تبلیغات
[ cb:blog_title ]
باران و چاله های تازه ایجاد شده در خیابانهای اسلام آباد غرب !

اسلام


اسلام آباد جوان : مدت هاست که  دست اندازها و چاله های خیابان های شهر اسلام  آباد غرب به معضلی جاافتاده و عادی برای شهروندان اسلام آباد غرب تبدیل گشته است

بی شک یکی از مهمترین ویژگی‌ هایی که یک شهر خوب را از سایر شهرها متمایز می ‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است اما مدتیست که   آسفالت های چهل تکه و وصله شده  جایگزین آسفالت یکدست گشته است و با گذر در معابر باید مراقب بود تا در چاله نیافتی . متاسفانه کیفیت آسفالت چنان نازل است که جاده تازه آسفالت شده بعد از مدتی به یک جاده خاکی تبدیل میشود .

 مبحث آسفالت و کیفیت مطلوب معابر یکی از شاخصه های جدی مدیریت شهری است. سخنی که در اینجا باید  با مسولان محترم شهرستان اسلام آباد غرب داشت این است که  بسیاری از خیابان های شهر اسلام آباد غرب  نیاز به روکش جدید دارد نه لگه گیری.  وصله کاری های انجام شده چهره آسفالت شهر را زشت و پر چاله می کند که سبب خرابی بیشتر اتومبیل ها و دل پر درد رانندگان  میشود .

خیابان منتهی به شهرک جهاد از جمله خیابانهای ست که علی رغم روکش هر ساله  ی  آسفالت باز هم با  هر  دوره بارشی , لبریز از گودال و چاله میشود  و متاسفانه آسفالت نامرغوب علت اساسی  وجود این گودال ها و چاله هاست. 

آسفالت این خیابان به یکسال نکشیده  اکنون نیازمند بهسازی ست و هنگام تردد خودروها در این مسیر همواره اعتراض رانندگانی را میشنویم که از آسفالت بد و چاله های زیاد این خیابان گلایه میکنند .

امید است اگر قرار است این خیابان و سایر خیابانهای از این دست آسفالت شوند , در بکار گیری آسفالت نهایت دقت به کار برده شود و از آسفالت مرغوب استفاده شود تا دگر شاهد وجود چنین چاله های که بسیار شبیه خندق هستند نباشیم .. 
علی باقری شنبه 30 بهمن 1395 - 04:13 ب.ظ نظرات()
قطعی مکرر شبکه دیجیتال در اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوانچند سالی از راه اندازی شبکه پخش کانال های دیجیتال در کشور میگذرد.هر چند که این سیستم بسیار دیر وارد ایران شد،اما از همان بدو ورود در منازل بسیاری از ایرانیان جای باز کرد و تعداد شبکه های تلویزیونی قابل دریافت به ناگاه با افزایش چشمگیر 20 تا 23 عددی روبرو شد.
 در بدو کار کیفیت سیگنال دریافتی در مراکز استانها مطلوب بود اما شهرستان های کوچکتر با مشکلات و قطعی های پیاپی روبرو بودند.پس از مدت یک سال این مشکلات به حداقل رسید و استفاده از کانال های دیجیتالی بسیار ساده تر از گذشته در دسترس بود. اما اکنون مدتیست که  علاوه بر ضعف سیگنال در برخی از مناطق محدود کشور، در شهر اسلام آباد غرب نیز این مشکل محسوس تر گشته است و همشهریان در ساعات مختلف شبانه روز از  قطعی مکرر گیرنده خود گلایه میکنند .با وجود گذشت چند ماه از این مشکل گویی نه برای نماینده این شهر مهم است و نه دیگر مسولین زیربط که اندکی در جهت رفع این مشکل گام بردارند . 
بی شک قطعی مکرر شبکه دیجیتال در اسلام آباد غرب اگر با روند کنونی ادامه داشته باشد باعث خواهد شد همشهریان جهت گذراندن اوقات فراغت خود چاره ای جز استفاده از ماهواره نداشته باشند که همگان با خطرات استفاده از آن آگاهی دارند .
واقعا جای شگفتی دارد در عصر تکنولوژی هنوز هم خیل عظیمی از مردم از امکانات ابتدایی دریافت فرستنده دیجیتال محروم باشند و برای مسولی مهم نباشد که قطعی مکرر شبکه دیجیتال در کجا نهفته است که چنین بدون توجه به رفع این مشکل روزگار میگزرانند.


