اقدام نیک جمعی از شهروندان اسلام آباد غرب در روز عاشورا !

اسلام آباد غرب


اسلام آباد جوان : با شروع ایام محرم و برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری برای سیدالشهدا (ع) جمعی از عاشقان اباعبدالله در حرکتی بسیار زیبا به کمک پاکبانان شهر اسلام آباد غرب امدند و  در اقدامی پسندیده و زیبا به جمع آوری ظروف یکبار مصرف و زباله ها پرداختند . البته  مطمنا این زباله ها مختص به دهه محرم یا مناسبت های دیگر نیست و در هر مجال دیگری نیز بروز و نمود پیدا می‌کند؛ که امید است این طرح همچنان از طرف دوستداران محیط زیست ادامه داشته باشد.

در واقع امسال شاید  برای نخستین بار بود که مشارکت جمع کثیری از اسلام آباد غربی ها کمپین جمع آوری زباله و ظروف یکبار مصرف در سطح شهر و کوچه و خیابان در ماه محرم و مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا شکل دادند .

این کمپین با هدف جلوگیری از آسیب های زیست محیطی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه مبنی بر نریختن زباله در سطح شهر ایجاد شده است البته تشکیل این کمپین از فضاهای مجازی کلید خورد و بیشتر مورد استقبال دوستداران محیط زیست قرار گرفته است.

البته ناگفته نماند که راه اندازی و پیوستن مردم به این کمپین می تواند از سویی اقدامی مناسب برای مقابله با آلوده کردن محیط زیست باشد و همچنین با رعایت اصول بهداشتی و نریختن زباله به خیابان ها، عزاداران می توانند از خدشه دار شدن وجهه فرهنگ عاشورایی توسط دشمن جلوگیری کنند.

باید به این نکته توجه ویژه شود در صورتی که اگر مصرف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی همچنان ادامه داشته باشد و مردم و دولت برای جایگزینی این مواد اقدامی نکنند سال های آینده مشکلات و معضلات شدید زیست محیطی گریبانگیرمان خواهد شد که رفع آن به این راحتی ها نخواهد بود.

 علی باقری یکشنبه 25 مهر 1395 - 10:17 ق.ظ نظرات()