تبلیغات
اسلام آباد جوان
وعده های دکتر فلاحت پیشه در حال تحقق یافتن
اسلام آباد جوان

امروز در  حالی که هنوز چند ماه به آغاز کار مجلس دهم باقی مانده است ،  دکتر فلاحت پیشه منتخب مردم اسلام آباد غرب و دالاهو  پیگیر  ، رفع مشکلات بسیاری از  طرحهای فراموش شده ی اسلام آباد غرب و دالاهو ست .  دکتر فلاحت پیشه درست یک روز بعد از منتخب شدنش کار نمایندگی خود را شروع کرد و با بازدید از حوزه های مختلف از  جمله شهرک صنعتی  ، از نزدیک در جریان مشکلات و موانع موجود بر سر واحدهای تولیدی قرار گرفت .ایشان همچنین چندین بار  با بازدید از بیمارستان امام خمینی در جریان کاستی ها و مشکلات این بیمارستان قرار گرفت که در جریان این بازدیدها بود که  ایشان خبر خوب افتتاح بزرگترین طرحهای بیمارستانی تاریخ اسلام آباد غرب را دادند . دکتر فلاحت پیشه در شرایطی امروز منتخب مردم اسلام آباد غرب و دالاهوست که در  روزگار بعد از انتخابات هر روز پیگیر احقاق  حقوق مردمان حوزه ی انتخابیه اش بوده است ایشان در این مدت در جلسات و سخنرانی های فراوانی شرکت کرده است و تمام تلاش خویش را به کار بسته است که در جهت رفع مشکلات مردمان حوزه ی انتخابیه اش آنچه که از دستش بر می آید انجام دهد تا اسلام آباد غرب و دالاهو در مسیر توسعه قرار بگیرد . 
در جریان مسمومیت تنی چند از مردم اسلام آباد غرب ، دکتر فلاحت پیشه با بازدید  شبانه و چند باره از بیمارستان اسلام آباد غرب  ضمن قدردانی از زحمات پرسنل خدوم این بیمارستان در جریان پیگیری روند درمان همشهریانی که دچار این عارضه شده بودند قرار گرفت و یکبار دیگر ضرورت تکمیل واحد دیگر بیمارستان اسلام آباد غرب را خواستار شد. 
امیدواریم دکتر فلاحت پیشه بتواند با جذب سرمایه گزاران مختلف ، همچون گذشته  یکبار دیگر شهرک صنعتی اسلام آباد غرب را احیا نماید و درد بیکاری جوانان این دیار را که این روزها طبق آمار مرکز آمار ایران بر تارک قله های بیکاری کشور  قرار گرفته  است را از اریکه ی استانهای بیکار کشور  پایین کشیده تا دگر جوانان این دیار کوچ نشین شهرهای دیگر  جهت اشتغال نشوند و در همین اسلام آباد غرب مشغول به کار شوند ،  چرا که با وجود شخصی مثل  دکتر فلاحت پیشه و  با داشتن توانایی های ایشان ،  تحقق یافتن این خواسته ها هرگز دور از انتظار نخواهد بود .


