پایگاه خبری اسلام آباد جوان با هدف انجام وظیفه شفاف سازی و اطلاع رسانی خود و در واقع با هدف کمک به مجموعه شهرداری با انعکاس نظرات شهروندان می کوشد تا مسیر توسعه و پیشرفت این شهر را بیش از پیش نمایان سازد و سعی می کند با انعکاس نظرات شهروندان به شهردار محترم وی را در جریان رضایتمندی و یا عدم رضایتمندی مردم از عملکردشان قرار دهد.

شهروندان محترم می توانند از اعلام رضایت مندی و یا عدم رضایت مندی و انتظارات و ارزیابی خود را از مباحث پروژه های عمرانی، وضعیت مبلمان شهری، نظافت و پاکیزگی خیابانها و معابر، آسفالت کوچه ها و خیابانها، کارهای فرهنگی و اجتماعی، درآمدها و هزینه ها، برنامه و طرح های درآمد زا کوتاه مدت و بلند مدت، زیباسازی شهر، ارتباط شهردار با مردم، پیش بینی آینده وضعیت مدیریت شهری، فضای سبز، بازار روز، حضور و ملاقات شهردار با مسئولین و مقامات بلند پایه و تاثیرگذار استانی و کشوری، جذب اعتبارات، پسماند و جمع آوری زباله و دیگر مباحث را بیان کنند.

همچنین اگر کاربران عزیز دوست دارند در این خصوص بیشتر توضیح دهند می توانند با مراجعه به قسمت دیدگاه های همین مطلب توضیحات خود را بیان کنند.

این نظرسنجی در ستون سمت راست صفحه اصلی این پایگاه خبری نیز قرار دارد تا در معرض دید همه کاربران باشد. مدت زمان این نطرسنجی شصت روزه میباشد .علی باقری دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 - 09:59 ق.ظ نظرات()
سوغات شهرداری اسلام آباد غرب برای ساکنین شهرک جهاد !
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : تصویر بالا نه خیابانی در کشور قحطی زده ی سومالی است و نه حتی خیابانی در کشور جنگ زده ی افغانستان ، اینجا خیابان متتهی به شهرک جهاد و شهرک فرهنگیان است . خیابانی که سالهاست مورد بی مهری مسولین شهرداری و حتی مسولین محترم در  شورای شهر قرار گرفته است . طبق سخن  این مسولین، کمبود اعتبار و بودجه،  گفتار همیشگی آنان جهت عدم بهسازی این خیابان و حتی خیابانهای مشابه دیگر میباشد .
با توجه به نقش مهم و کلیدی  این خیابان که به عنوان نقطه ی اتصال دو شهرک جهاد  و شهرک فرهنگیان  میباشد که در نهایت به کمربندی اسلام آباد غرب منتهی میشود ، انتظار میرفت که خیلی پیش از این ،  این خیابان ترمیم و بهسازی میشد اما نه تنها هیچگاه بهسازی این خیابان  در دستور کار مسولین قرار نگرفت بلکه این خیابان این روزها به معظلی برای ساکنین در محدوده ی آن تبدیل شده است . عبور وسایل نقلیه و خودروهای سنگین از کوچه های فرعی جهت تردد و ورود به شهرک جهاد موجبات عدم آسایش شهروندان  ساکن در کوچه های منتهی به این خیابان شده است. حال امروز  سخن اینجاست که  اگر قرار است این خیابان بسته باشد اصولا چه فلسفه ای در پس ساخت آن بوده است و اگر قرار است محل عبور و مرور و تردد خودروها باشد چرا در طول این چند سال بهسازی نشده است ؟ 
اسلام آباد جوان
عالیجنابان محترم  در شورای شهر اسلام اباد غرب و مدیران محترم در  شهرداری گویا قرار نیست به این زودی تکلیف این خیابان را مشخص کنند این خیابان  نقطه ی اتصال و در واقع یک شاهراه به حساب می آید که  باید بسی زودتر از این مورد توجه مسولین شهرستان قرار میگرفت . اما فعلا گل و لای زمستان و گرد و خاک تابستان تنها سوغاتی و یادگاری  مسولین محترم  شهرستان برای ساکنان کنار این خیابان و دیگر شهروندانی ست که این خیابان را جهت  صرفه جویی در وقت خویش برای  عبور و مرور خود انتخاب میکنند .