علی باقری جمعه 29 بهمن 1395 - 01:28 ب.ظ نظرات()
وحید پرندین کاندیدای آتی شورای شهر را بیشتر بشناسیم !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : در حالیکه چند ماه تا انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا باقی مانده است ,  تب حضور چهره های سرشناس جهت شرکت در  انتخابات در اسلام آباد غرب بیش از پیش داغ شده است  و  در این میان زمزمه های مختلفی از ورود چهره های سرشناس سیاسی و فعالین اجتماعی به عرصه انتخابات به میان آورده میشود  .
در میان کاندیداهای احتمالی  انتخابات پیش رو , بی شک  نام وحید پرندین بیش از دیگران جلب توجه میکند , وحید پرندین که سالهاست در حوزه رسانه  مشغول فعالیت است , در رزومه کاری خویش  علاوه بر مشاور فرماندار , به عنوان قایم مقام حقوقی شرکت پاک مایه فعالیت نموده است و علی رغم سن کم از تجربه بالای در زمینه حل مشکلات شهری برخوردار است . 
وحید پرندین که این روزها نامش بیشتر  به عنوان مشاور حقوقی اداره برق و صنعت کاشی کاژه اسلام آباد در اذهان به خاطر آورده میشود . بی شک ایشان به عنوان نیروی اصلاح طلب میتواند با ورود به شورا , نقشی مثبت و سازنده  در مدیریت شهری و رفع مشکلات آن داشته باشد .
با توجه به مردم دار بودن این نیروی جوان مطمنا  با حضور چهره هایی نظیر وحید پرندین در بدنه شورا , شاهد رشد و تعالی شهر اسلام آباد غرب خواهیم بود. 


علی باقری پنجشنبه 28 بهمن 1395 - 05:58 ب.ظ نظرات()
اقدام مناسب نیروی انتظامی اسلام آباد غرب در مقابله با فرد مسلح !
ااسلام اباد

اسلام آباد جوان : ساعت ۳بامداد ببست و هشتم بهمن درگشت شبانه  ماموران نیروی انتظامی , وانتی  مشکوک جنب پمپ گاز نزدیک به شهرک جهاد مشاهده می گردد که با رجوع مامورین گشت ویژه انتظامی جهت بررسی وضعیت مشکوک وی  , فرد مجهول الهویه  اقدام به حمله انتحاری  به ماموران نیروی انتظامی اقدام میکند ,  فرد مسلح با سلاح تحت اختیار خود که یک قبضه کلاش بوده است به مامورین حمله ور میشود و باتیر اندازی و رگبار به سوی مامورین منجربه زخمی شدن مامور گشت ویژه می شود که ممارست عامل مشکوک به تیر اندازی پی در پی و مسامحه مامورین و شلیک هوایی و اخطار جهت تسلیم شدن ,اما کماکان تیر اندازی را ادامه میدهد که ماشین گشت نیروی انتظامی مورد اصابت گلوله های متعدد قرا میگیرد .نهایتا جهت کنترل شرایط امنیتی منطقه مسکونی محل حادثه ,فرد مسلح با اصابت گلوله  مامورین کشته میشود 
پایگاه خبری اسلام آباد جوان طی گفتگویی که با جناب سرهنگ سرتیپ نیا فرمانده انتظامی شهرستان  داشتند  , ایشان بیان نمودند فرد مسلح  بیش از  بیست گلوله به سمت ماموران نیرو انتظامی شلیک کرده است و به زودی اطلاعات دقیق تری از جزیات و گزارش تکمیلی این عملیات بعد از بررسی نهایی به اطلاع عموم مردم میرسد