علی باقری سه شنبه 31 فروردین 1395 - 08:37 ق.ظ نظرات()
از بی تدبیری مسولین تا مسمومیت مردم اسلام آباد غرب !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : آب آلوده ،  سبزی آلوده ، گیاهان کوهی آلوده و ..  همه ی اینها مواردی ست که طی چند روز اخیر به سبب مسمومیت تعداد فراوانی از مردم اسلام آباد غرب  به عنوان علت مسمومیت مردم گفته شده است . از یک طرف خیل عظیم مردمی که گرفتار این مسمومیت شده اند بیان میکنند که با مصرف آب آشامیدنی دچار این بیماری شده اند و از طرفی مسولین هرگونه آلودگی آب شرب اسلام آباد غرب را رد میکنند . از یک طرف حجم زیاد بیماران ، تیتر رسانه های داخلی میشود و همگان خبر از آلوده بودن اب شرب میدهند و از طرف دیگر مدیران محترم شبکه بهداشت هر گونه الوده بودن آب را رد کرده و بیان میکنند که آب شرب اسلام اباد غرب سالم است . اگر آب شرب اسلام آباد غرب سالم است چرا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در اطلاعیه ای از شهروندان اسلام اباد غربی میخواهد که آب را ابتدا جوشانده و بعد از سرد شدن میل نمایند و چند نفری هم که با پایگاه خبری اسلام آباد جوان تماس داشته اند خاطر نشان کرده اند از زمانی که اب شرب معدنی مصرف مینمایند اندکی وضعیت جسمانی آنها رو به بهبود گذاشته است ، اما همین مخاطبان با اظهار گلایه از نحوه ی برخورد مدیران دخیل در امر خاطر نشان کرده اند که به راستی نمیشد با اطلاع رسانی دقیق و همچنین تجهیر کادر پزشکی بیمارستان امام خمینی اسلام آباد غرب از به وجود آمدن این همه هزینه به خانواده ها جلوگیری کرد ؟ آیا بهتر نبود مدیران دلسوز شهرستان در این مقطع حساس کادر پزشکی بیمارستان اسلام آباد غرب را تقویت نموده تا از معطلی چند ساعته ی بیماران جلو گیری میکردند ، مگر میشود با وجود خیل عظیم مراجعه کنندگان فقط یک پزشک در بامداد پنج شنبه وظیفه ی طبابت خیل عظیم مراجعه کنندگان را بر عهده بگیرد و با اظهار گلایه بیان کند که واقعا دیگر نمیتواند پاسخگوی خیل عظیم این همه بیمار باشد !  
حالا بعد از مراجعه ی خیل عظیم این مراجعه کنندگان  مسولین بیمارستان به فکر تقویت کادر درمانی پرداختند که نوش داروی بعد از مسمومیت مردم اسلام آباد غرب باشد ، به راستی کدام نهاد نظارتی در اسلام آباد غرب امروز وجود داشت تا از کاسبی مغازه داران متخلفی که هر بطری آب معدنی را به سه برابر قیمت خود میفروختند جلوگیری نماید ؟ آیا این دوستان نیز در ستاد بحران حضور داشتند که به علت کمبود وقت فرصت نکردند سری به بازار زنند و شاهد فروش هر بطری آب معدنی به چندین برابر قیمت آن باشند ؟ 
امروز علت مسمومیت مردم اسلام اباد غرب هر چه که باشد نمیتوان از بی تدبیری مسولان دخیل در این امر به سادگی گذشت آنجایکه که یک بیمار با اظهار گلایه از مسولان شهری بیان میکند  که چگونه است که خبر مسمومیت مردم اسلام اباد غرب به گوش مسولان ساکن در تهران رسیده است و در بخشهای مختلف خبری خبر مسمومیت مردم اسلام اباد غرب تیتر یک رسانه ها شده است اما مسولان دخیل اسلام آباد غربی خود بی خبر از علت این  بیماری ، خبر از قابل کنترل شدن بیماری میدهند که خود نمیدانند منشا ان چیست !  


علی باقری جمعه 27 فروردین 1395 - 11:50 ق.ظ نظرات()
آیا آب آشامیدنی اسلام آباد غرب آلوده شده است !

اسلام آباد جوان : چند روزیست که بیمارستان اسلام آباد غرب شاهد مراجعه بیمارانی ست که بر اثر مسمومیت شدید و دل درد به پزشک مراجعه میکنند گویا همه یک درد مشترک دارند حالت تهوع  و مسمومیت شدید ، وجه مشخصه ی همه ی بیمارانی ست که  طی چند روز گذشته به به دکتر مراجعه کرده اند . اما به راستی علت  این همه مسمومیت چیست ؟ اگر تا دیروز شایعه ی آلوده بودن آب شهر اسلام اباد غرب در محافل گوناگون شنیده میشد  امروز مشخص شد که در  پی بارندگی های اخیر و ورود اب باران به سفره های  آب زیر زمینی  متاسفانه این آب باران آلوده بوده است و  سبب مسمومیت خیل عظیمی از مردم اسلام آباد غرب شده است  که این درد مشترک نیز ناشی از همین مصرف آب آشامیدنی ست . حتی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز بر وجود احتمال الوده بودن آب آشامیدنی اسلام آباد غرب صحه گذاشته و از مردم اسلام آباد غرب خواسته است که حتما آب آشامیدنی  را  ابتدا جوشانده و سپس مصرف نمایند . حال با وجود چنین اتفاقی یک بار دیگر ضعف ستاد بحران اسلام آباد غرب برای همگان روشن شده است که این چه اطلاع رسانی ست که انجام میگیرد ، آیا حتما باید عده ی زیادی مسموم شوند تا بلکه بعد از سه روز دلیل این مسمومیتها مشخص شود ، در حالی که بارندگی چند روز است ادامه دارد و خیل عظیم همشهریان دچار بیماری شده اند اما هیچ مرجعی در اسلام آباد غرب به خود اجازه نمیدهد که مردم را آگاه نماید تا بلکه شهروندان کمتری به این عارضه مبتلا شوند ! 