علی باقری شنبه 25 اردیبهشت 1395 - 09:16 ق.ظ نظرات()
سرعت گیرهای غیر استاندارد بلای جان رانندگان اسلام آباد غربی
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : خیابان که آسفالت میشود نوبت به احداث سرعت گیرها میرسد ، سرعت گیرهای که یک شبه ساخته میشوند و هیچ گونه استانداردی در احداث آن رعایت نمیشود . گویی فقط صرف ساخت سرعت گیر است که وظیفه ی ابداع ان را از دوش بنیانگذاران  این سرعت گیرهای بی استاندارد  خارج میسازد و بعد از احداث  ، استاندارد نباشد هیچ اشکالی ندارد . 
بعد از آسفالت چندین باره ی بلوار یادگار امام طبق عادت همیشگی مجریان طرح ،  چند سرعت گیر غیر استاندارد را هم ضمیمه ی این آسفالت مینمایند و جاده را مهیای خطرات ناشی از سرعت گیرهای غیر استاندارد مینمایند .
احداث سرعت گیر در جهت کاهش خطرات احتمالی از تصادف خودرو با شهروندان و همچنین کاهش آسیب شهروندان و دیگر سرنشینان خودروهاست ، اما گویی این خصیصه ی ابداع یک یکباره ی سرعتر گیرها  توسط مدیران طرح ، در اسلام آباد غرب هیچگاه رعایت نمیشود و شهروندان همچنان با مشکلات ناشی از رویت یکباره ی سرعت گیرهای که فاقد هرگونه استانداردی هستند روبه رو هستند ، مطمنا وجود چنین سرعت گیرهای نظیر آنچه که در بلوار یادگار امام ابداع شده اند نه تنها سبب کاهش تصادفات نمیشود بلکه خود عامل اصلی تصادف و صدمات مالی و جانی برای شهروندان خواهد شد .امیدواریم متولیان احداث سرعت گیرها اگر از بودجه ی کافی جهت احداث سرعت گیرهای استاندارد برخوردار نیستند حداقل  تمکن مالی داشته باشند که با رنگ نمودن این سرعت گیرهای غیر استاندارد شرایطی را فراهم نمایند که خودروهای که بدون اطلاع قبلی با این سرعت گیرها مواجه میشوند کمتر دچار سانحه و خسارات مالی و حتی جانی شوند چرا که وجود سرعت گیرهای غیر استاندارد سال هاست که بلای جان رانندگان اسلام آباد غربی شده است .