علی باقری پنجشنبه 28 بهمن 1395 - 11:29 ق.ظ نظرات()
نقش دکتر فلاحت پبشه در برگزاری مسابقات جام حهانی آزاد در کرمانشاه
اسلام اباد ج ان

در حالی که سایت فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در خبری به نقل از کانال تلگرامی سخنگوی وزارت خارجه ورود تیم کشتی امریکا  به ایران را به دلیل  توقف اجرای محدودیت های تبعیض آمیز علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا و همچنین بر  اساس حکم قاضی فدرال آمریکا و با عنایت به درخواست رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و رییس فدراسیون بین المللی کُشتی دانسته و  صدور روادید برای تیم کشتی آمریکا به منظور شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی در کرمانشاه را تایید کرده است , کانال خبری دکتر فلاحت پیشه از نقش ایشان در برگزاری این مسابقات در استان کرمانشاه سخن گفته است .
این در حالی ست که جهت برگزاری این مسابقات مطمنا رایرنی های مختلفی توسط مقامات عالی کشور صورت گرفته است و با تعلیق قانون ضد ایرانی دولت امریکا و عواقب ناشی از عدم صدور ویزا برای  ورزش اول کشور ،  مطمنا مسولان کشور همه مصالح را در نظر گرفته و در نهایت با توجه به تعلیق قانون ضد ایرانی دولت ترامپ ، با ورود کشتی گیران امریکایی موافقت کرده اند و نمیتوان برگزاری این مسابقات را تنها مختص به فعاالیت و رایزنی های نماینده مجلس دانست .
البته مطمنا ایشان در این زمینه رایزنی و تلاشهای  داشته اند , اما نمیتوان برگزاری این رویداد ورزشی را تنها به فعالیت و تلاش  ایشان به تنهای مرتبط دانست .


علی باقری یکشنبه 24 بهمن 1395 - 08:32 ق.ظ نظرات()
اینترنت ایرانسل در کما ! مشترکین اسلام آباد غرب بلاتکلیف !
اسلام

اسلام آباد جوان : شبکه های موبایل و اینترنت این روزها به روزهای اولی که این فناوریها وارد کشور شده بود بازگشته اند و چند وقتیست  کاربران اینترنت ایرانسل  با مشکلات و اختلالات بسیاری در دسترسی به اینترنت مواجه شده اند .
این اختلالات در بعضی مناطق اسلام آباد غرب از نمود بیشتری برخوردار است که به عنوان مثال امکان استفاده از اینترنت ایرانسل در شهرک جهاد در بسیاری از ساعات روز عملا وجود ندارد . 
جعت رفع این مشکل پایگاه خبری اسلام آباد جوان طی گفتگویی که با مدیریت اداره  مخابرات اسلام آباد غرب انجام دادند , ایشان بیان داشتند که مشکل کندی سرعت و پیگیری اختلال در اینترنت مشترکین ایرانسل عملا به دلیل اینکه این شرکت در اسلام آباد غرب فاقد نمایندگی ست  غیر  ممکن است و جهت رفع این مشکل باید با سامانه های شرکت ایرانسل ارتباط برقرار کرد . 
این مشکل که مدتهاست در اسلام آباد غرب وجود دارد تاکنون برطرف نگردیده است و به نظر نمیرسد به دلیل عدم وجود نمایندگی  این شرکت در اسلام آباد غرب مقام مسولی باشد که پاسخ این سوال را که  بالاخره چه زمانی این اختلال و مشکل قطعی اینترنت ایرانسل مرتفع خواهد شد, بدهد و مشترکین ایرانسل همچنان شاهد قطعی مکرر اینترنت خود باشند .علی باقری پنجشنبه 21 بهمن 1395 - 11:15 ق.ظ نظرات()
غبار روبی گلزار شهدای اسلام آیاد غرب با همراهی پرسنل ودانش آموزان خوابگاه شهید صادقی