علی باقری پنجشنبه 26 فروردین 1395 - 09:55 ق.ظ نظرات()
تخلفات محرز اداره ی آب و فاضلاب استان کرمانشاه !
اسلام آباد جوان
اسلام آباد جوان : این روزها دیدن قبض های صادر شده ی اداره ی آب و فاضلاب ، بسیاری از مشترکین را در بهت و حیرت فرو برده است جدای از ارقام نجومی ثبت شده در قبوض مشترکین که در راستای افزایش همیشگی تعرفه ها توسط دولت محترم کلید خورده است ،  دیدن رقم بدهی قبلی در قبوض پرداختی مشرکینی که از طریق دستگاه های خودپرداز اقدام به پرداخت قبوض مصرفی خود میکنند جای بسی شگفتی ست !
تعدادی از همشهریان در نظراتی که برای پایگاه خبری اسلام آباد جوان ارسال نموده اند  متذکر شده اند که همواره از طریق دستگاه خودپرداز و کارت خوان اقدام به پرداخت قبوض مصرفی خود و میزان آب بهای خود نموده اند و همانگونه که پر واضح ست دستگاه های خود پرداز میزان قبوض مصرفی مشترکین را تمام و کمال به حساب اداره ی آب و فاضلاب و یا هر امور مشترکین دیگر واریز مینماید حال با چه حساب و کتابی در قبوض دوره ی بعدی در قبوض مشترکین ردیف بدهی قبلی مجددا درج میشود  و رقمی را جهت پرداخت بدهی قبلی از مشترکین طلب میکند  ،  درج رقم بدهی قبلی در شرایطی که مشترکین قبض مصرفی را به صورت کامل پرداخت مینمایند این شایبه رو به وجود می اورد که اداره ی اب و فاضلاب استان مرتکب تخلف شده است ! 
در راستای درج بدهی قبلی در قبوض پرداختی مشترکینی که از طریق دستگاه خود پرداز استفاده میکنند باید این سوال را مطرح کرد که آیا درامد دولت و اداره ی اب و فاضلاب استان کرمانشاه آنچنان کم شده است که از این طریق قرار است کسری درامدها را جبران نمایند ؟  مگر میشود برای مشترکین که با روش الکترونیک قبوض خود را پرداخت مینمایند باز هم ردیف بدهی قبلی درج شود ؟ اگر اینگونه باشد که باید به صحت سیستم بانکی هم شک نمود !  در پایان امید است که اگر درج بدهی قبلی در قبوض این مشترکین  ، اشتباها بوده ، در قبوض پرداختی  این مشترکین در دوره های آتی تصحیح شده و مبالغ اضافی در قبوض آتی کسر شود  ، در غیر این صورت مطمنا این رویه تخلف بوده و متضمن حق الناس خواهد بود .علی باقری دوشنبه 23 فروردین 1395 - 05:37 ق.ظ نظرات()
وفتی اعضای شورای شهر اسلام آباد غرب تمایلی به بیان عملکرد خود ندارند !