علی باقری شنبه 18 اردیبهشت 1395 - 08:45 ق.ظ نظرات()
نارضایتی مردم از عملکرد بیمارستان اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : نوشتن از مشکلات مردمی که جهت درمان خود به  بیمارستان اسلام اباد غرب مراجعه میکنند  چندان سخت نیست !  عملکرد  تیم مدیریت  این بیمارستان آنقدر ضعیف است که داد مردم اسلام آباد غرب را دراورده است . پس از رواج مسمومیت های جمع کثیری از مردم که در سایه ی عدم آگاهی مدیران بهداشتی شهرستان علت این مسمومیت به طور دقیق و مشخص برای عموم مردم اسلام آباد غرب اطلاع رسانی نشد  این رکوزها پس از مراجعه ی بیماران به بیمارستان و بخش های مرتبط با آن،  گویا قرار نیست تکریم ارباب و  رجوع در این بیمارستان به نحو احسن انجام شود .
البته اگر صداقت را در گفتار جاری سازیم پرسنل بسیار کم این  بیمارستان واقعا  نمیتواند به نحو احسن خدمات مناسب هر بیمار را برای مراجعه کنندگان  به انجام رساند  ، کمبود پرستار و کادر درمانی مشکل اصلی این بیمارستان است ، نبود سیستم روشنایی مناسب در حیاط این بیمارستان آدمی را به یاد فیلمهای دهشتناک هالیودی می اندازد جایی که حدفاصل بانک این بیمارستان  تا درمانگاه فاقد سیستم روشنایی مناسب ست که در شبهای بارانی فضایی بسیار تاریک را در بستر بیمارستان تداعی میکند  این عوامل سبب گلایه های بسیار فراوان مردم مراجعه کننده به این بیمارستان  از  تیم مدیریت  بیمارستان شده است
البته بنا به گفته  ی تنی چند از پرسنل خود بیمارستان ، این مشکلات تازگی ندارد و ماهاست که پرسنل این بیمارستان با این مشکلات مواجه هستند ،  جایی که یک بیمار به سبب دارا نبودن تمکن مالی از مراجعه به پزشکان خصوصی ناتوان است و بعد از مراجعه یه بیمارستان به سبب کمبود کادر درمانی باید شاهد دو ساعت و بلکه بیشتر دیدن درد و رنج و آلام بیمار خود باشد فقط به خاطر اینکه در این بیمارستان کادر درمانی مناسب با حجم زیاد مراجعه کنندگان  وجود ندارد . 
اسلام آباد جوان
اگر بیمارستان اسلام آباد غرب واقعا از کمبود کادر درمانی رنج میبرد باید مدیریت این بیمارستان پاسخگو باشند و خود را جای بیماری بگزارند که ساعتها درد و مشقت را در بخش های مختلف این بیمارستان تحمل میکنند  تا بلکه بعد از گذشت ساعتها نوبت انجام معاینات و ویزیتش فرا رسد ، و این در حالی ست که مدیریت این بیمارستان به خود اجازه نمیدهد پاسخگوی حجم عظیم معترضین و بیمارانی شود که شاهد دیدن درد بیمار خود هستند . 
مدیر بیمارستان اسلام آباد غرب اگر واقعا توانایی اداره ی این بیمارستان را ندارد و نمیتواند کادر درمانی بیمارستان را تقویت کند دیگر جهت انجام چه اموری اقدام به مدیریت میکند ، وظیفه ی یک مدیر نظارت بر کار زیر مجموعه های خود است و یک مجموعه وقتی موفق است که مدیر آن توانا باشد در بیمارستانی که کمبود دارو در داروخانه ی  آن  بیداد میکند و کمبود پرسنل  و کادر درمانی جان بیماران را به ستوه اورده است  دیگر بود و نبود یک مدیر چه تغییری میتواند ایجاد کند.
جای بسی شگفتی ست که یک پزشک چگونه میتواند فقط در یک شب پانصد بیمار را ویزیت کند ؟  این اتفاق هر چند وقت یکبار در این بیمارستان اتفاق می افتد و هیچگاه مدیریت این بیمارستان نتوانسته است رضایت مراجعه کنندگان به  بخش درمانگاه را جلب نماید . اگر واقعا کمبود پزشک در اسلام اباد غرب که در سطح شهر آن حدفاصل هر یک مغازه دو پزشک مطب دارند وجود دارد پس باید مثل گذشته از هندوستان و پاکستان تقاضای کادر درمانی کرد اما مشکل اصلی این بیمارستان در سو مدیریت و پاسخگو نبودن تیم مدیریت این بیمارستان است  که نتوانسته است  رضایت مردم  و مراجعه کنندگان  به این بیمارستان را جلب  نمایند . 
این روزها  اگر فردی بیمار شود و بخواهد به این بیمارستان جهت درمان مراجعه کند ابتدا  باید از هفت خوان تهیه ی فیش ها و کارهای بانکی  رد شود  و بعد  از گذشت بیش از  دو ساعت  از زمان ، به علت کمبود  کادر درمانی نوبت انجام ویزیتش فرا میرسد !  حال بعد از گذشت این همه زمان آیا آن بیمار خود به خود تلف نخواهد شد ، لازم به ذکر است که تغییر یکباره ی بخشها و انتقال آن به نقاطی دیگر در بیمارستان بدون درج هر گونه راهنمایی موجبات سرگردانی مراجعه کنندگان شده است که این خود یکی از جدیدترین مشکلات این بیمارستان است . در پایان پیشنهاد ما این است کلمه ی بیمارستان از سر در ورودی این بیمارستان پاک  شود ، چرا که بیمارستان باید جایی باشد که مراجعه کنندگان به آن  درمان شوند نه آنکه محلی برای زجر کشیدن و تحمل درد باشد .  


