مرزهای استان کرمانشاه محروم از تردد زوار اربعین !
اسلام آباد جوان
خوشبختان چند سالیست پیاده روی اربعین پرشورتر از گذشته انجام میگیرد  که در  کنار اشراف اطلاعاتی جمهوری اسلامی تاکنون هیچ مشکلی برای زوار اربعین رخ نداده است که همین امر سبب شده است عاشقان اباعبدالله از جای جای ایران اسلامی راهی عتبات عالیات شوند . نکته ای که باید به ان توجه نمود این است که مرزهای استان کرمانشاه نزدیکترین نقطه به کربلای معلی میباشند ، اما گویا امسال هم  مرزهای استان کرمانشاه محروم از تردد زوار هستند .
بعد از وعده های مسولین استانی   مبنی بر تردد زوار اربعین  از مرز سومار ، اندک کور سوی امیدی برای  کرمانشاه نشیان شکل گرفت که  امسال میزبان قدوم مبارک زایران خواهند بود اما به ناگه رییس سازمان حج و زیارت بیان داشت مسیر تردد زوار اربعین کما فی السابق از مرز مهران و دیگر مرزهای تعریف شده  خواهد بود  و امسال هم زاگرس نشیان محروم از تردد مستقیم زوار اربعین خواهند بود .
متاسفانه مسولین استان کرمانشاه  در ابتدا بیان داشتند که مرز سومار نیز در مسیر تردد زوار اربعین قرار خواهد گرفت و حتی ساز و کارهای زیر بنایی  و تسهیلات در عبور و مرور زوار نیز در نظر گرفته شده است اما  گویا بنا به دلایل مختلف باز هم تردد زوار از این مسیر شکل نخواهد گرفت . 
در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی ، بسیاری از وعده های انتخاباتی نمایندگان استان تحقق  تردد مستقیم زوار از مرزهای استان کرمانشاه بود  و  حتی تنی چند از نمایندگانی که اکنون به مجلس راه یافتنه اند سخن از رایزنی های مختلف با مقامات کشور عراق  در این زمینه داده بودند  که گویا تمامی این تلاشها شکست خورده است. 
در پایان انتظار این است مسولین استان و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به خود بیایند و کاری کنند   و دست از وعده وعید بردارند چرا که با عدم تردد زوار از مرزهای استان کرمانشاه کارنامه ی مدیریتی ، مدیران استان از نظر عدم کارایی تکمیل تر گشته است.... 


علی باقری پنجشنبه 22 مهر 1395 - 11:41 ق.ظ نظرات()