کرمانشاه رکورد زد ! باز هم بیکارترین استان ایران !
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوان: متاسفانه چند سالیست استان کرمانشاه از نظر بیکاری در صدر استان های کشور قرار گرفته است و گویی تکیه زدن به رتبه ی نخست بیکاری برای این استان قرار نیست  به این زودی ها تمام شود .
 استان کرمانشاه شایسته توجه بیشتری از طرف مسولین نسبت به ایجاد  اشتغال است ، برای استانی که در زمان دفاع مقدس و در مقابل انواع بمبارن ها مقاومت کرد و همواره نامش با دفاع از مرزهای انقلاب اسلامی گره خورده است ، قرار داشتن در صدر بیکاری کشور ، آن هم در دوره های متمادی جای بسی شگفتی ست. متاسفانه روند رو به رشد بیکاری در استان سالهاست سیر صعودی دارد و هر سال این وضعیت اسفناک تر از دوره آماری قبل میشود.  البته وضعیت بیکاری در میان شهرستانهای استان و به اسفناک تر است و بیکاری را میتوان به گونه ای ملموس حس کرد .
با انتشار نرخ بیکاری در میان استان های کشور و با دیدن نام کرمانشاه در صدر این جدول این سوال برای همگان ایجاد میشود که مسولین اشتغال استان در کجای کار قرار دارند که قرار نیست استان کرمانشاه از اریکه صدر  بیکاری  به پایین کشیده شود  .
در بهار امسال استان کرمانشاه با نوزده درصد بیکارترین استان کشور بوده است و معلوم نیست در زمستان که  شرایط خاص خود را دارد میزان بیکاری چقدر افزایش خواهد یافت ، در پایان سخن از امیدوار بودن به اینکه میزان بیکاری کاهش یابد ره به جایی نخواهد برد چرا که سالهاست مسولین اشتغال  استان کرمانشاه سخن از ایجاد اشتغال برای بیکارانی میدهند که راهی جز کوچ از استان جهت  امرار معاش ندارند  چرا که میدانند دلخوش کردن به  وعده های مسولین استان ،  جهت ایجاد اشتغال گره ای از حجم عظیم بیکاری  استان باز نخواهد کرد ..


علی باقری یکشنبه 18 مهر 1395 - 09:40 ق.ظ نظرات()