علی باقری دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 - 03:37 ب.ظ نظرات()
آیا مدیران اداره ی بهداشت اسلام آباد غرب استعفا خواهند داد ؟
اسلام آباد جوان

بعد از درج نقل قول های مدیران  مختلف دانشگاه علوم پزشکی  استان کرمانشاه مبنی بر ناسالم بودن آب آشامیدنی شهر اسلام آباد غرب تنی چند از مسولین شهرستان اسلام آباد غرب که در گفتارهای خود به جد بر سالم بودن آب آشامیدنی اسلام آباد غرب مهر صحه گذاشته بودند  به ناگاه روزه ی سکوت گرفتند و  در قبال سخنان گذشته ی خویش که کاملا با سخنان مدیران استان متناقض بود وارد فاز جدیدی از سکوت شدند این دوستان که سخنان آنان کاملا با سلامت و بهداشت مردم اسلام آباد غرب گره خورده است تاکنون حاظر به اعلام موضع جدید در قبال سخنان گذسته ی خویش نشده اند .  
امروز و پس از اطلاعیه های فراوان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مبنی بر ناسالم بودن آب شهر اسلام آباد غرب و طرح راهکار استفاده از آب جوشیده جهت آشامیدن و یا استفاده از آب به اصطلاح معدنی به یکباره مدیریت شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان اسلام آباد غرب که حتی سخنانشان مبنی بر سالم بودن آب شرب  شهر اسلام آباد غرب در بخشهای مختلف خبری پخش شد روزه ی سکوت گرفته اند  و بیان نمیدارند که بالاخره تکلیف مردم چیست آیا آب سالم است یا سالم نیست  ؟ 
حال سوال این است اگر آب  شرب شهر اسلام آباد غرب آن زمان سالم بود پس چگونه الان  ناسالم است و یا اگر آن روز در پی آزمایشات مختلف هیچ مشکلی در آب پیدا نشد پس چرا الان دانشگاه علوم پزشکی بیان میدارد که اب شرب شهرستان ناسالم است و حتی خبر ناسالم بودن آب شرب اسلام آباد غرب بارها در جراید کشوری انتشار یافت ! امیدواریم مسولین دخیل در امر بالاخره تکلیف مردم را روشن کنند که بالاخره اب شرب اسلام آباد غرب قابل نوشیدن است یا نه ؟و این کلاف سردرگم را به نحوی باز کنند  و اگر نمیتوانند پاسخی مناسب به این سوال عموم مردم دهند کرسی ریاست  خویش را به شخصی واگذار نمایند که سلامت مردم را در اولویت کاری خویش قرار دهد .  هر چند با وجود سخنان متناقض این دوستان در جریان مسمومیت مردم اسلام آباد غرب انتطار عمومی این بود که حداقل اگر توانایی دل کندن از میز ریاست در این دوستان وجود ندارد با اظهار عذرخواهی اندکی از بار منفی سخنان متناقض خویش کم کنند اما متاسفانه این دوستان نه تنها موضع جدید خود را بیان نکردند باز هم بر سالم بودن ابی تاکید میکنند که بزرگان سلف آنها آن را ناسالم میدانند. 


علی باقری پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 - 10:36 ق.ظ نظرات()
پشت پرده ی مسمومیت مردم اسلام آباد غرب چه بود !

