ده سانت برف چالش بزرگ مدیران اسلام آبادغرب !
اسلام ایاد جوان

اسلام آباد جوان:  هشت بهمن ماه آسمان هر چه برف و باران داشت به اسلام آباد غرب هدیه کرد. انگار  آسمان مشکل کم‌آبی و خشکسالی در این منطقه را کاملا درک کرده بود و آن را بر نمی‌تابید، ادانه های برف زیادی بر زمین نشست اما این پایان ماجرا نبود! اما این برف زیبا توان کنترل بحران مجموعه مدیریتی اسلام آباد غرب  را هم به بوته آزمایش گذاشت چرا که بارش کم سابقه برف پس ازچند ساعت توان  مدیریتی برخی مسولین این شهر را به کما برد.
نه از آب خبری بود و نه از برق، جاده ها و خیابان ها پر از برفی شد که محکم به زمین چسبیده بود. ساعت به ساعت به دامنه بحران افزوده می شد. درختان سروقامتی که نماد طراوات و شادابی شهر بودند در برابر سنگینی برف کمرشان خم شد و بسیاری نیز شکستند.
این برف سنگین آن‌قدر قدرت داشت که همه را به چالش بکشد؛ از شهردار و اداره برقی‌ها گرفته تا استاندار و حتی خود مردم... اما در این میان، این مردم بودند که اصلی‌ترین هزینه را پرداختند، هزینه‌ای که همان قدر در یادها خواهد ماند که سپیدی برف سنگین باقی می‌ماند. همه این‌ مشکلات البته باعث نمی‌شود که برای زمستان خوب اسلام آباد غرب  و استان، شکرگذار خدا نباشیم.
هر چند کمبود تجهیزات شهرداری در زمینه برف روبی سطح شهر  بسیار به چشم میخورد و این سوال را برای عموم مردم به وجود می آورد که  جناب نماینده محترم، آقای دکتر فلاحت پیشه ، در طول این مدت در مجلس آیا  این توانمندی و قدرت چانه زنی را نداشته‌اید که بتوانید شهرداری‌های منطقه را به تجهیزات مناسبی مجهز کنید , چه شد نتیجه نطق‌های آتشینتان ؟
هر چند طبق شنیده ها  قطعی آب شهر و روستاهای اسلام آباد غرب  ناشی از قطعی برق بوده است چرا که برقی وجود نداشته تا آب را به چاهای اصلی پمپاژ کند و نکته ای را که باید به آنجا توجه کرد این است چرا اداره برق اسلام آباد غرب به فکر چنین روزهای نبوده است تا با امکان ذخیره سازی انرژی از قطعی چندین ساعته بآب جلوگیری کند ..
البته تلاش‌های این یکی دو روز توسط نیروهای شهرداری، شهردار، اعضای شورای شهر، هلال احمر، ادارات خدمات رسان برق و آب و گاز ووو همه و همه برهیچکس پوشیده نیست، اما چرا می‌بایستی پیش بینی‌های قبلی نباشد و تمهیدات لازم اندیشیده نشده باشد و  مدیریت بحران از قبل مشخص نباشد
لطفاً یکبارهم که شده مسئولین امر دراین مورد مهم ورود پیدا نموده و  در راستای حمایت از حقوق عامه، این موضوع را با جدیت بررسی و رصد کرده و با هر کدام از نهادهای خدمات‌رسان که در این روزها تعلل و سهل‌انگاری کرده‌اند،  ضمن رسیدگی و پیگیری برخورد جدی بفرمایند تا ضمن اینکه از دعای خیر دنیا و آخرت اسلام آباد غربی ها برخوردار شوید و  همه شهروندان  قدردانتان شوند، درسی شود برای آینده تا دیگر چنین مشکلاتی پیش نیامده و شهری سرشار از شادی و آبادانی داشته باشیم. 
در پایان این جمله و شعار زیبا را به همه مسوولین و مدیران یادآوری می‌کنم و امیدوارم یادتان نرود که "شهر خوب شهروندان خوب می‌سازد


علی باقری شنبه 9 بهمن 1395 - 10:52 ق.ظ نظرات()