اسلام آباد جوان  : با نگاهی به  مسیر هفده  ساله ی  انتخابات شوراها ، می‌توان نکات ریز و درشت بسیاری از عملکرد و تاثیر شورا‌ها در روند مدیریت شهری و ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم  اسلام آباد غرب بیرون کشید. این نهاد مردم نهاد در ابتدا با یک سری اهداف مشخص تشکیل و به مسند امور نشست که از مهم‌ترین آن می‌شود به شرکت دادن مردم در اداره امور از پایین‌ترین سطح جامعه تا بالا‌ترین آن اشاره کرد ، سخن امروز  نیز در قالب گزارش عملکرد شوراهای شهر اسلام آباد غرب است ، با توجه به اینکه فقط یکسال به پایان زمان صدارت دوستان محترم  در شورای شهر اسلام آباد غرب مانده است ، انتظار عمومی مردم و رسانه ها این است که دوستان حاظر در شورا عملکرد سه سال گذشته ی خویش را در اختیار رسانه های شهرستان گذاشته تا آحاد مردم جامعه با ریز فعالیت ها و اقدامات آنها آگاه شوند و بتوانند در انتخاب های آتی با توجه به گزارش این عملکرد ، انتخاب اصلحی داشته باشند  . متاسفانه تاکنون جز دو نفر از اعضای محترم شورای  شهر اسلام اباد غرب یعنی  جناب آقایان مرزبان بخشم و حمید شهبازی که به شفاها اظهار تمایل نسبت به گزارش عملکرد سه ساله ی شوراهای شهر اسلام آباد غرب داشته اند ،   از دیگر دوستان و خدمتگزاران حاظر در شورا کسی دیگر اعلام آمادگی جهت بیان  گزارش عملکرد   شوراها  نکرده است . امید است دیگر دوستان حاظر در شورا جهت اقناع و تنویر  افکار عمومی گزارشی از عملکرد  شوراها  را در اختیار رسانه ها قرار دهند تا هدف از انتخاب شوراهای شهر که همان دخالت آحاد مردم در عرصه ی مدیریت شهریست تحقق یابد  و مردم هم شاهد و ناظر عملکرد این دوستان خدمتگزار باشند  ، چرا که تنی چند از اعضای محترم شورا در زمان انتخابات خبر از تحقق گزارش عملکرد یک ماهه به مردم داده بودند و الان از وعده ی یک ماهه این دوستان  بیش از سه سال میگزرد !


علی باقری جمعه 20 فروردین 1395 - 09:18 ق.ظ نظرات()
از بی توجهی مسولین تا ورشکستگی شرکت پاک مایه اسلام آباد غرب !
اسلام اباد جوان

این روزها در حالی خبر تعطیلی  و یا ورشکستگی شرکت‌ها و واحدهای صنعتی بزرگ شهرستان اسلام آباد غرب به گوش می‌رسد که مسولان  اداری و مدیران صنایع ورشکسته همچنان در حال ارائه ی وعد ی  خروج از رکود و کمک به واحدهای صنعتی و احیاشدن مجدد این واحدها هستند ، ولی معلوم نیست این هدیه آسمانی کی از راه می‌رسد و چرخه اقتصاد این واحدهای صنعتی ، تولیدی اسلام آباد غرب  را از مرگ نجات می‌دهد.
در میان این واحدهای تا حدودی ورشکسته باید نام واحد صنعتی پاک مایه را در تارک قله های مشکلات درج نمود ، جایی  که باید گفت متاسفانه مدیران اداره ی صنعت و معدن  اسلام آباد غرب گویا هیچ گونه کمکی جهت رفع و پیگیری مشکلات این واحد صنعتی در زمان سفر وزیر محترم صنعت و معدن به استان کرمانشاه  انجام نداده اند و گویی انگار نه انگار واحد صنعتی پاک مایه بیش از سه سال است که حقوق تعداد زیادی از کارگران خود را پرداخت نکرده است.
گویا کارگران واحد صنعتی پاک مایه قرار نیست به این زودی ها به حق و حقوق خود برسند جایی که مدیران اداره ی صتعت و معدن اسلام آباد غرب هیچ گونه حمایتی از امثال این واحدهای صنعتی نمیکنند و حتی در زمان حضور وزیر صنعت و معدن پیگیر مشکلات این واحدها نمیشوند باید شاهد حقوق از دست رفته ی کارگرانی باشیم که عرق زحمتشان سه سالی میشود  که خشک شده است و همچنان بین اداره کار و دادگستری نامه ی شکایت رد و بدل میکنند  تا شاید در نهایت مسولی پیدا شود و بتواند  مطالبات آنان را از مدیران این واحد صنعتی اخذ نماید .
بیکاری این واحدهای صنعتی خسران زیادی بر دوش خانواده های بیکار شده ی این واحدها وارد نموده است و باعث شده است که بسیاری از کارگران بیکار شده رهسپار شهرهای دیگر جهت امرار معاش شوند که این خود ظلم بزرگسیت که بر جوانان شهر اسلام آباد غرب وارد شده است . در خاتمه نباید نه ابراز امیدواری کرد و نه اینکه حتی آرزومند بود که نهادی پیدا شود و بتواند حقوق از دست رفته ی این کارگران را مطالبه نماید چرا که اگر قرار بود گره ای از مشکلات این کارگران باز شود  ،  این گره باید در زمان سفر وزیر صنعت و معدن  به استان کرمانشاه و  در جریان بازدید وی از شهرک صنعتی اسلام آباد غرب باز میشد  ، نه اینکه اکنون فقط با توسل به آرزوها  و ابراز امیدواری محقق شدن رفع مشکلات این واحدهای صنعتی را خواستار شد ! چرا که بعد از سه سال دگر کار از بیان وعده و ابراز امیدواری گذشته ست ! 