اسلام آباد جوان

بعد از مسمومیت جمع کثیری از مردم اسلام آباد غرب گمانه زنی ها در مورد علت بیماری بسیار فراوان گفته شد  و نکته ی عجیب ماجرا این بود که مسولان زیربط در این امر هر بار سخن از قابل کنترل بودن  بیماری را  دادند که هیچگاه خود ندانستند علت واقعی این بیماری و  مسمومیت بیماران  اسلام آباد غربی چه بود !
 بعد از سفر تفننی قایم مقام وزیر بهداشت که بدون هیچ کادر درمانی قدوم بر خاک شهدای مرصاد نهاد ، هیچگاه هیچ  مسولی پیدا نشد که پرده از واقعیت مسمومیت مردم اسلام آباد غرب بردارد  ، البته مسولان  و مدیران دخیل در امر ، منشا بیماری را ویروسی میدانند و سخن مهمشان هم  سالم بودن آب شرب شهر اسلام آباد غرب میباشد و در گفته های خویش هم همواره بیان میکنند که آب آشامیدنی شهر اسلام آباد غرب سالم است ولی جهت ایمنی بیشتر  توصیه میکنند که آب را ابتدا جوشانده سپس مصرف نمایند  که این خود نکته ای بسیار عجیب و نامانوس است که اگر آب سالم است چرا باید آن را بجوشانیم و اگر ناسالم است چرا مدام مسولان بیان میکنند که آب سالم است ، جدای از کاستی های فراوانی که در امر مدیریت این بحران شکل گرفت امروز   پشت پرده ی مسمومیت مردم اسلام آباد غرب هر چه که باشد ضعف و ناتوانی بسیاری از مدیران دخیل در این امر را برای شهروندان اسلام آباد غرب  نشان داد و مشخص کرد که ستاد بحران شهرستان فقط  نامی ست که فعالیتش گویا فقط  بر روی کاغذ  درج شده است که  نمیتواند چنین بحرانی و شاید بحران های مشابه  را به خوبی مدیریت نماید چرا که اگر واقعا اب شهرستان اسلام آباد غرب ناسالم بود و حجم عظیم مردم دچار مسمومیت شدید تر میشدند کدامین نهاد و مرجع شهرستان میتوانست در چنین شرایط بحرانی ، مدیریت بحران نماید و آسیب های ناشی از این مسمومیت را کاهش دهد ،  به راستی این ویروس مدنظر مسولین  که امروز توانسته اند آن را کنترل نمایند آیا ویروسی فاقد نام است که با گذشت بیش از ده روز از  بیماری فراگیر مردم اسلام آباد غرب  هنوز هم مسولان فقط به ویروسی بودن عامل بیماری اشاره میکنند و نام این ویروس ناشناخته را بیان نمیکنند .
امروز که تب این بیماری فروکش کرده است چند سوال ذهن همشریان عزیز را به خود مشغول کرده است که به راستی چرا مسولین در روزهای ابتدایی بیماری هیچگاه  کادر درمانی بیمارستان امام خمینی را اضافه نکردند ؟ چرا هنگام حضور قایم مقام وزیر بهداشت از مدیران شهری کسی ایشان را همراهی نکرد و از ایشان نخاست که در کنترل نمودن بیماری مددکارشان باشد ؟  چرا بازرسین اصناف هیچگاه پیگیر افزایش به یکباره ی قیمت های اب معدنی توسط مغازه داران متخلف نشدند ؟  چرا امروز مسولان زیربط برای یک بار هم شده علت واقعی بیماری و مسمومیت مردم اسلام آباد غرب را  که همواره خبر قابل کنترل بودن آن را در رسانه ها فریاد میزنند بیان نمیکنند ! آیا مسولان نام بیماری را نمیدانند یا هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده اند  ?


علی باقری جمعه 3 اردیبهشت 1395 - 11:20 ب.ظ نظرات()
کارخانه ی پاک مایه اسلام آباد غرب سراب اشتغالزایی
اسلام آباد جوان

