باران و چاله های تازه ایجاد شده در خیابانهای اسلام آباد غرب !

اسلام


اسلام آباد جوان : مدت هاست که  دست اندازها و چاله های خیابان های شهر اسلام  آباد غرب به معضلی جاافتاده و عادی برای شهروندان اسلام آباد غرب تبدیل گشته است

بی شک یکی از مهمترین ویژگی‌ هایی که یک شهر خوب را از سایر شهرها متمایز می ‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است اما مدتیست که   آسفالت های چهل تکه و وصله شده  جایگزین آسفالت یکدست گشته است و با گذر در معابر باید مراقب بود تا در چاله نیافتی . متاسفانه کیفیت آسفالت چنان نازل است که جاده تازه آسفالت شده بعد از مدتی به یک جاده خاکی تبدیل میشود .

 مبحث آسفالت و کیفیت مطلوب معابر یکی از شاخصه های جدی مدیریت شهری است. سخنی که در اینجا باید  با مسولان محترم شهرستان اسلام آباد غرب داشت این است که  بسیاری از خیابان های شهر اسلام آباد غرب  نیاز به روکش جدید دارد نه لگه گیری.  وصله کاری های انجام شده چهره آسفالت شهر را زشت و پر چاله می کند که سبب خرابی بیشتر اتومبیل ها و دل پر درد رانندگان  میشود .

خیابان منتهی به شهرک جهاد از جمله خیابانهای ست که علی رغم روکش هر ساله  ی  آسفالت باز هم با  هر  دوره بارشی , لبریز از گودال و چاله میشود  و متاسفانه آسفالت نامرغوب علت اساسی  وجود این گودال ها و چاله هاست. 

آسفالت این خیابان به یکسال نکشیده  اکنون نیازمند بهسازی ست و هنگام تردد خودروها در این مسیر همواره اعتراض رانندگانی را میشنویم که از آسفالت بد و چاله های زیاد این خیابان گلایه میکنند .

امید است اگر قرار است این خیابان و سایر خیابانهای از این دست آسفالت شوند , در بکار گیری آسفالت نهایت دقت به کار برده شود و از آسفالت مرغوب استفاده شود تا دگر شاهد وجود چنین چاله های که بسیار شبیه خندق هستند نباشیم .. 
علی باقری شنبه 30 بهمن 1395 - 04:13 ب.ظ نظرات()