علی باقری سه شنبه 17 فروردین 1395 - 08:46 ق.ظ نظرات()
ابداعی عجیب از شهرداری اسلام آباد غرب !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان : همزمان با آغاز تعطیلات نوروز اکثر شهردارایها اقدام به زیباسازی و تغییر مبلمان شهری مینمایند تا بتوانند مسافرین و گردشگرانی را که وارد شهر میشوند را با المانها و نماهای جدید رو به رو نمایند، اما متاسفانه اسلام آباد غرب همچنان فاقد وجود نماد شهری مناسب  و حتی وجود طرحهای زیبا و عامه پسند میباشد . در جدیدترین  طرح نماد شهری ، شهرداری اسلام آباد غرب  اقدام به نصب طرحی نموده است که واقعا در نگاه اول هیچ کس نمیداند چیست !
با نگاهی به آهن های پر پیچ و خم دکور نصب شده ی شهرداری اسلام اباد غرب که در جنب پارک ملت ساخته شده است ناخوداگاه آدمی با خود می اندیشد که واقعا چه در پس طرح های از این دست  عجیب و غریب شهرداری نهفته است که اینچنین اقدام به خلق آثاری میکنند که باید ساعتها در آن اثر خیره شد تا بلکه فهمید در پس آثار از این دست چه میباشد ! آیا نمیشود در طراحی دکورها کمی خلاقیت به خرج داد و دکوری طراحی نمود که حداقل در نگاه اول ادمی تشخیص دهد که این دکور  واقعا چیست ؟  و چه چیزی را نشان میدهد  ! 
متاسفانه شهر اسلام آباد غرب  دچار فراموشی فرهنگی شده است مدیرانی که در کار طراحی و اجرای نمادهای شهری هستند فراموش کرده اند که اسلام آباد غرب کجاست، چه ویژگی هایی دارد و مردم آن چگونه زندگی می کنند؟ با نگاهی به بافت اسلام آباد غرب به خوبی درمی یابیم که  با توجه به شرایط اقلیمی و آداب و رسوم و گویش کردی مردم ،  به جای ساخت دکور و نمادی که نشان دهنده ی فرهنگ کردی و گویش مردم اسلام آباد غرب باشد عملا مدیران طراح ، معماری منحصر به فردی را در ایام نوروز  ابداع نموده اند که کلا معلوم نیست  این ریل های آهنی به هم بافته  شده دقیقا چیست؟ آیا اگر هدف زیبا سازی شهر اسلام اباد غرب بود نمیشد در کنار این میلگردهای آهنی به هم بافته اسم اثر را در کنارش مینگاشتند تا  هم نام اثر مورد اقناع عموم مردم قرار بگیرد  و هم در طراحی دکورهای از این دست اندکی خلاقیت به خرج داده شود تا آدمی را  به یاد دیگر آثار از این دست همانند  اکثر میدانهای بی نماد اسلام آباد غرب نیندازد  که هیچ گونه غرابت معنایی بین اسم میدان و تندیس به کار رفته در آن وجود ندارد ! 