اسلام آباد غرب نماد بیکاری استان کرمانشاه است ،در بزرگ ترین شهرستان استان،  هنگامی که خورشید غروب میکند خیابانها شاهد حضور جوانانی ست که به جای اینکه از سر کار بازگردند با هجوم به خیابانها از فرط بیکاری عملا روزگار را سپری مینمایند و  خیل عظیمی از آنان در انتظار فرجی از غیب هستند بلکه شغلی به دست آورند و زندگیی تشکیل دهند تا بیش از این سربار خانواده نباشند تا بتوانند فردی مفید برای آینده این شهر و کشور باشند.
خیلی از جوانان بیکاری که امروز در خیابان ها و معابر اوقات را سپری میکنند ، طلبکارانی هستند که شرکت پاک مایه واقع در شهرک صنعتی اسلام آباد غرب ماهها و بلکه سالهاست حق و حقوقشان را پرداخت نکرده است .گویی افرادی که در این واحد صنعتی فعالیت نموده و زحمت کشیده اند قرار نیست به این سادگی به حق و حقوق خود دست یابند . چند ماه پیش بود که شخصی به اسم جناب آقای حکمت متصدی اداره ی این واحد تولیدی گشت و با وعده های فراوان و حتی با دعوت از نماینده محترم اسلام آباد غرب جهت بازدید از این واحد تولیدی بازهم همه ی نگاه ها را معطوف به این واحد صنعتی نمود ،  مدیر این واحد صنعتی در ابتدا نوید پرداخت طلب کارگرانی را داد که سالها در این واحد صنعتی ، تولیدی کار کرده اند و به طلب خویش نرسیده اند.
 پس از روی کار آمدن جناب مدیر جدید ، خبر جذب نیرو و ایجاد اشتغال برای جوانان اسلام آباد غرب ، تیتر اول رسانه های مجازی و خبری  شهرستان را در بر گرفت  و نوید روزهای بهتری برای بیکاران اسلام آباد غرب را  میداد ،  اما متاسفانه وعده های این واحد تولیدی نه تنها هیچ گاه جامه واقعیت  به خود نگرفت بلکه باعث به وجود آمدن  بدهی های جدید به نیروهای تازه ای بود که جهت اشتغال و فرار از بیکاری پای به این شرکت نهادند.اکنون خیل انبوه این کارگران واحد تولیدی  پس از تاخیر در دریافت مطالبات خود و مشاهده تعداد فراوان شاکیانی که حق و حقوق خویش را  تاکنون دریافت نکرده اند آنان نیز به جمع طلبکاران اضافه شده و از شرکت خارج میشوند .
به راستی  امروز چه کسی پاسخگویی عمر تلف شده ی جوانان اسلام آبادی ست که جهت اشتغال و ایجاد آینده ای بهتر عمر خود را در این شرکت تلف کرده اند و اکنون نمیتوانند به حقوق خود دست یابند .از میان صدها طلبکار این شرکت شخصی با اسم ( ع، ل ) که تاکنون بعد از گذشت بیش از دوسال نتوانسته است مطالبات خویش را دریافت کند  ( دقت کنید دو سال حق و حقوق این کارگر پرداخت نشده است ) در گفتگو با اسلام آباد جوان بیان داشت : بسیاری از کارگرانی که از شرکت طلبکار هستند  هربار که به این شرکت تولیدی مراجعه کرده اند بعد از انتظارهای فراوان جهت ملاقات با مدیران شرکت  هر بار با وعده ی پرداخت  مطالباتشان در ماه بعد مواجه میشوند تا به نوعی از شکایت منصرف شوند و اگر کارگری قانع نشود و اقدام به شکایت نماید عملا کارگر این شرکت ره به جایی نخواهد  سپرد زیرا این شرکت گویا در رهن بانک کشاورزی ست و حتی اداره ی برق و اداره ی گاز نیز از این شرکت طلبکار هستند .
حال با این اوصاف شکایت یک کارگر به کجا خواهد رسید جز اینکه هر بار با شکایت  طلبکاران و شنیدن وعده های مدیران شرکت این دور تسلسل  ادامه خواهد داشت ، البته هستند کارگرانی که دیگر با وعده و وعید راضی نشده و پس از اصرار فراوان و حتی درگیری های فیزیکی که گاه به زد و خورد  با نگهبانان و حضور پرسنل نیروی انتظامی می انجامد سرانجام میتوانند   مبلغی ناچیز از مطالبات خود  را  دریافت نموده تا شخص شاکی اندکی از تالمات نپرداختن حق و حقوقش آسوده شود . به راستی وقتی پیامبر مهر و رحمت حضرت محمد (ص ) بیان کرد حق و حقوق کارگر را قبل از پاک شدن عرق کارش بدهید ، امروز نه تنها این سخن ارزشمند پیامبر در میان مدیران این شرکت  به ورطه ی فراموشی سپرده شده است که  گویا  مرجعی مشخص برای مقابله با مدیران این شرکت در اسلام آبادغرب وجود ندارد .