اسلام


اسلام آباد جوان : همزمان با سومین روز ایام الله دهه مبارک فجر 14بهمن،جمعی ازمسئولان ،پرسنل ودانش آموزان مجتمع فرهنگی تربیتی وخوابگاهی شهید صادقی مدیریت کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)شهرستان اسلام آبادغرب ،با غبار روبی وعطر افشانی وقرائت فاتحه ونثار گل به مزار شهدای گمنام در شهر اسلام آبادغرب ،با آرامان های شهداء  وبنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید بیعت نمودندعلی باقری پنجشنبه 14 بهمن 1395 - 02:59 ب.ظ نظرات()
وقتی سپاه و ارتش ناجی مردم در برف میشوند ...
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان به نقل از دلسوزان اسلام آبادی : در چند روز گذشته وبارش برف در شهرستان اسلام اباد وحومه وبسته شدن راههای مواصلاتی این شهرستان به دیگر شهرهای استان وهمچنین بسته شدن راه روستاهای اطراف اكیپ های امدادی از تیپ 181 زرهی ارتش وهمچنین نیروی همیشه سرافراز سپاه اسلام اباد بنا بر اصل وظیفه خود كه دفاع از جان مردم است  تیم های امداد رسان خود را وارد عمل كردند وشبانه روز برای كمك به هموطنانی كه در جاده ها گیر افتاده بودند در محورهای . حمیل ، حسن آباد به كرمانشاه  گهواره وكرند به سرمیل به كمك مردم شتافتند وتا پایان بارشها همچنان در مراكز امداد مستقر بودند تا با تمام توان خود در خدمت مردم باشند 
بدون شك حضوراین عزیزان در میان برف وكولاك وامداد رسانی بمردم جایگاه  انها را نزد مردم والاتر از همیشه خواهد كرد . با اینكه امنیت و تمامیت ارضی ایران عزیزمان را  مدیون این عزیزان بوده وهستیم ودر برابر تهدیدات داخلی وخارجی نقطه قوت ودفع كننده این خطرات بوده اند ولی حضورشان درمیان مردم  همیشه باعث دلگرمی وپشتوانه ای عظیم خواهد بود .


علی باقری سه شنبه 12 بهمن 1395 - 03:51 ب.ظ نظرات()
واکنش دکتر فلاحت پیشه به مشکلات ناشی از بارش برف اسلام آباد غرب
اسلام

اسلام آباد جوان: در حالیکه  چند روز از بارش رحمت الهی و نزولات جوی در اسلام آباد غرب میگزرد  , که همچنان برخی  از مشکلات ناشی از آن  ادامه دارد .
با گذشت چند روز از  بارش برف  بالاخره دکتر فلاحت پیشه نماینده محترم این حوزه انتخابیه در واکنش به مشکلات پیش آمده  فرماندار اسلام آباد غرب را مسول پیگیرهای لازم جهت رفع مشکلات  معرفی نمودند و بیان داشتند در مجلس شورای اسلامی پیگیر این مشکلات خواهند بود.  
 در همین رابطه دکتر فلاحت پیشه ضمن ایراد تذکر  به وزیر نیرو علت  قطعی برق در اسلام آباد غرب و دالاهو را پیگیری نمودند .این واکنش  دیرهنگام در حالی انجام میگرد که بسیاری از روستاهای شهرستان عملا فاقد برق و آب بوده و به دلیل فرسودگی زیرساختها امدادرسانی جهت بازگشایی مسیرهای فرعی شهرستان به کندی صورت میگیرد .
امیدواریم با پیگیرهای نماینده محترم اسلام آباد غرب و دالاهو و تلاش مستمر دیگر مسولین شهرستان هر چه سریعتر مشکلات مرتفع شوند و بسیاری از روستانشیانان با باز شدن مسیر ارتباطی و وصل شدن آب و برق به شرایط عادی زندگی روزمره  خود بازگردند.


