تبلیغات
[ cb:blog_title ]
لزوم کمک به بی سرپناهان در اسلام آبادغرب
اس

اسلام آباد جوان: چند روزیست اسلام آباد غرب میزبان  حضور  زن و مرد مسن یست که  به دلیل عدم سرپناه محبور به سکنی در فضای سبز مناطق مختلف  اسلام آباد غرب اعم از پارکها و بلوارها شده اند .
طبق شنیده ها این  دو نفر چند وقت پیش نیز در اسلام آباد غرب و شهرهای دیگر استان ، حضور داشته اند و به نوعی گویا دوره گرد هستند.
سکنی نمودن  آنان که همراه خود البسه و ... دارند ،  باعث ایحاد حس سوال برای عموم رهگذرانی شده است که از کنار آنان رد میشوند  و طبق مشاهدات ،  عابران با حس ترحم نسبت به آنان پیگیر علت  اسکانشان  در  فضای سبز میشوند .
البته مشخص نیست دقیقا چند روز از حضور آنان در اسلام آباد غرب سپری میشود اما مطمنا اگر برای چند ساعت هم شاهد اسکان این قبیل افراد  که بی سرپناه هستند در فضای سبزها باشیم . به عنوان مسول و شهروند ،  وظیفه داریم پیگیر چرایی علت حضور آنان باشیم .
اما نکته ی عجیب این ماجرا این ست علی رغم پیگیری های صورت گرفته توسط  پایگاه خبری اسلام  اباد جوان ، مبنی بر چرایی حضور  این دو نفر و استقرار فعلی آنان در فضای سبز بلوار شهید محمد منتظری ،  متاسفانه تاکنون مسولین زیر ربط اقدامی جهت رفع احتیاجات آنان و پیگیری های مناسب در این خصوص انجام ندادند ‌.البته این افراد ظاهرا دوره گرد بوده و در مکان مشخصی یکجانشین نیستند اما چه بهتر بود برای حفظ کرامت آنان و عدم نگاههای عابران برای یک ساعت هم که شده ، مسولین اقدامی مناسب جهت رفع احتیاجات آنان به عمل می آوردند ‌
امیدواریم مسولین شهرستان در مواجهه با چنین افراد بی خانمان در اسرع وقت اقدام به عمل نمایند چرا که دیدن افراد بی خانمان و انگشت نما شدن آنان چندان نمیتواند  در منظر عموم مردم زیبا باشد .
البته در اسلام آباد غرب فضای مناسب جهت تامین احتیاجات افراد بی خانمان تدارک دیده شده است  و در چنین مواقعی مطمنا میتوان  این افراد بی خانمان را  به آرامش رساند . 


علی باقری پنجشنبه 11 خرداد 1396 - 04:38 ب.ظ نظرات()