از دفع زباله تا بازداشت عضو شورای شهر ! چه کسی مقصر است ؟
اسلام آباد جوان

اسلام آباد جوانفرآیند مدیریت مواد زاید جامد شهری از ملزومات هر شهر است که بی توجهی به آن می تواند برای هر شهری و حتی ساکنان روستاهای اطراف شهر مشکل آفرین باشد. در  اسلام آباد غرب مشكل دفن زباله ها كه كمترین خطر برای محیط زیست و سلامت اجتماعی را داشته باشد هنوز وجود دارد و با گذشت بیش از ده روز از انباشت زباله ها در سطح شهر هنوز مکان مناسبی جهت دفن زباله ها وجود ندارد  و بسیاری از مردم نسبت به مكان های دفن زباله و تاثیرات آن بر سلامت خود به شهرداری اسلام آباد غرب  انتقاد دارند. 
در حالیکه بسیاری از شهروندان در شوک بازداشت عضو شورای شهر اسلام آباد غرب که اخبار ان پیشتر در خبرگزاری تنسیم و پایگاه های خبری محلی منتشر شده بود هستند ، که هنوز مشکل دفع زباله های این شهرستان حل نشده است و به معظلی برای مسولان و شهروندان تبدیل گشته است .
با وجود نارضایتی گسترده مردم و مسئولان از نحوه دفن زباله‌ها در اسلام آباد غرب و نیاز ضروری شهرستان به کارخانه بازیافت از سال ۱۳۸۷ و باوجود دریافت مجوز‌های مربوطه احداث این طرح به دلیل همکاری نکردن بانک عامل، تاکنون راکد مانده است. طرح بازیافت زباله شهرستان اسلام آباد غرب با برآوردهای صورت گرفته، برای ساخت به ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که بخش خصوصی به دلیل نیاز بالای سرمایه اولیه قادر به ساخت این سایت نیست و برای این پروژه باید شهرداری خود وارد عمل شود که ورود شهرداری نیز نیازمند تصویب اعتبار در کارگروه برنامه ریزی استانداری است.
به نظر میرسد تا آن زمان،  این شهروندان اسلام آباد غربی هستند که هر روز باید شاهد سطل های پر از زباله ای باشند که شهرداری اسلام اباد غرب فعلا راه چاره ای جهت امحای انها ندارد .


علی باقری دوشنبه 12 مهر 1395 - 09:31 ق.ظ نظرات()