علی باقری یکشنبه 10 بهمن 1395 - 01:52 ب.ظ نظرات()
ده سانت برف چالش بزرگ مدیران اسلام آبادغرب !
اسلام ایاد جوان

اسلام آباد جوان:  هشت بهمن ماه آسمان هر چه برف و باران داشت به اسلام آباد غرب هدیه کرد. انگار  آسمان مشکل کم‌آبی و خشکسالی در این منطقه را کاملا درک کرده بود و آن را بر نمی‌تابید، ادانه های برف زیادی بر زمین نشست اما این پایان ماجرا نبود! اما این برف زیبا توان کنترل بحران مجموعه مدیریتی اسلام آباد غرب  را هم به بوته آزمایش گذاشت چرا که بارش کم سابقه برف پس ازچند ساعت توان  مدیریتی برخی مسولین این شهر را به کما برد.
نه از آب خبری بود و نه از برق، جاده ها و خیابان ها پر از برفی شد که محکم به زمین چسبیده بود. ساعت به ساعت به دامنه بحران افزوده می شد. درختان سروقامتی که نماد طراوات و شادابی شهر بودند در برابر سنگینی برف کمرشان خم شد و بسیاری نیز شکستند.
این برف سنگین آن‌قدر قدرت داشت که همه را به چالش بکشد؛ از شهردار و اداره برقی‌ها گرفته تا استاندار و حتی خود مردم... اما در این میان، این مردم بودند که اصلی‌ترین هزینه را پرداختند، هزینه‌ای که همان قدر در یادها خواهد ماند که سپیدی برف سنگین باقی می‌ماند. همه این‌ مشکلات البته باعث نمی‌شود که برای زمستان خوب اسلام آباد غرب  و استان، شکرگذار خدا نباشیم.
هر چند کمبود تجهیزات شهرداری در زمینه برف روبی سطح شهر  بسیار به چشم میخورد و این سوال را برای عموم مردم به وجود می آورد که  جناب نماینده محترم، آقای دکتر فلاحت پیشه ، در طول این مدت در مجلس آیا  این توانمندی و قدرت چانه زنی را نداشته‌اید که بتوانید شهرداری‌های منطقه را به تجهیزات مناسبی مجهز کنید , چه شد نتیجه نطق‌های آتشینتان ؟
هر چند طبق شنیده ها  قطعی آب شهر و روستاهای اسلام آباد غرب  ناشی از قطعی برق بوده است چرا که برقی وجود نداشته تا آب را به چاهای اصلی پمپاژ کند و نکته ای را که باید به آنجا توجه کرد این است چرا اداره برق اسلام آباد غرب به فکر چنین روزهای نبوده است تا با امکان ذخیره سازی انرژی از قطعی چندین ساعته بآب جلوگیری کند ..
البته تلاش‌های این یکی دو روز توسط نیروهای شهرداری، شهردار، اعضای شورای شهر، هلال احمر، ادارات خدمات رسان برق و آب و گاز ووو همه و همه برهیچکس پوشیده نیست، اما چرا می‌بایستی پیش بینی‌های قبلی نباشد و تمهیدات لازم اندیشیده نشده باشد و  مدیریت بحران از قبل مشخص نباشد
لطفاً یکبارهم که شده مسئولین امر دراین مورد مهم ورود پیدا نموده و  در راستای حمایت از حقوق عامه، این موضوع را با جدیت بررسی و رصد کرده و با هر کدام از نهادهای خدمات‌رسان که در این روزها تعلل و سهل‌انگاری کرده‌اند،  ضمن رسیدگی و پیگیری برخورد جدی بفرمایند تا ضمن اینکه از دعای خیر دنیا و آخرت اسلام آباد غربی ها برخوردار شوید و  همه شهروندان  قدردانتان شوند، درسی شود برای آینده تا دیگر چنین مشکلاتی پیش نیامده و شهری سرشار از شادی و آبادانی داشته باشیم. 
در پایان این جمله و شعار زیبا را به همه مسوولین و مدیران یادآوری می‌کنم و امیدوارم یادتان نرود که "شهر خوب شهروندان خوب می‌سازد


علی باقری شنبه 9 بهمن 1395 - 10:52 ق.ظ نظرات()