علی باقری جمعه 13 فروردین 1395 - 08:00 ب.ظ نظرات()
آب گرفتگی معابر و ضعف شهرداری اسلام آباد غرب!
اسلام آباد جوان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد جوان ، همه‌ساله با فرا رسیدن فصل بارش، مشکل آب‌گرفتگی ناشی از بارندگی در بیشتر خیابان‌ها و معابر شهری اسلام آباد غرب  به یک معضل همیشگی برای شهروندان تبدیل میشود که در این بین غفلت برخی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع ، سبب دلخوری مردم میشود.  در این چند روز گذشته خبر آبگرفتگی معابر شهر اسلام آباد غرب   را اکثر فعالان عرصه خبر پوشش داده اند و از ناتوانی شهرداری در امر بهسازی خیابانها گلایه کرده اند ولیکن جای شکی باقی نمانده است که زیر ساختهای  شهری و راههای درون شهری اسلام آباد غرب از گذشته های دور آنقدر دارای اشکال میباشند که اگر دهها شهردار دیگر بر منصب ریاست شهرداری اسلام آباد غرب تکیه زنند  باز هم نمیتوانند گره ای از مشکلات این شهر در امر مشکل آب گرفتگی معابر  را حل کنند.
در بارش های کم سابقه ی اخیر  اسلام آباد غرب،  یکبار دیگر ضعف شهرداری اسلام آباد غرب در امر روکش و همسطح کردن محورهای که همیشه دچار آب گرفتگی میشوند مشخص شد ، پس از بارش های فراوان این چند روز  گویی مسئولین شهرداری در این شهر وجود نداشتند  که به مشکلات ناشی از آب گرفتگی رسیدگی نمایند . کسی از مسولین انتظار نداشت که با بیل آب را از معابر شهر جمع کنند و یا نظیر شهردار تهران خود  وارد آب شده و دریچه های مسدود شده ی آب را باز کنند . مطمنا انتظار حضور در بین مردمی که به دلیل ضعف شهرداری تا زانو و کمر در سیلاب  خیابان بازار روز گرفتار شدند انتظاری بحق و شایسته بود  دوستان ستاد بحران فقط یکبار در دسترس بودند و پس از سیلابی شدن معابر دگر در دسترس نبودند.
اسلام آباد جوان
 حتی اگر شهرداری  و ستاد بحران یک دستگاه جمع آوری آب بیشتر داشتند  میتوانستند سیلاب ناشی از باران را جمع آوری کنند و از ورود آب به مغازه های که هر سال مبالغ هنگفتی را جهت عوارض شهرداری پرداخت مینمایند جلوگیری کنند. کسی منکر زحمات و تلاشهای جناب شهردار در امر ساماندهی و زیباسازی شهر اسلام آباد غرب نیست و حجم بارندگی نیز به حدی بود که نمیتوان جناب شهردار را مستوجب عقوبت دانست ،  اما آیا بهتر نیست یکبار برای همیشه نقاطی که همیشه دچار آب‌گرفتگی میشوند را  بهسازی نمود تا هم مشکلات ترافیکی کاهش یابد و هم هر بار با بارش رحمت الهی شهروندان دچار مشکل نشوند ،مطمنا اگر باران  چند روز دیگر ادامه داشته باشد  خیابانی را که میشود با اندکی آسفالت هم طراز نمود  و از آب‌گرفتگی آن جلوگیری کرد  شهروندان فقط میتوانستند با قایق طی کنند !


علی باقری دوشنبه 9 فروردین 1395 - 07:22 ب.ظ نظرات()
تعطیلات غیر رسمی ادارات اسلام آباد غرب همچنان ادامه دارد !
اسلام آباد جوان
پس از نوروز و هفته ی اول تعطیلات ، فصل کار و سازندگی در حالی آغاز شده است که بسیاری از ادارات اسلام آباد غرب همچنان در شوک تعطیلات نوروز به سر میبرند و به نوعی کارمندان برخی از این ادارات همچنان در حال و هوای  تعطیلات عید نوروز به سر میبرند .هر چند تعطیلات فی نفسه مضر نیست و بنا بر نظر کارشناسان بعد از چند روز کاری استراحت و تفریح نیاز ضروری و مبرم فرد و خانواده‌ها است تا با انرژی بیشتر به کار و زندگی روزمره ادامه دهند اما مسله اینجاست که  بعد از سپری شدن بیش از یک هفته از تعطیلات چرا همچنان بسیاری از ادارات و نهادهای دولتی شهر اسلام آباد غرب در حالت نیمه تعطیل به سر میبرند ؟  مرتب نبودن این تعطیلات  به گونه ای که قبل از آغاز سال نو و تا چند روز قبل از آن بسیاری از مدارس و ادارات روزهای تعطیل غیر رسمی را سپری میکنند ، اما امروز و با گذشت بیش از یک هفته از آغاز سال نو و با آغاز تعطیلات غیر رسمی ادارات و نهادهای دولتی شهر اسلام آباد غرب  متاسفانه شاهد عدم رضایت مردم و افرادی هستیم که جهت رفع مشکلات خود به ادارات مراجعه مینمایند  که در واقع این تعطیلات غیر رسمی در روزهای کاری هفته نوعی بی نظمی را در بازار کار و سرمایه به وجود می آورد.

