گزارشی از برخی مشکلات بیمارستان اسلام آباد غرب
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان :  بعد از وعده های مسولین مبنی بر افتتاح فاز دوم بیمارستان اسلام آباد غرب ، متاسفانه علی رغم قول های داده شده این امر مهم تاکنون  محقق نگشته است  و مردم شهرستان همچنان چشم انتظار احداث فاز دوم این بیمارستان هستند که صبح امید بدمد و فاز دوم این بیمارستان افتتاح شود  و اندکی از مصایب بیماران کاسته شود .
نوشتن از مشکلات عظیم بیمارستان اسلام آباد غرب کار چندان سختی نیست چرا که با ورود به بیمارستان از همان ابتدا بخش ابتدایی از  کاستی ها برای  مراجعه کنندگان آشکار  میشود . 
هر سال با شروع فصل سرد و مراجعه فراوان بیماران به بیمارستان این  مشکلات نمود بیشتری پیدا میکند،  از پزشکی که مجبور است در یک ساعت دهها بیمار را ویزیت کند تا عدم سیستم نوبت گیری  و نبود مکان مناسب برای استراحت بیمار تا زمانی که نوبت ویزیتش فرا میرسد . متاسفانه کمبود کادر درمانی و پزشک در بیمارستان موجب شده است که مدت زمان مراجعه بیمار به بیمارستان تا زمان ویزیت و مداوا بسیار طول بکشد و گاها اتفاق می افتد که کادر درمانی بیمارستان به اندازه چند نفر کار میکنند . 
کمبود پرسنل در بیمارستان به مشکلی همیشگی تبدیل شده است ، که همه باعث شده است خدمت رسانی به مراجعه کنندگان در نهایت به عملی فرسایشی تبدیل شود .
از دیگر مشکلات بیمارستان میتوان به  فاصله زیاد بانک با سایر بخش ها اشاره کرد که برای اخذ فیش ها ، باید فاصله زیادی را طی کرد که این امر خود سبب سردرگمی بیماران و همراهان آنان گشته است . در بخش داروخانه هم اوضاع چندان مناسب نیست چرا که بیماران گاها با مراجعه به بخش داروخانه با جواب این دارو  در داروخانه موجود نیست مواجه میشوند و مجبورند برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان مراجعه کنند . 
متاسفانه در بیشتر  مناطق بیمارستان صندلی کافی جهت استراحت و رفع خستگی بیماران و همراهان آنان وجود ندارد و ببمار مجبور است تا زمان مداوا ایستاده باشد که همین امر سبب آزردگی خاطر وی و همراهانش خواهد شد .
در بخش رادیولوژی هم که مدتهاست یا دستگاه خراب است و یا نیم سوز و یا کار نمیکند و معلوم نیست این دستگاه چه زمانی قرار است درست شود و نیازهای مراجعه کنندگان را رفع نماید .
با تغییر در مدیریت بیمارستان انتظار این است که اندک تغییری در بخش ها ایجاد شود چرا که واقعا این کادر درمانی پاسخگوی حجم عظیم  مراجعه کنندگان به بیمارستان نیست ،  هر چند به نظر میرسد تا زمان افتتاح فاز دوم بیمارستان مراجعه کنندگان باید این مشکلات را تحمل کنند و گویی به این زودی ها تغییر نامکنن است،  چرا که زیر ساخت های این بیمارستان دگر کهنه گشته است و بیماران تا زمان افتتاح بیمارستان جدید همچنان باید سوهان به روح بسایند.


علی باقری چهارشنبه 28 مهر 1395 - 10:03 ق.ظ نظرات()