بسیاری از طلبکارانی که در این شرکت بوده اند  سالهاست حق و حقوق خویش را دریافت نکرده اند بسیاری از آنان بیان کرده اند  هر بار که به دستگاه قضا مراجعه کرده اند حکم توقیف اموال  این واحد صنعتی را دریافت کرده اند ،  به راستی زمانی که این واحد صنعتی خود در رهن بانک کشاورزی ست مگر میشود اموالش را توقیف کرد . اگر قرار به اشتغالزایی ست و رکود را عامل نپرداختن مطالبات میدانند اصولا چرا این واحد تولیدی مجددا شروع به کار نمود و مجددا نیرو جذب نمود .  در نگاه اول فکر ایجاد اشتغال توسط بنیانگزار اصلی این شرکت ان هم در شهری که میزان بیکاری سرسام اوری را تجربه میکند امری پسندیده است و هر شرکتی هم یک دوره ی رکود را سپری مینماید اما باور کنید برای شهری که میزان بالای بیکاری در ان همه ی خانواده ها را فرتوت کرده است پرداخت نکردن ماه ها حقوق کمرشکن است .مسولین دستگاه قضا و اداره ی کار و هر نهاد دیگری که دخیل در این امر هستید آیا وقت آن نرسیده است که مطالبات کارگران را از مدیران این شرکت اخذ نمایید .  به راستی کارگری که ساعت ها و روزها در این واحد تولیدی مشغول به  کار بوده است و با وعده های مدیران این شرکت روزگار را گزارنده است  و با سختی و مشقت و گرانی امروز دست و پنجه نرم کرده است و امروز خواستار دریافت حق قانونی خویش است و نمیتواند به این حق دست رسی پیدا  کند باید چه کاری انجام دهد . شاید مدیران این شرکت این روزها مانهور دهند که هر ماه بدهی عده ای انگشت شمار  را تصفیه میکنند اما در واقع  بدهی طلبکاران آنقدر زیاد است که افرادی که در  لیست پرداخت مطالبات گذشته کارگران جایی ندارند باید عمری به درازی عمر حضرت نوح داشته باشند تا در نهایت به طلب خویش دست یابند.مسولین دستگاه قضا و اداره ی کار  شهرستان اسلام آباد غرب اگر قرار است این شرکت با وعده های سرخرمن همچنان در شرایطی که بیکاری در این شهر بیداد میکند جوانان این شهر را مورد استثمار قرار دهد و ادارات مربوطه هم برخوردی با مدیر سابق و فعلی این شرکت تولیدی ننمایند که باید واژه ی عدالت را فقط در احادیث جستجو کرد  .
اگر سخن از حمایت و زدودن موانع تولید و ایجاد اشتغال است که باید دستی از غیب بیاید و این شرکت تولیدی را باز هم وارد مدار تولید نماید . در پایان امید است دستگاه قضای شهرستان اسلام آباد غرب و هر نهاد دیگری که به نحوی با این پرونده درگیر است بتواند  از کارگرانی که سالها در این واحد تولیدی زحمت کشیده اند و مطالبات خویش را هنوز  دریافت ننموده اند حمایت کافی  نماید و متخلفان و مدیرانی را که سالهاست حقوق  کارگرانی را که در این شرکت فعالیت نموده اند را از مدیران این واحد تولیدی بگیرند چرا که کارگران فقط حق و حقوق خویش را میخواهند و ادعای چیزی بالاتر از حق خود را ندارند. در پایان هدف از نگارش این مطلب نه تخریب شخصی خاص است و نه جبهه گیری به کسی بی شک پرونده های فراوانی از مطالبات کارگران شرکت پاک مایه در این چند سال به دادگستری و اداره ی کار ارجاع شده است که اکثر آنها ناشی از تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران بوده است در پایان امید است این شرکت سرو سامانی پیدا نماید و بتواند مطالبات کارگران را پرداخت نماید و باعث اشتغالزایی مناسب در اسلام اباد غرب شود و امید است نهادهای مربوطه کمکهای مناسب را به مدیران شرکت نموده تا مدیران نیز بتوانند حقوق کارگران را پرداخت نمایند .


علی باقری پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 - 02:04 ب.ظ نظرات()