تعطیلات غیر رسمی ادارات و نهادهای شهر اسلام آباد غرب حالت بطالت و رخوت آوری را در سیستم اداری و کسب و کار جامعه ایجاد می‌کند این در حالی است که متأسفانه در کشور ما کار و تفریح در جای خود قرار ندارد به طوری که راندمان کار و ساعت مفید کاری بسیار کم و در روزهای تعطیل و اوقات فراغت هم مشغول کارهای عقب افتاده یا شغل دوم هستیم و یا تفریح و اوقات فراغت مناسب در دسترس نداریم

از آنجایکه به فرموده مقام معظم رهبری امسال سال اقتصاد مقاومتی در مقام و عمل نامیده شده است امید ست همگان در تحقق این شعار تلاش و کوشش نمایند تا هم شاهد رشد و پیشرفت اسلام اباد غرب باشیم و هم شاهد تحولی شگرف در خدمت رسانی مسولین به مردم باشیم . متاسفانه بعد از تعطیلات نوروز بسیاری از کارکنان ادارات با اکراه بر سر کار خویش حاظر شدند گویا هنوز پایان تعطیلات نوروز به کامشان خوش نیامده است و هفته ای دیگر را نیز با تعطیلات غیر رسمی باید به پایان برند ....علی باقری شنبه 7 فروردین 1395 - 11:40 ق.ظ نظرات()
ساخت خانه ای خشتی تنها راهکار جذب گردشگر نوروزی در اسلام آباد غرب !
اسلام آباد جوان
نوروز که می آید مسولان شهری تازه یادشان می افتد که دست و رویی بر سر شهر بکشند ، یادشان می افتد که جدولهای  که در طول ایام سال گرد و غبار  ، تن پوش آنها شده است را مجددا رنگ ریزی نمایند  ، یا اینکه سفره ی هفت سین ساده ای بچینند و همگان را تشویق نمایند که در کنارش عکس یادگاری بیندازند  و یا اینکه  خانه ای خشتی  بسازند تا با این  روشها توریسم جذب نمایند . اما آیا این روشها جواب خواهد داد ؟ سالهاست اسلام آباد غرب از وجود اماکن تفریحی محروم ست ، مهمان نوروزی یا بر فرض محال توریستی هم اگر گذرش بر این شهر بیفتد  و قصد دیدن مناطق تفریحی را داشته باشد واقعا باید  برود کدام نقطه ی گردشگری اسلام آباد غرب  را مشاهده نماید ؟ چرا باید اسلام آباد غرب فاقد مکان مناسبی جهت گذراندن اوقات فراغت شهروندان و احیانا مسافران باشد ؟
روزانه صدها مسافر نوروزی جهت بازدید از مناطق عملیاتی غرب کشور ، از مسیر اسلام اباد غرب راهی مرز میشوند ، بر سر راه این مسافران نوروزی کدام نمایشگاه نمایش آثار دفاع مقدس ساخته شده است که رشادت ها و دلاوری  مردم اسلام آباد غرب را به همگان نشان دهد .
با صرف رنگ کردن جدولها ، یا ساخت چند خانه ی خشتی نمیشود توریسم و مسافر نوروزی را جذب  نمود . به راستی سهم اسلام آباد غرب از گردشگران نوروزی  به عنوان شهری که هشت سال تمام در زیر حملات سهمگین حکام بعثی قرار گرفت اکنون چیست ؟  مسافران نوروزی هنگام خروج از شهر اسلام آباد غرب کدامین نقطه ی گردشگری را دیده اند تا با خود بیاندیشند که سال بعد هم مجددا به اسلام آباد غرب بیایند. اسلام آباد غرب نیاز به مکانی برای گردشگری دارد نیاز به احداث مکانهای تفریحی دارد ، شهر مرصاد امروز نیازمند ایحاد فضای مناسب گردشگری و تفریخی ست ، سالهاست موسم عید نوروز که میرسد در بوق و کرنا میدمیم و جداول را رنگ میکنیم ،  گاهی اوقات هم خیابانها را سنگفرش میکنیم و در ابتدای ورودی شهر بنر خوشامدگویی برای مهمانانی نصب میکنیم که نمیدانیم بعد از ورود به شهر اسلام آباد غرب آنها را رهسپار کدام نقطه ی زیبا و توریستی شهر کنیم ؟ 


علی باقری جمعه 6 فروردین 1395 - 11:03 ق.ظ نظرات()